Podejrzenie koronawirusa w czeskiej kadrze skoczkiń

 • 2020-07-27 14:40

Stepanka Ptackova zakończyła w niedzielę dwutygodniową kwarantannę, którą nałożono na nią po spotkaniu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. Wszystkie testy wykazały jednak wynik negatywny, dzięki czemu reprezentantka naszych południowych sąsiadów może wrócić do zajęć z kadrą.

Stepanka PtackovaStepanka Ptackova

Tej wiosny za sterami żeńskiej reprezentacji Czech stanął Antonin Hajek, który minionej zimy zastąpił w styczniu Davida Jiroutka na stanowisku głównego szkoleniowca męskiej kadry narodowej. Teraz rekordzista swojego kraju w długości skoku, we współpracy z Pavlem Vechetem, szykuje swoje rodaczki do inauguracji Letniego Grand Prix pań 2020. Cykl ma ruszyć 15 sierpnia we Frensztacie pod Radhoszczem.

- Jestem bardzo zadowolona, plan treningowy jest bardzo zróżnicowany - nie ukrywa Ptackova, która minionej zimy zdobyła brąz młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Lozannie.

Zobacz też: Panie światełkiem w tunelu czeskich skoków?

Przygotowania 18-latki do sezonu 2020/21 zostały jednak storpedowane przez panującą pandemię. Czeskie służby sanitarne podjęły decyzję o nałożeniu na skoczkinię dwutygodniowej kwarantanny. Stało się tak, gdy jedna z osób z jej otoczenia otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. - Kwarantanna zakończyła się w niedzielę. Wszystkie testy, które przeszłam, dały negatywny rezultat - uspokaja członkini Dukli Liberec na łamach czech-ski.com.

Tym samym Ptackova może wrócić do grupy treningowej, w skład w której wchodzą też Karolina Indrackova, Zdena Pesatova, Veronika Jencova, Klara Ulrichova, Anna Cerna i Anezka Indrackova. - Większa grupa daje nam większą energię - zauważa 18-latka zapytana o nowe twarze w ekipie. Czeszki, pod nieobecność Ptackovej, trenowały w Austrii.

- Z niecierpliwością czekam na pierwsze zawody międzynarodowe. Obiekt we Frensztacie pod Radhoszczem nie odpowiada mi, jednak Grand Prix zawsze jest tam świetne - wspomina zawodniczka.

Aktualne plany zakładają, iż Letnie Grand Prix kobiet 2020 ma ruszyć 15 sierpnia na 106-metrowym obiekcie w kraju morawsko-śląskim. Dzień wcześniej odbyć mają się oficjalny trening oraz kwalifikacje. 

Program LGP Pań we Frensztacie pod Radhoszczem (HS106):

Piątek, 14.08.2020
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.08.2020
9:00 - Seria próbna
10:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (1127) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).