Klemens Murańka wystąpi w drużynie. "Czuję się mocny"

 • 2020-11-20 22:16

Klemens Murańka po udanym okresie przygotowawczym i dobrych skokach treningowych w Wiśle otrzymał nominację do składu na sobotni konkurs drużynowy, który otworzy 42. sezon Pucharu Świata. 26-latek - decyzją trenera Michala Doležala - pokaże swoje umiejętności w drugiej grupie zawodników.

W treningach Murańka plasował się w czołowej "10". Skok kwalifikacyjny na odległość 115 metrów dało mu jednak dopiero 28. lokatę. - Ostatni skok był troszkę gorszy od treningowych. Zacząłem dobrymi próbami, w kwalifikacjach było nieco słabiej, ale moje czucie było podobne podczas wszystkich serii. W kwalifikacjach zabrakło noszenia, natomiast sam skok był niezły - uważa drużynowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku.

Jak na Murańkę wpływa nieobecność kibiców na trybunach? - Brakuje kibiców. Nasza publiczność zawsze jest głośna i da się odczuć jej brak. Nie odczuwam tak bardzo tego Pucharu Świata, jak choćby przed rokiem. Niemniej, trzeba być zawodnikiem skaczącym w każdych możliwych warunkach, przy publiczności lub bez. Szczerze mówiąc? Odpowiada mi panujący tu spokój. 

- Czuję się mocny. Wiem, że stać mnie na dobre skoki. Do każdego sezonu przygotowuję się tak samo. Poprzednie również ciężko przepracowałem, ale teraz lepiej wyglądam od strony mentalnej - zauważa członek TS Wisła Zakopane.

- Przed dwoma laty współpracowałem z psychologiem. Nauczył mnie podstaw, a dalej muszę radzić sobie sam. Obrać jakiś kierunek i wybrać odpowiednią drogę. Myślę, że idę w dobrą stronę - kończy Murańka. 

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3467) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bocian bywalec

  Miło patrzeć, jak z rozkapryszonego dzieciaka (vide palenie flagi olimpijskiej) i wiecznie niespełnionego talentu Klemens (bo już przecież nie Klimek) przeradza się w dorosłego mężczyznę i aspirującego skoczka.. To może być przełomowy sezon dla niego. Oby tylko psychika udźwignęła.

 • Setareh bywalec

  Czemu tylko przed 2 laty? Większość sportowców potrzebuje stałej współpracy z psychologiem, bez tego trudno o utrzymywanie się dobrych wyników. "Mental" to podstawa.

 • SebaSzczesnyy weteran

  Stać go na takie skoki żeby być na podium, Może jeszcze nie dziś. Ale w niedzielę na pewno stać go na miejsce w 10. A w kolejnych konkursach jeśli to nie jest jego szczyt to może wskoczyć na podium.

 • Agent99 weteran
  LGP Klingenthal 2017

  Wtedy ostatni raz Klemens miał sponsora, aż do dziś. Na ten moment prezentuje się obiecująco.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).