Stoch pokona Schlierenzauera? Małysz: "Wystarczą dwa lata, jeśli będzie dobrze skakał"

 • 2021-01-10 12:14

- Dojście do 39 zwycięstw? To była kwestia czasu. W niedzielę stanie przed kolejną szansą, by mieć już 40. Trzeba być Stochem, nie każdy jest w stanie utrzymać takie tempo. Mam nadzieję, że pokona i Gregora Schlierenzauera - mówi Adam Małysz na temat Kamila Stocha, który w sobotę zrównał się z nim pod względem liczby pucharowych triumfów. Liderem tabeli wszech czasów jest wspomniany Austriak, który ma na swoim koncie 53 wiktorie.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8583) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • erytrocyt_ka profesor
  @SebaSzczesnyy

  'I tak w sumie nie wiadomo jak doszło do tego że on Małysza dogonił.'
  Nawet taka oczywista rzecz to za wysokie progi żeby wiedzieć dlaczego? 🤷🏻‍♀️ Cóż, szkoda... Proponuję nie myśleć dalej i tak do niczego to nie zaprowadzi konkretnego.

 • Naczelny Ironista weteran
  @Robertlotnik_Kranjec

  Opieram się na tytule "Wystarczą dwa lata, jeśli będzie dobrze skakał", bo skijumpingowe pseudo-dziennikarze/pismaki znowu się bawią w YT i nie wrzucili transkrypcji, a ich durnych filmików z reklamami nie oglądam. Jeśli faktycznie Małysz tak powiedział, to ciężko to nazwać nawet truizmem. Bardziej głupkowatej wypowiedzi mogę udzielić ci ja, że jak Stoch wygra 15 następnych konkursów, to przegoni Austriaka jeszcze w tym roku. Równie "inteligentne" i realne.

 • Robertlotnik_Kranjec bywalec
  @Naczelny Ironista

  A jakie bzdury powiedział? został zapytany to odpowiedział co sądzi

 • Naczelny Ironista weteran

  Stoch wielokrotnie pokazywał, że potrafi zaskoczyć, ale są pewnie granice absurdu. Adaś, ty się może kombinacją trochę zajmij, zamiast marnować czas opowiadając bzdury w wywiadach, które nikomu i niczemu nie służą.

 • LIVERPOOL profesor

  Tylko Polacy o tym "pompowaniu balonika" Nie ma czegoś takiego

 • LIVERPOOL profesor
  @Nikt_ważny

  Co to za pompowanie balona? Dostał pytanie to odpowiedział, powiedział to co myśli.

 • StochMistrz{29465894} profesor
  @SebaSzczesnyy

  Śmiechu warty to jest twój komentarz.

 • Adam90 weteran
  @Pogromca.Helmutów

  W przypadku Krafta własnie są większe szanse, bo ma 27 lat. A on od sezonu zawsze jest w czołowce. Ciekawe kto będzie takim Stochem. Nawet NIemcy nie mają takiego zawodnika.

 • Kat doświadczony
  Do rekordu jeszcze daleko

  Trudna sprawa, 14 wygranych w skokach to bardzo dużo, a Kamil z reguły wygrywa kilka konkursów na sezon. W skokach nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. W 2007 roku, po zdobyciu 4-tej KK wydawało się, że Małysz (wówczas 29-latek) będzie gonił Nykanena (tracił wtedy tylko 8 zwycięstw), a tymczasem do końca kariery odniósł jeszcze tylko 1 zwycięstwo. Gdy Schlierenzauer osiągnął 50 wygranych w wieku 23 lat (wow!) wydawało się, że "sky is the limit", a tymczasem to już był w zasadzie koniec jego sukcesów. Stoch jest równym zawodnikiem i dokładał wygrane w 10 z ostatnich 11 sezonów, więc przypuszczam, że dołoży jeszcze przynajmniej kilka wygranych, ale rekord Gregora wciąż jest daleko. Dogonienie Nykanena wydaje się bardziej realne (ale też nie jest formalnością).

 • Xander1 profesor

  Myślę że realne wydaje się być zbliżenie lub wyprzedzenie Nykanena, ale i to nie będzie łatwe. Kamil już swoje lata ma i może nie wytrzymywać trudów sezonu. Gregor jest raczej poza zasięgiem. Stoch musiałby wejść na taki poziom żeby ta sztuka udała mu się w dwa lata. Też nie oczekujmy ze Kamil będzie wygrywał konkursy do 40. I tak szacun że w takim wieku potrafi tak wymiatać w PŚ.

 • Pogromca.Helmutów początkujący

  Będzie bardzo ciężko, ale nie jest to niemożliwe. Szczerze to tylko Kamila widzę z szansą na to, do czasu aż nie pojawi się jakiś nowy "masakrator". Drugi w kolejce byłby Kraft, ale między Kamilem a nim jest już przepaść, więc marne szanse. Ewentualnie gdyby Ryoyu się odrodził, ale on mi wygląda na zawodnika dwóch sezonów, coś a'la Peter Prevc, więc i tu szanse raczej marne. To, co Schlieri zrobił przez te swoje najlepsze lata było też zasługą faktu, że w odróżnieniu od dzisiejszych czasów, nie było kilku mocnych rywali. Gdyby wtedy skakało tak wielu potężnych zawodników jak w ostatnich latach ma to miejsce (od prawie dekady), że poza dwoma sezonami faworytów jest kilku, to jego dokonanie nie byłoby tak wielkie. Po części to samo można powiedzieć o takich zawodnikach jak Matti Nykkanen, czy nawet o Adamie Małyszu. Co innego Stoch, który swoją potęgę budował w tych najtrudniejszych czasach. Dlatego też jego dokonania są tak potężne.

 • Baleleherburudzczyzakorosciejablonpiecza doświadczony

  Moim zdaniem może dogonić Nykkanena ale Gregora? No cóż życzę mu tego, wszystko zależy od tego ile lat będzie jeszcze skakał., jeśli 3 lata to jest to jak najbardziej możliwe

 • bomos doświadczony

  Myślę, że w tym sezonie realne jest wygranie jeszcze kilku konkursów. Kamil jest w świetnej formie, mówią że najlepszej w życiu to jeszcze pewnie łyknie Nykanena w tym sezonie. Ale nie zapominajmy, że Gregor jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. 😂

 • Blumiś weteran
  @SebaSzczesnyy

  Jezeli ty to piszesz, to znaczy ze Kamil ma te 14 wygranych w kieszeni. Teraz wygral 3 raz z rzedu, wygra jeszcze kolejne 4 ustanawiajac rekord 7 z rzedu. A jeszcze Planica, Vikersund, bedzie dobrze!

 • Adam90 weteran

  Zgadza sie ,ze może przegonić. Tylko problem może być taki,że już ma swoje lata. Mówicie ,ze im starszy tym lepszy .Zgoda. Ale też nie musi w cale tego rekordu pobijać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).