Nowy termin EYOF 2021

 • 2020-09-23 12:48

15. edycja zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. W związku z trwającą pandemią Europejski Komitet Olimpijski podjął decyzję o przełożeniu wydarzenia z lutego na grudzień 2021 roku. Gospodarzem ma być Vuokatti w Finlandii.

Skocznie w LahtiSkocznie w Lahti

Pierwotnie impreza skierowana do sportowców w wieku 14-18 lat miała rozpocząć się 6 lutego, a zakończyć 13 lutego 2021 roku. Oryginalny plan zakładał, iż w Finlandii zmierzą się narciarze alpejscy, biathloniści, biegacze narciarscy, łyżwiarze figurowi, hokeiści, a także zawodnicy uprawiający snowboard i short-track. Ostatecznie do programu włączono też rywalizację skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich, którzy powalczą o medale na kompleksie Salpausselkae w Lahti. Na taki ruch zdecydowano się w oparciu o zły stan techniczny obiektu Vuokatinvaara. W 2019 roku z tego samego względu z Vuokatti do Lahti przeniesiono mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

Niestety, wskutek przybierającej na sile pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przełożone o dziesięć miesięcy. Nowa data zimowej edycji EYOF 2021, potwierdzona przez Europejski Komitet Olimpijski, to 11-18 grudnia. W harmonogramie przyszłorocznej imprezy znajdują się zawody indywidualne dziewcząt i chłopców, konkurs drużynowy chłopców, a także zmagania drużyn mieszanych.

Skoki narciarskie po raz ostatni znalazły się w programie EYOF w 2017 roku, kiedy miastem-gospodarzem było Erzurum. W Turcji po złote medale sięgnęli Timi Zajc ze Słowenii oraz Romane Dieu z Francji. Zespołowo równych sobie nie mieli Słoweńcy. Przed dwoma laty, kiedy gospodarzem było bośniackie Sarajewo, konkursy skoczków nie odbyły się w ramach festiwalu.


Dominik Formela, źródło: twitter.com/PKOL_pl
oglądalność: (2367) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Lahti

  Konkursy skoków dałoby się rozegrać w Kuopio, ale niestety nie można zorganizować tam biegów narciarskich.
  Organizatorzy mają ograniczony wybór, ponieważ tylko w Lahti i w Ruce znajduje się kompletna infrastruktura dla kombinatorów norweskich. Druga miejscowość odpada jednak ze względu na brak skoczni normalnej.
  Warto zwrócić uwagę na to, że Lahti jest oddalone od Vuokatti o prawie 500 km.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).