Kamil Stoch szykuje niespodziankę dla kibiców

 • 2020-10-14 20:25

Na niespełna 40 dni przed startem Pucharu Świata 2020/21 nadal nie uregulowano wszystkich kwestii związanych z przedwcześnie zakończonym sezonem 2019/20. Na trofeum za wygranie ostatniej edycji Raw Air nadal czeka Kamil Stoch, który uchylił kibicom rąbka tajemnicy w kontekście swojej bogatej kolekcji pucharów.

Kamil StochKamil Stoch

Po nieoczekiwanym finale sezonu 2019/20, który nastąpił w hotelowym lobby w Trondheim, nierozstrzygniętą kwestią pozostał sposób wręczenia poszczególnych nagród czołowym zawodnikom świata. Część skoczków odebrała trofea przy okazji skromnych ceremonii w swoich ojczyznach, część wypatrywała listonosza, a część czeka na uhonorowanie swoich sukcesów sportowych po dziś dzień. W ostatniej z tych grup jest Kamil Stoch, który nadal nie otrzymał okolicznościowego pucharu za wygranie przedwcześnie zakończonego turnieju Raw Air 2020. 

- Pojawiło się sporo nieścisłości i trochę pytań o ten turniej i tegoroczne nagrody. W tym roku nie udało nam się dokończyć zaplanowanej na 16 serii rywalizacji i niespodziewanie okazało się, że po dziewięciu rozegranych seriach jestem zwycięzcą - pisze Kamil Stoch za pośrednictwem mediów społecznościowych.

33-latek do momentu przerwania norweskiej imprezy zgromadził 1161,9 pkt. Ryoyu Kobayashi oraz Marius Lindvik, którzy uzupełnili czołową trójkę, stracili do Polaka niespełna osiem punktów. - Nagroda finansowa została pomniejszona proporcjonalnie do ilości startów, ale pieniądze otrzymałem bardzo szybko. Inaczej sprawa wygląda z tym co nazwaliście talerzem - kontynuuje trzykrotny mistrz olimpijski.

- Nie było żadnej dekoracji ani też nie dotarł do mnie w inny sposób. Liczę, że trafi w moje ręce przy okazji zawodów Pucharu Świata - przyznaje dwukrotny triumfator Raw Air. 

Stoch przy okazji środowego wpisu zdradził swoje plany dotyczące licznej kolekcji trofeów. - Myślę, że to dobry moment by przyznać, że to na nim zależy mi najbardziej, bo powstaje miejsce, gdzie każdy z Was będzie mógł go zobaczyć. I to nie tylko "talerz" - pisze reprezentant Polski.

- Dlaczego to trofeum jest wyjątkowe? Nie boję się określenia: dzieło sztuki. Metaforycznie oddaje charakter imprezy, jest "surowy", ciemny jak skandynawska noc i... ciężki. To najcięższy z pucharów jakie zdobyłem (prawie 12 kg), a uzbierałem ich z kilkaset - dodaje mistrz świata z 2013 roku. 

21 listopada rozpocznie się 42. sezon Pucharu Świata w skokach. Inauguracja już po raz czwarty będzie miała miejsce w Wiśle-Malince. - Od roku do wygrania są drewniane, rzeźbione puchary w kształcie kół. Będzie o co walczyć - zapowiada dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

RAW AIR Pojawiło się sporo nieścisłości i trochę Waszych pytań o ten turniej i tegoroczne nagrody. Dziś odpowiedzi z pierwszej ręki 😁 Zacznę od tego, że Raw Air to jedna z moich ulubionych imprez sportowych. To dziwne, bo wszędzie ostatecznie chodzi o dobre skoki ale Turniej Czterech Skoczni i Raw Air mają zupełnie inny klimat, nie umiem wybrać między nimi. W tym roku nie udało nam się dokończyć zaplanowanej na 16 serii rywalizacji i niespodziewanie okazało się, że po dziewięciu rozegranych seriach jestem zwycięzcą. Nagroda finansowa została pomniejszona proporcjonalnie do ilości startów ale pieniądze otrzymałem bardzo szybko. Inaczej sprawa wygląda z tym co nazwaliście talerzem. Nie było żadnej dekoracji ani też nie dotarł do mnie w inny sposób. Liczę, że trafi w moje ręce przy okazji zawodów Pucharu Świata. Myślę, że to dobry moment by przyznać, że to na nim zależy mi najbardziej, bo powstaje miejsce gdzie każdy z Was będzie mógł go zobaczyć. I to nie tylko "talerz" ale dziś miało być o Raw Air 😉 Dlaczego to trofeum jest wyjątkowe? Nie boję się określenia: dzieło sztuki. Metaforycznie oddaje charakter imprezy, jest "surowy", ciemny jak skandynawska noc i... ciężki. To najcięższy z pucharów jakie zdobyłem (prawie 12 kg), a uzbierałem ich z kilkaset. Na tegorocznym turnieju słynne "wazony" zostały zastąpione czymś, co przypomina kubek na szczoteczki do zębów albo niczym. Ale już za chwilę PŚ w Wiśle, gdzie od roku do wygrania są drewniane, rzeźbione puchary w kształcie kół. Będzie o co walczyć 🤗 #kamilstoch 📷@skijumping.pl

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2894) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Lataj

  Oczywiście nie mogłoby tam zabraknąć medali, które Łukasz Kruczek zdobył na uniwersjadach.

 • Lataj bywalec
  @Kolos

  Muzeum Polskich Mistrzów w Skokach Narciarskich?

 • Kolos profesor

  Jest Galeria trofeów Adam Małysza, (może) będzie Kamila Stocha. A może dobrze było by połączyć oba w jakieś wielkie muzeum Skoków narciarskich?

 • Adam90 weteran

  E Stoch na tym zdjęciu jest najniższy z tego towarzystwa jeśli chodzi o wzrost

 • Dama_Karmelowa weteran

  To ile waży Złoty Orzeł za TCS? Zawsze myślałam, że to jest najcięższe trofeum w skokach...

 • wiola4697 profesor

  Świetny pomysł! Kamil to legenda tej dyscypliny i zasługuje na taką Galerię tak jak Adam :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).