Mocny początek sezonu Kamila Stocha. "Dobrze wrócić do rywalizacji"

 • 2020-11-20 19:48

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle (HS134). W dniu otwarcia 42. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich Polak otrzymał też nagrodę za triumf w turnieju Raw Air 2020.

- Dzisiejszy dzień był naprawdę bardzo dobry, choć to dopiero początek sezonu. Trzeba szukać spokoju i odnaleźć się w tej rzeczywistości. Nie ma kibiców, co jest dla nas nową sytuacją. Istotne, by znaleźć radość, którą dają mi skoki narciarskie. Dziś było super, a skoki były na wysokim poziomie - zaznacza trzykrotny mistrz olimpijski, który w rundzie kwalifikacyjnej poszybował na 132. metr.

Dla naszych reprezentantów były to pierwsze próby na śniegu. - Robię swoje i widzę, co jest pod nartami. Wiadomo, że przy okazji pierwszej próby trzeba dać sobie nieco rezerwy oraz uważać. W kolejnych rundach wiedziałem, na co mogę sobie pozwolić. Super jest znów poczuć śnieg pod nartami i hamować pługiem. To było coś, czego brakowało nie tylko mi. Dobrze wrócić do rywalizacji, zobaczyć te wszystkie twarze, a do tego poczuć te nerwy. Zebrałem już sporo doświadczenia, ale zawsze da się odczuć emocje i zdenerwowanie - przyznaje dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Sezon 2020/21 z powodu trwającej pandemii rusza przy pustych trybunach. - Bez kibiców jest ciszej, natomiast jestem przekonany, że w 99% głów są emocje i jest dość głośno. To tam trzeba znaleźć wyciszenie - wskazuje Stoch.

Jak tej zimy jest przygotowany zeskok wiślańskiego obiektu? - Skocznia jest przygotowana dobrze, jak na panujące warunki. Cieszę się i dziękuję organizatorom, że mamy możliwość skakania na nartach i robienia tego, na co tak ciężko cały czas pracujemy. Dziś najwięcej radości sprawił mi ostatni skok, bo był najdłuższy - dodaje dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

- Poza skokami najlepsze jest to, że mogę strzelać miny, a wy tego nie widzicie - zażartował na sam koniec mistrz świata z 2013 roku, nawiązując do obowiązku zakrywania ust i nosa podczas zawodów.

Po kwalifikacjach Kamil Stoch otrzymał z rąk Sandro Pertile puchar za triumf w marcowym turnieju Raw Air, który przerwano z powodu wybuchu pandemii COVID-19.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5123) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec

  No dostał ten talerz za RA w końcu. Myślałem że nigdy mu nie dadzą.

 • ZKuba36 profesor
  GRATULUJĘ !

  Talerz już masz. Spróbuj teraz wypełnić go Kryształową Kulą ozdobioną złotym medalem z MŚwL oraz innymi medalami.
  Talerz jest duży a więc jest dużo miejsca.

 • nicoz doświadczony
  Nagroda

  Ten talerz to trochę za duży nawet na potrawy z dietetycznej kapusty. Góry na talerzu i skoki piękne.

 • SebaSzczesnyy weteran

  Brawo Kamil. Po prostu widać po samym wyjściu z progu że jest dobra forma. Moim zdaniem już jest lepsza niż była w marcu.
  Oby się to utrzymywało i będzie super

 • wiola4697 profesor

  Gratulacje Kamil! :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).