Opseth i Granerud najskuteczniejszym duetem w Lillehammer

 • 2020-09-10 21:55

Czwarty dzień zmagań w ramach Raw Air Challenge przyniósł rywalizację drużyn mieszanych. Miano najlepszego duetu wywalczyła sobie ekipa nr 4, w składzie której znaleźli się Silje Opseth oraz Halvor Egner Granerud.

Silje OpsethSilje Opseth

Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna dyspozycja Silje Opseth. 21-letnia olimpijka z Pjongczangu wykorzystała silne podmuchy wiatru pod narty i w pierwszej rundzie poszybowała na odległość 142,5 metra, ale podparła lądowanie. W finale dziesiąta skoczkini minionej edycji Pucharu Świata kobiet uzyskała 124,5 metra. Towarzyszący jej Halvor Egner Granerud oddał próby mierzące 116 i 128,5 metra. Drugą lokatę zajął zespół nr 1. Na uwagę zasługuje fakt, iż taki wynik w pojedynkę wyskakał Daniel-Andre Tande. Aktualny mistrz świata w lotach narciarskich lądował na 134. i 143. metrze, a jego drużynowa partnerka - Eva Elise Johansen Amble - została wycofana po pierwszym skoku na 73. metr z powodu zbyt niebezpiecznych warunków. Trenerzy norweskich skoczkiń na podobny ruch zdecydowali się również w przypadku trzech innych zawodniczek. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna nr 6. W jej szeregach znaleźli się Eirin Maria Kvandal (125 i 115,5 metra) oraz słabo dysponowany Johann Andre Forfang (116 i 119,5 metra). 

Do stawki sześciu duetów damsko-męskich dokooptowano cztery ekipy zbudowane wyłącznie z mężczyzn. Spośród nich najlepiej spisali się Benjamin Oestvold i Anders Ladehaug. W tej konkurencji, podobnie jak czyniono to na wcześniejszym etapie rywalizacji w Raw Air Challenge, zrezygnowano not za styl. Nagradzano za to, bądź karano punktowo, jakość wykonania telemarku. 

Liderem po czterech z pięciu dni zmagań jest Robert Johansson, który dotąd zgromadził 217 punktów do klasyfikacji generalnej. Drugi Daniel-Andre Tande ma na swoim koncie 194 "oczka". Trzeci jest Halvor Egner Granerud (187 punktów). Na piątek zaplanowano zawody "handicap". Klasyfikację ułożono na bazie wyników pierwszej rundy poniedziałkowych eliminacji. W piątek Norwegowie oddadzą tylko jeden skok oceniany, który zwieńczy nietypową imprezę w Lillehammer. Początek o 14:00.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki czwartkowego mikstu >>>

Kliknij, aby zobaczyć klasyfikację generalną Raw Air Challenge (po 4 z 5 konkurencji) >>>

Kliknij, aby zobaczyć listę startową piątkowej konkurencji >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1678) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @kibicsportu

  Nareszcie Szczyrk zaprezentuje się na antenie TVP.

 • Kolos profesor
  @kibicsportu

  Super!!!

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @kibicsportu

  Fajnie, że pokażą te MP

 • kibicsportu profesor

  TVP Sport pokaże Mistrzostwa Polski w skokach 17 października . Transmisja od godziny 20:15.
  Fajnie, że mimo tych skoków nie ma za dużo w tym sezonie, to tvp pokazuje wszystko.

 • Oczy Aignera profesor
  Dobieranie par

  Na jakiej zasadzie były dobierane pary? Na pewno nie zastosowano do tego zasady drabinki, a taki plan miałby najwięcej sensu i byłby najbardziej przejrzysty.
  Dla wyjaśnienia (dwie opcje):
  1. Zastosowanie formatu znanego z TCS (1. seria konkursowa).
  2. Uwzględnienie elementu przewagi czołowych zawodników. Przy ośmiu uczestnikach wyglądałoby to tak - pierwszy z piątym, drugi z szóstym, trzeci z siódmym, czwarty z ósmym.
  A tak Raw Air Challenge pozwolił nam się domyślać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).