W Berchtesgaden rozegrano zawody Pucharu Niemiec

 • 2020-09-06 17:23

Trójka uczestników niedawnych zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle odegrała główną rolę w zawodach rozgrywanych w ramach Deutschland Pokal, które odbyły się w Berchtesgaden w Bawarii. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dziesięciu kategoriach w skokach narciarskich, a także w kombinacji norweskiej. 

W sobotę najdłuższe próby w obu seriach oddał Martin Hamann - 94,5 i 93,5. Z notą 255,3 pkt. o blisko cztery punkty wyprzedził Moritza Baera, który był najlepszym z Niemców w Wiśle. 4,4 pkt do drugiego miejsca stracił Luca Roth. W niedzielę znów najlepszy okazał się Hammann, ponownie oddając najdłuższe skoki w obu częściach zawodów (95,5 i 95, 267 pkt.), ale tym razem drugiego Baera wyprzedził tylko o jeden punkt. Na najniższym stopniu podium zaszła niespodziewana zmiana w stosunku do wczorajszej rywalizacji. Na trzecie miejsce wskoczył dopiero 15. w sobotę Eric Fuchs, dość wyraźnie wyprzedzając, o 7,6 pkt., Lucę Rotha.

Trwa trudny powrót po kontuzji Marinusa Krausa. Drużynowy mistrz olimpijski z Soczi, rekordzista tamtejszej dużej skoczni i drugi zawodnik zawodów Pucharu Świata w Ruce w 2013 roku (Niemiec prowadził wtedy po pierwszej serii, a ostatecznie przegrał o zaledwie pół punktu z Gregorem Schlierenzauerem, który awansował wówczas z piętnastego miejsca na pierwsze) zajął dopiero 7 i 11 miejsce. 

Za tydzień na tej samej skoczni odbędą się zawody z cyklu Alpen Cup. Kolejnym przystankiem Pucharu Niemiec, za dwa tygodnie, będzie Oberhof.

 

Skrócone wyniki konkursu w Berchtesgaden (HS98); 05.09.2020
Lp. Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota
1 Martin Hamann 94,5 93,5 255,3
2 Moritz Baer 94 89 251,4
3 Luca Roth 93,5 87,5 247
4 Simon Spiewok 94 88 244
5 Adrian Sell 92,5 84,5 236,1
6 Felix Hoffmann 93,5 82,5 235,6
7 Quirin Modricker 88,5 91,5 231,1
8 Marinus Kraus 90 85 230,5
9 Claudio Hass 83 89,5 224,8
10 Kilian Maerkl 91 79,5 222,8

 

Skrócone wyniki konkursu w Berchtesgaden (HS98); 06.09.2020
Lp. Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota
1 Martin Hamann 95,5 95 267,1
2 Moritz Baer 94,5 92 266,1
3 Eric Fuchs 95 89 250,5
4 Luca Roth 88,5 89,5 242,9
5 Felix Hoffmann 92 87 242,7
6 Luca Geyer 96 85,5 239,4
7 Adrian Sell 90 87 239,1
8 Quin Modricker 91 85,5 236,3
9 Philipp Raimund 93 86 235
10 Kilian Maerkl 88 85 231,7

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2685) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Oczy Aignera

  Tak to prawda, ta IV grupa, gdzie upchnęli wszystkich juniorskich kozaków + aktualnego MŚJ może spokojnie nacierać na drugą.
  Co potwierdza jaka jest różnica w głębi składu Austriaków względem Niemców.

 • Oczy Aignera profesor
  @dejw

  Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję austriackich juniorów, to realnym zapleczem można nazwać także grupę czwartą.
  W drugim zespole znajdują się dwaj zawodnicy, którzy są obecnie w słabej formie. Mam tu na myśli Clemensa Leitnera oraz Josefa Ritzera.

 • dejw profesor
  @Morgensternowy_

  Sytuacje kadrowe u Niemców i Austriaków są kompletnie inne.
  Niemcy postawili na bardzo szeroką kadrę A i jeszcze szerszą B (bez żadnego juniora, co jest dość istotnym sygnałem), w której byli w stanie upakować zawodnika nie wchodzącego nawet do 30ki w Iron Mountain, co minionej zimy były wyczynem niebywałym. Austriacy tradycyjnie rozbili układ na kilka mniejszych grup, w tym zaledwie 5 osobową grupę II, która ma stanowić realne zaplecze. U Fettnera nie chcieli skorzystać z opcji zamrożenia miejsca, pomimo straty praktycznie całego sezonu przez kontuzję, a tacy Schiffner i Wohlgenannt zostali najprawdopodobniej uwaleni irracjonalnymi kryteriami. U AUTów jednak bycie poza kadrami bynajmniej nie przekreśla dalszej kariery i zaliczenia porządnego sezonu zimowego.

 • Oczy Aignera profesor
  Jubilat

  Dzisiaj 38. urodziny obchodzi Hans Petrat. Znany jest przede wszystkim z rywalizacji w parze z Krystianem Długopolskim podczas konkursu w Oberstdorfie w 2004 roku.

  Fragment artykułu autorstwa Tadeusza:
  "Trzeci z reprezentantów Polski, którzy zakwalifikowali się do dzisiejszych zawodów, Krystian Długopolski, również może mówić o sporym szczęściu. Polak w pierwszej serii w systemie KO trafił na słabego Niemca - Hansa Petrata - i osiągając zaledwie 105,5 m bez problemu awansował do czołowej 30-tki, ostatecznie zajmując miejsce 28.".

  Dzięki temu "słabemu Niemcowi" Krystian po raz drugi, a zarazem po raz ostatni, zdobył punkty PŚ.

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Ja nie wyobrażam sobie jak spisałby się Kraus w zawodach PK, jak on o 20-25 pkt przegrywa z Martinem Hammannem i z Moritzem Barerem, który wraz z Martinem w Wiśle odgrywali drugoplanowe role, a i nawet trzecioplanowe. Nie wyobrażam tego scenariusza, a co dopiero w Pucharze Świata. Tam zapewne przegrałby z takim Soukupem lub z Caciną.

  Wiadomo, wraca po kontuzji, aczkolwiek poziom jaki pokazuje na tych zawodach jest naprawdę chałowaty. Już Severin Freund lepiej się od niego prezentuje, który też zaliczył 1 , niepełny sezon po kontuzji. Szkoda w sumie, że aż tak runął w dół z dyspozycją, bo papiery na świetne skakanie miał, w końcu jest drużynowym mistrzem olimpijskim z Soczi. Nawet Freitag nie był w takiej przepaści, w jakiej jest Marinus.

  No cóż, to tylko udowadnia, jak bardzo wysoki poziom jest w niemieckich kadrach. Podobnie ma się taka sytuacja w Austrii, gdzie bez miejsca w kadrze został Manuel Fettner, również utalentowany zawodnik, z trzema podiami na koncie, z brązowym medalem drużynowym MŚwl z Tauplitz 2016 i Lahti 2017, mistrzostwem świata drużynowo z Predazzo 2013 roku i wiele innych. Fakt, ma już 35 lat, aczkolwiek bywa i tak, że poza kadrami znajdują się skoczkowie z wieloma sukcesami.

 • dejw profesor

  " 4,4 pkt do drugiego miejsca stracił Luca Roth, który był najlepszym z Niemców podczas Grand Prix na skoczni imienia Adama Małysza. W pierwszym konkursie zamknął tam czołową dziesiątkę."
  Coś tu nie gra ;)

  Obsada była mocna, z kadry B zabrakło jedynie Lisso. Na tym tle bardzo pozytywne zaskoczenia to wyskoki ich niezbyt rokujących juniorów - relatywnie niedużą stratę do Hamanna i Baera miał w sobotę Spiewok, a dzisiaj Fuchs. Okazja do weryfikacji nadarzy się już za tydzień na tym samym obiekcie podczas AlpenCupu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).