Skoki narciarskie na wstępnej liście programu Igrzysk Europejskich 2023

 • 2020-09-13 17:43

Władze Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) zatwierdziły, że we wstępnym programie 3. Igrzysk Europejskich 2023 znalazły się skoki narciarskie na igelicie. Imprezę w 2023 roku zorganizują Kraków i Małopolska.

Jak informuje Polski Komitet Olimpijski, do wstępnego programu wydarzenia trafiły 23 dyscypliny. Kluczowymi kryteriami przy doborze była możliwość przeprowadzenia mistrzostw Europy danej dyscypliny przy okazji III Igrzysk Europejskich, a także walka o kwalifikację olimpijską na XXXIII Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. W kontekście skoków istotna była popularność tej dyscypliny w naszym kraju, który zorganizuje omawianą imprezę w 2023 roku.

Wstępna lista dyscyplin na III Igrzyska Europejskie: łucznictwo, pływanie artystyczne, badminton, koszykówka 3x3, piłka ręczna plażowa, taniec sportowy - breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, szosowe), szermierka, gimnastyka, judo, karate, pięciobój nowoczesny, bieganie górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igelicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, siatkówka (halowa, plażowa), podnoszenie ciężarów, zapasy.

Rywalizacja skoczków narciarskich będzie miała miejsce w Zakopanem. W planie są też zmagania skoczkiń na zmodernizowanym kompleksie Średniej Krokwi. Szczegóły planów dotyczących skoków na igelicie w ramach III Igrzysk Europejskich powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach.

Zobacz też: Skoki narciarskie o krok od włączenia do programu igrzysk europejskich


Dominik Formela, źródło: PKOl
oglądalność: (3148) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Z artykułu wynika, że w przypadku większości konkurencji to te zawody IE będą w istocie Mistrzostwami Europy. Zatem obsada większości konkurencji będzie stosunkowo niezła.

  Nazwa "igrzyska" może jest myląca bo jednak te IE nijak się mają do "normalnych" IO w kwestii rozmachu i kosztów. Tu nie będzie drogiego budowania obiektów w mniej więcej okolicach jednego miasta-gospodarza. Te zawody będą porozrzucane po całym kraju i odbędą się w miejscach gdzie i tak już są obiekty potrzebne do uprawiania tych dyscyplin.

 • Kolos profesor
  @Demon Prevc

  Te nie olimpijskie sporty to biegi górskie, piłka nożna plażowa i taniec. No nie przesadzajmy. Na poprzednich IE był min. taki sport jak Sambo (niech każdy sobie sam sprawdzi co to) to dopiero byś pisał gdyby ten sport był wśród planowanych...

 • Demon Prevc bywalec
  @Kolos

  Śmieszne jest to, że te dyscypliny nie-olimpijskie będą na Igrzyskach Europejskich. Przez nie ta impreza jest tak pojechana, że teraz tylko Polska się zdecydowała na jej organizację. Jednak tylko skoki bym chętnie obejrzał.

 • Jakby bywalec
  @Kolos

  Ty normalnie jesteś bohaterem romantycznym. Co tam koszta, co tam że nikogo nie interesują bierki podwodne, ale kolos sobie chętnie w TV obejrzy. Forum ekonomicznego tu nie trzeba, ale jak płacę miesięcznie podatki równe pewnie 10-letniej twojej pensji, to mnie trafia jak te pieniądze marnują żenujące urzędniczyny.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  To ty masz jakieś problemy nie ja :) Ja sobie chętnie takie nowatorskie zawody pooglądam przed TV w spokoju. A ty nerwowo będziesz liczył jak bardzo się to nie opłaca i trzęsącymi z nerwów rękami pisał posty na forum jak słaba była obsada i jak bez znaczenia to impreza i oczywiście jak droga jest :)

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Tak, tak. "Trofeum rangi mistrzowskiej" itd. rozumiem, baw się dobrze oglądając Igrzyska Europejskie i wierz, ze na letnich skokach da się zarobić, twoja sprawa :)

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Zresztą ten cytat to jakiś straszny ogólnik "często przynoszą straty" czyli nie zawsze? Czyli które LGP, w którym kraju, w którym roku? Tu nic nie ma...

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Nie chcę cytatu tylko linka do artykułu.

  Zresztą to bez znaczenia, bo to nie dyskusja o LGP ani o kosztach.

  Ja pisałem tylko o aspekcie sportowym takich skoków na IE a ten jest bezsprzecznie dodatni i pozytywny.

  O kosztach nic nie mówiłem, bo to bez znaczenia w omawianym kontekście.

  Ale jakoś mnie nie dziwi, że (jak zwykle) nie doczytałeś co napisałem...

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Napisałbym ci, żebyś poszukał za pomocą dostępnej tu wyszukiwarki, bo rzeczony wywiad masz kilka artykułów niżej, ale obawiam się, że mógłby być z tym problemy, dlatego wkleję ci rzeczony cytat. Małysz o PK i LGP w Wiśle:

  " Finansowo na pewno nie wyjdą organizatorzy tu "na swoje", bo nawet Letnie Grand Prix często przynosi straty."

 • Kolos profesor
  @Pavel

  I niby gdzie Małysz mówił o nieopłacalności LGP?

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Aha i jakby co bo na pewno nie wiesz - to nie PZN wymyślił Igrzyska europejskie w Polsce ani skoki narciarskie w ich ramach. To tak dla jasności :)

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Dla ciebie nic się nie opłaca :) Zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Pomyliłeś fora. Znajdź sobie forum ekonomiczne będzie sobie liczył opłacalność danych imprez.

  Zupełnie nie wiem po co się produkujesz w temacie letnich skoków skoro cię to nie interesuje.

 • Pavel profesor
  @Jakby

  Oczywiście, że tak. Piotruś tak zna się na budżecie imprezy sportowej jak świnia na gwiazdach, jeszcze niedawno wmawiał wszystkim, że LGP się opłaca bo to żadne koszta itd. Później czytamy wywiad z Małyszem, który twierdzi, że nawet LGP w Polsce z milionem widzów przed TV i pełnymi trybunami generuje straty, nie mówiąc już o całej reszcie lokalizacji tejże imprezy, które wzbudzają zainteresowanie żadne.

  Wracając do tych Igrzysk Europejski i ich kosztów, cóż wystarczy tylko napisać, że prócz Polski zupełnie nikt tego organizować nie chciał, o czymś to chyba świadczy, nieprawdaż?

 • Jakby bywalec
  @Kolos

  Oczywiście że robić. Jakieś rzeczy z głową, nie durne imprezy, z jeszcze durniejszymi konkurencjami. I obsadą typu "światowej klasy" Tata Muminka oraz Flip i Flap. Dla kogo to ma być, dla 100 przypadkowych kibiców? O kosztach to ty masz takie pojęcie, jak o sadzeniu ryżu na Grenlandii. Samo zabezpieczenie tej błazenady będzie kosztowało podatnika ogromne pieniądze.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Piotrze oprócz nazwy konkurencji musisz mieć jeszcze odpowiednią obsadę, a napisze tylko, że w klasyfikacji medalowej w 2015 drugi był Azerbejdżan, a w 2019 Białoruś.

 • Kolos profesor
  @Demon Prevc

  Tak tylko co jest śmiesznego w tańcu, biegach lub piłce nożnej plażowej? A to jedyne nie olimpijskie sporty na liście...

 • Demon Prevc bywalec
  @Kolos

  Te, które nie są dyscyplinami olimpijskimi.

 • Żuczek bywalec
  @Kolos

  Miał chyba na myśli dyscypliny mało znane.

 • Kolos profesor
  @Jakby

  Bo lepiej nic nie robić? Większość tych konkurencji w ramach IE wygeneruje minimalne koszty organizacji. A najbardziej zaawansowanego obiektu do zawodów wymagają skoki narciarskie ale te skoczenie akurat i tak istnieją i już stoją, więc tytułem IE żadnych nowych kosztów tu nie przybędzie.

 • Kolos profesor
  @Demon Prevc

  A jakie tu są śmieszne konkurencje? Pływanie artystyczne to chyba chodzi o pływanie synchroniczne.

  A z pozostałych konkurencji to tylko taniec, plażowa piłka nożna i biegi górskie nie są sportami olimpijskimi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).