Polska dwunastka na Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle

 • 2020-09-11 15:58

Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020, które odbędą się w przyszłym tygodniu (18-19 września) na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. W rywalizacji weźmie udział dwunastu reprezentantów Polski.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w składzie na inauguracyjne letnie zawody II ligi znalazło się miejsce dla dziewięciu przedstawicieli Kadry Narodowej. Z pełnego składu najwyższej polskiej kadry zabraknie wyłącznie podiumowiczów sierpniowego Letniego Grand Prix w Wiśle - Dawida Kubackiego, Kamila Stocha oraz Piotra Żyły.

Łącznie w składzie na Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle znalazło się dwunastu reprezentantów Polski. W tym gronie znajduje się dziewięciu zawodników z Kadry Narodowej (Stefan Hula, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł) oraz trzech przedstawicieli Kadry Młodzieżowej (Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko i Jarosław Krzak).

W ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle rozegrane zostaną dwa konkursy. Piątkowe zawody (18 września) rozpoczną się o 14:00, zaś sobotnia rywalizacja (19 września) - o 11:00. Transmisję przeprowadzi stacja TVP Sport.

Przed rokiem triumfatorem Letniego Pucharu Kontynentalnego został Klemens Murańka. Reprezentant Polski zgromadził w dwunastu startach 724 punkty i wyprzedził Słoweńca Roka Justina (599 pkt.) oraz Niemca Piusa Paschke (556 pkt.).

Kadra Polski na LPK w Wiśle (HS134):

- Klemens Murańka (1. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Stefan Hula (6. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Andrzej Stękała (10. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Paweł Wąsek (12. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Aleksander Zniszczoł (14. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Maciej Kot (35. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Kacper Juroszek (54. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Tomasz Pilch (103. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Mateusz Gruszka (118. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK 2019);

- Arkadiusz Jojko;

- Jarosław Krzak;

- Jakub Wolny.

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 17.09.2020
18:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 18.09.2020
10:00 - Oficjalny trening
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 19.09.2020
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4636) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Demon Prevc bywalec

  Mam wątpliwości co do wyboru Tomka Pilcha. Jestem pewien, że nie da najmniejszych szans rodakom. Świetnie sobie poradził w zawodach wyższej rangi, ale jego sukces nastąpił za sprawą nieobecności większości zawodników ze światowej czołówki. Nawet biorąc ich pod uwagę, bezpiecznie zmieściłby się w 30. Powiedziałbym, że w Wiśle to był taki lepszy PK.

  A na przyszły sezon zimowy nie wymagam od niego koszulki lidera, ale liczę, że będzie regularnie punktował w zawodach. W końcu to nie Redbull doda mu skrzydeł, tylko dobre wyniki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).