Doležal o nominacji Murańki: "Już latem i na treningach był blisko najwyższego poziomu"

 • 2020-11-20 23:15

- Zadaniem na dziś było przywitać się ze skocznią i śniegiem. Teraz ostro szykujemy się do zawodów - mówi trener Michal Doležal o piątku w Wiśle, gdzie rozpoczął się Puchar Świata w skokach narciarskich 2020/21. Awans do niedzielnego konkursu indywidualnego wywalczyło jedenastu spośród dwunastu Biało-Czerwonych. W sobotnich zawodach drużynowych nasz kraj reprezentować będą Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

- Organizatorzy spisali się. Mają doświadczenie z poprzednich sezonów, obiekt jest przygotowany najlepiej od lat. Bardzo im dziękujemy! - podkreśla czeski szkoleniowiec.

- Nasz zespół w sobotę otworzy Piotr Żyła. Jako drugi skoczy Klemens Murańka, trzeci wystąpi Dawid Kubacki, a skład zamyka Kamil Stoch - potwierdza Doležal.

- Klemens Murańka już latem i na treningach był blisko najwyższego poziomu. Brakowało zawodów, więc regularnie robiliśmy sprawdziany podczas zgrupowań. Wiedzieliśmy, że potrzebuje rywalizacji, a on wygrał ostatni test w Zakopanem. Piątkowe skoki w seriach treningowych były dobre, podobnie kwalifikacje, ale tam nie trafił z warunkami na buli - argumentuje swój wybór trener.

- Rozmawiam indywidualnie z każdym zawodnikiem. Klimek zaufał nam i widzi, że nasza praca przynosi efekty. Wie, że może być zawodnikiem ze ścisłej czołówki. Bardzo ciężko pracował i już są tego wyniki. Jego skoki są bardzo stabilne - kontynuuje 42-latek.

Jedynym Polakiem, który nie awansował do niedzielnych zawodów, jest Jarosław Krzak. - Teraz jest nas trzynastu, a Jarek został członkiem kadry narodowej. To dla niego szkoła. Wykonał dobrą robotę, ale wiadomo, że potrzebuje więcej czasu. Widzę w nim potencjał, ma duże rezerwy, co pokazał nam na treningach w Oberstdorfie. To bardzo mądry zawodnik z zapałem do pracy - kończy Doležal.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2723) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Sato jest chimeryczny. Nie jest pewne czy skoczy dobrze dwa razy, a może ani razu nie odda dobrego skoku w drużynówce.

 • Fan Tkaczenki i Aalto bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Ale reszta Japońców sie nie spisała - w drużynówce cała 4 musi oddać 2 dobre skoki, jeden Sato guzik im da.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Raptor202

  Chodzi Ci o to, że wybrał Murańke? Jeśli Klimek będzie skakał na luzie to myślę, że podium będzie spokojnie. Myślę, że nasi skoczkowie zajmą co najmniej 4 miejsce. Zobacz jak skaczą Słoweńcy, czy Japończycy. Chociaż w kwali Sato był drugi.

 • Raptor202 weteran

  Przyznaj, że chcesz zająć szóste miejsce w drużynówce i dlatego go wybrałeś.

 • erytrocyt_ka profesor

  Bardzo dobrze się go słucha :D
  Oby Klimek nie miał jutro pecha do warunków i niech pokaże te dwa równe dobre skoki

 • SebaSzczesnyy weteran

  To był jedyny dobry wybór, najbardziej pewny

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).