Brak hymnu dla Stocha? Organizatorzy zabrali głos

 • 2021-01-10 11:28

- Nasza technologia zawiodła w sobotni wieczór. Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić - czytamy w komunikacie opublikowanym przez organizatorów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, którzy nie uhonorowali zwycięstwa Kamila Stocha odegraniem Mazurka Dąbrowskiego.

- Naszym zamiarem nigdy nie było wyśmiewanie ani krzywdzenie polskiej drużyny lub polskiego narodu - zaczynają wpis niemieccy działacze.

Organizatorzy konkursów na Hochfirstschanze podkreślają rolę reprezentantów Polski oraz towarzyszących im kibiców. - Zawsze cieszymy się z udziału polskiej drużyny, a także obecności polskich kibiców, którzy przez ostatnie lata swoim podejściem nadawali niepowtarzalną atmosferę naszemu stadionowi - kontynuują przedstawiciele komitetu organizacyjnego.

- Jesteśmy wdzięczni Kamilowi i jego kolegom z drużyny, którzy przed kilkoma latami przygotowali wideo promocyjne dla naszych zawodów - zauważają gospodarze konkursów w Badenii-Wirtembergii.

Kamil Stoch, który w sobotę odniósł 39. zwycięstwo w karierze, nie miał możliwości odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na podium. - Tym bardziej żałujemy, że nasza technologia zawiodła podczas ceremonii wręczania nagród i nie mogliśmy uhonorować triumfu Kamila hymnem narodowym. Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić reprezentację Polski, Polski Związek Narciarski, polskich kibiców oraz polski naród - kończą wpis osoby związane z organizacją zawodów w Schwarzwaldzie.


Dominik Formela, źródło: facebook.com/weltcupskispringentitiseeneustadt
oglądalność: (24798) komentarze: (61)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  @fridka1

  Z analizy Twoich wpisów wygląda mi na to, że dla Ciebie polskość to nienormalność. ;)

 • Arturion doświadczony
  @fridka1

  "Tylko hymnu nie zgrali". I wszystko w temacie. Więcej "wybiórczej": dla wszystkich!

 • fridka1 profesor
  @margorzata_a

  Myślę, że wiele polskich portali internetowych jak np. wp, robią złą robotę. Zobaczcie tylko te nagłówki. Nie można napisać po prostu: "Polacy wygrali", trzeba napisać "zmiażdżyli/upokorzyli", co drugi artykuł zaczynający się od "Niemcy znowu coś tam..." Ludzie to łykają jak małe pelikany, a otem nafaszerowani takimi treściami wysyłają "milusie wiadomości" temu czy tamtemu.

 • Lataj weteran

  Nie wierzę, że Niemcy mieli kłopot ze sprzętem, skoro podobne przypadki zdarzały się już na terenie NIEMIEC akurat wobec POLAKÓW. A jak Niemcy wygrywają, to nie dowalamy im w żaden sposób, bo:
  - albo Niemcy wyrobią opinię o nas jako zakompleksionych mścicielach,
  - albo chcemy być lepsi od nich, zachowując się fair.

 • margorzata_a bywalec

  Polaków niedługo będą przepraszać za wszystko.
  I to nie z szacunku.
  Będą nas przepraszać myśląc o tym, że trzeba przeprosić bo znowu zrobimy dym o jakąś bzdurę.
  A opinię będziemy mieć coraz gorszą: zakompleksionych ludzi co ciągle są urażeni i z wszystkim mają problem.
  Uffff

 • fridka1 profesor
  @dervish

  Następnym razem nie zrobią nic i też będzie źle. Czego by nie zrobili też będzie źle.

 • dervish profesor

  Komentator mówił, że organizatorzy mieli zagrać dziś hymn Polski gdyby zwycięzył Polak i żeby było fair nie grać hymnu jezeli zwycięży przedstawiciel innej nacji. Podobno organizatorzy zapewniali, ze tak będzie w ramach rekompensaty za wczorajsze.

  Osobiście nie słyszałem ale widzę głosy , że jednak zagrano dziś hymn Norwegom. Czyli nie dotrzymano danego słowa. Wszystko razem stawia organizatorów w jeszcze gorszym świetle niż wczoraj.

 • Lestek profesor
  @Dama_Karmelowa

  Jakie cztery zwrotki, jaka druga? Większość polegnie już na drugim wersie pierwszej ;-)

 • akwin123 bywalec
  @fridka1

  Nie rozumiemy się.
  Nie chodzi o konkretny przykład tylko o relację: błąd --> konsekwencje błędu;
  Przekształcając: brak hymnu (błąd, niedopatrzenie) --> przeprosiny.
  Tyle, mi nie chodzi o bicie pokłonów przed Polakami tylko, że umów(zasad, obyczajów)trzeba dotrzymywać.

 • Pogromca.Helmutów początkujący
  @akwin123

  Nie wymagaj okazania honoru od kogoś, kto tego konceptu nie rozumie.

 • fridka1 profesor
  @akwin123

  Nie przypominam sobie by Niemcy pobili Stocha czy Żyłę. Tylko hymnu nie zagrali.

 • fridka1 profesor
  @Pogromca.Helmutów

  Moderacja, heeeeloooo.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).