Jaka Hvala zakończył karierę

 • 2020-08-11 12:04

Do rozpoczęcia międzynarodowego sezonu letniego pozostało kilka dni, a tymczasem kolejny zawodnik ogłosił zakończenie kariery. Tym razem narty na kołku postanowił zawiesić Jaka Hvala. Reprezentant Słowenii poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Drodzy przyjaciele, nadszedł ten czas. Podjąłem decyzję o zakończeniu mojej kariery skoczka narciarskiego. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Specjalne podziękowania kieruję do mojej rodziny, trenerów i sztabu szkoleniowego, sponsorom, kolegom z kadry i przyjaciołom - głosi 27-letni Słoweniec.

- Jestem dumny, że spełniłem marzenia z dzieciństwa: skakałem w reprezentacji narodowej, poszybowałem ponad 200 metrów, byłem członkiem drużyny olimpijskiej, wygrałem konkurs Pucharu Świata... - wylicza Hvala.

- Nadszedł czas podążać za moimi nowymi marzeniami i pisać kolejną udaną historię. Dziękuję - kończy swój wpis były już skoczek z klubu SSK Ponikve.

Jaka Hvala zadebiutował w zawodach Pucharu Świata 20 stycznia 2012 roku w Zakopanem, kończąc rywalizację na 29. miejscu. Największe sukcesy Słoweniec odniósł w sezonie 2012/2013, kiedy to został indywidualnym i drużynowym mistrzem świata juniorów w Libercu, a ponadto odniósł jedyne w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata na skoczni w Klingenthal. W ostatnich latach startował głównie w Pucharze Kontynentalnym. Ostatni start w PŚ zaliczył 22 marca 2019 roku w Planicy, gdzie zajął 38. lokatę.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dragi prijatelji in navijači, Napočil je čas, ko sem se dokončno odločil zaključiti svojo športno kariero kot smučarski skakalec. Rad bi se zahvalil vsem, ki ste bili na tej poti z mano v dobrem in slabem. Hvala predvsem družini, trenerjem in vsem strokovnim delavcem, sponzorjem, sotekmovalcem in prijateljem! Ponosen sem na to, da mi je na tej poti uspelo uresničiti otroške sanje: nastopati za reprezentanco, poleteti prek 200m, nastopiti na olimpijskih igrah, zmagati v svetovnem pokalu,... Čas je da sledim novim sanjam in da tudi tam napišem kakšno lepo zgodbo! Hvala in srečno vsem, Jaka Dear friends, The time has come, that I finally decided to finish my career as a ski jumper. I would like to thank you all who supported me on my way in good and bad moments. Special thanks to my family, coaches and team staff, sponsors, teammates and friends! I am proud that I have achieved my childhood dreams on my way: to jump for national team, fly over 200m, to be a member of Olympic team, to win World cup competition,... It is time to follow my new dreams and make another good story! Thanks and good luck, Jaka #skijumping#thanks #overandout#newchapter

Post udostępniony przez Jaka Hvala (@hvala.jaka)


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5051) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  Jaka Hvala to z całą pewnością skoczek nieanonimowy i nietuzinkowy.
  Zapamiętałem go jako zmarnowany talent i wielką niespełnioną nadzieję słoweńskich skoków i to, że niektórym mylił się z Jakubem Hlavą.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda że po tym zwycięstwie w PŚ tak sie jego kariera potoczyła .

  Powodzenia Jaka !

 • SchwarzerAdler weteran

  Hvala ! Czyli dziękujemy zarazem :)
  Powodzenia

 • Oczy Aignera profesor
  @alo

  Włodzimierz Szaranowicz podczas MŚwL w Oberstdorfie w 2008 roku nazwał Andersa Jacobsena... Jacobsem Andersenem.

 • Oczy Aignera profesor
  @janbombek

  Kenshiro Ito to jednak była nadzieja japońskich skoków. Nie wykorzystał jednak swojego potencjału, ale nie można o nim powiedzieć, że był złym zawodnikiem.

 • janbombek stały bywalec
  @sheef

  Mało znaczące nazwiska, może poza Tepesem. Dla skoków nawet lepiej, bo zrobi się miejsce dla być może bardziej utalentowanych.

 • Żuczek stały bywalec
  @W Punkt

  Jaka szkoda że wcześniej nie skończył

 • W Punkt doświadczony
  w końcu się zdecydował

  Przez 6 lat się w sobie chłop zbierał, aż się w końcu zebrał.
  Przez te 6 ostatnich lat zdobył w sumie 46 pucharowych punktów. Wszystkie w sezonie 2015/16. Od tamtej pory nawet nie zbliżył się do punktów. No ale jak miał się zbliżyć, skoro wszystkiego 7 razy wystartował, z tego pięciokrotnie odpadł w eliminacjach.
  Ale można też na tę decyzję spojrzeć bardziej optymistycznie: lepiej późno niż wcale. Szkoda, że nie w chwale.
  Ale Hvala Bogu, że się wreszcie zdecydował. Nie szło sie na te męki patrzeć.

 • szulcu9631 stały bywalec

  Chyba najbardziej zmarnowany talent w słoweńskich skokach od czasu Roka Benkoviča.

 • sheef weteran
  Skoczkowie, którzy zakończyli z wyczynem (aktualizacja)

  Lista skoczków, którzy postanowili ogłosić koniec ze skokami w trakcie lub po zakończeniu sezonu zimowego 2019/2020 (stan na 11 sierpnia 2020 roku):

  1. Tomas Vancura (Czechy),
  2. Gabriel Karlen (Szwajcaria),
  3. Elias Tollinger (Austria),
  4. Thomas Hofer (Austria),
  5. Fredrik Bjerkeengen (Norwegia),
  6. Fabian Seidl (Niemcy),
  7. Nigel Lauchlan (Kanada),
  8. Anton Schluetter (Niemcy),
  9. Martti Nomme (Estonia),
  10. Julian Wackernell (Austria),
  11. Kenshiro Ito (Japonia),
  12.Julian Hahn (Niemcy),
  13. Luis Pojtinger (Niemcy),
  14. Maximilian Jaeger (Niemcy),
  15. Aeneas Frisch (Niemcy),
  16. Yanick Idesheim (Niemcy),
  17. Federico Cecon (Włochy),
  18. Canden Wilkinson (Stany Zjednoczone),
  19. Greyson Scharffs (Stany Zjednoczone),
  20. Jurij Tepes (Słowenia),
  21. Jaka Hvala (Słowenia).

  Jak dotąd na zakończenie przygody ze skokami zdecydowało się siedmiu Niemców, trzech Austriaków, dwóch Amerykanów,
  dwóch Słoweńców, jeden Czech, jeden Szwajcar, jeden Japończyk, jeden Estończyk, jeden Norweg, jeden Włoch oraz jeden Kanadyjczyk.

 • alo profesor

  Gość i tak od dłuższego czasu był na peryferiach skoków. Szybko przepadł. Podobny przypadek do Bieguna.
  Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia Jaka.
  P.S. pamiętacie jak komentatorom mylił się z Lukasem Hlavą? ;-) :-)

 • Adam90 weteran

  Podobny zawodnik doStefana Huli

 • Major_Kuprich profesor
  Hvala na wysokości

  A covid na ziemi

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Szkoda, chociaż do Słoweńskiej kadry A ciężko by mu się było przebić.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).