Austriaccy skoczkowie rywalizowali w Villach

• 2020-08-31 13:12

W miniony weekend na skoczni w Villach (HS98) rozegrano zawody Pucharu Austrii w skokach narciarskich w kilku kategoriach wiekowych. Wśród mężczyzn w zawodach Open triumfowali Timon Kahofer oraz Clemens Leitner. U pań dwukrotnie najlepsza okazała się Lisa Eder.

Open:

Sobotni konkurs Open zakończył się wygraną Timona Kahofera (92,5 m i 95 m), który o 7,9 punktu wyprzedził Clemensa Leitnera (93 m i 92,5 m). Trzecie miejsce zajął Julian Wienerroither (88,5 m i 91 m).

Dzień później po zwycięstwo sięgnął Leitner (92 m i 95,5 m), pokonując o 1,1 punktu Kahofera (92 m i 92 m). Na najniższym stopniu podium stanął Markus Rupitsch (85,5 m i 92,5 m).

Kobiety:

Rywalizacja kobiet w Villach była popisem w wykonaniu Lisy Eder. W sobotę zawodniczka SC Saalfelden oddała skoki na odległość 93 m oraz 91,5 m, dzięki czemu pokonała drugą Hannah Wiegele (86,5 m i 77,5 m) różnicą 49,3 punktu. Trzecia była Elisabeth Raudaschl (81 m i 77 m).

W niedzielę ponownie triumfowała Eder (93 m i 87,5 m), tym razem z przewagą 31,5 punktu nad sklasyfikowanymi ex aequo Vanessą Moharitsch (81,5 m i 83,5 m) oraz Wiegele (87 m i 81,5 m).

Juniorzy:

Sobotnie zmagania juniorów przyniosły zwycięstwo Markusa Muellera (93,5 m i 95 m), który okazał się lepszy od drugiego Marco Woergoettera (92,5 m i 92,5 m) o 8,5 punktu. Trzecie miejsce wywalczył David Haagen (92 m i 94 m).

Niedziela to z kolei pewny triumf Haagena (95 m i 91,5 m), który pokonał o 16,9 punktu drugiego Niklasa Bachlingera (92 m i 85,5 m). Podium skompletował Elias Medwed (91 m i 89,5 m).