57 skoczków na liście zgłoszeń do PŚ w Zakopanem

 • 2021-01-13 16:43

Już w piątek od treningów i kwalifikacji rozpocznie się tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W zmaganiach na Wielkiej Krokwi nie zabraknie gwiazd obecnego sezonu, jak i tych sprzed lat. Jak informuje Telewizja Polska, na liście zgłoszeń widnieją nazwiska 57 zawodników.

Przypomnijmy, iż trener Michal Dolezal na zawody Pucharu Świata w Zakopanem powołał siedmiu skoczków - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska oraz Klemensa Murańkę. Tym samym Polacy nie skorzystają z kwoty krajowej, która zostanie użyta podczas lutego weekendu PŚ w naszym kraju.

Jak poinformowała Telewizja Polska, na liście zgłoszeń do zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi figurują nazwiska 58 skoczków z trzynastu reprezentacji narodowych. Największym nieobecnym zmagań w zimowej stolicy Polski będzie Austriak Stefan Kraft. Zwycięzca z Zakopanego z 2016 roku zmagał się od początku sezonu z COVID-19 oraz bólem pleców i pachwiny i teraz stawia na odpoczynek i regenerację przed dalszą częścią sezonu. Do Polski nie zawitają także Rosjanie oraz czterokrotny mistrz olimpijski, będący ostatnio w słabej formie, Szwajcar Simon Ammann.

Pod Tatry zawita z kolei Gregor Schlierenzauer. Austriak wspólnie z Kamilem Stochem dzierży rekord pięciu pucharowych zwycięstw na Wielkiej Krokwi. Po kontuzji zerwanych więzadeł krzyżowych, do rywalizacji o pucharowe punkty powraca z kolei Norweg Thomas Aasen Markeng.

Choć na liście figuruje 57 nazwisk, to w piątkowych kwalifikacjach wystąpi 56 zawodników. Skaczący w barwach Włoch, Francesco Cecon nie ma jeszcze prawa startu w Pucharze Świata. 19-latek przystąpi tylko do piątkowych serii treningowych oraz sobotniego konkursu drużynowego.

Na starcie drużynówki na Wielkiej Krokwi spodziewanych jest dziewięć zespołów. W rywalizacji ujrzymy drużyny Włoch, Finlandii, Szwajcarii, Japonii, Słowenii, Austrii, Niemiec, Norwegii oraz Polski.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 15.01.2021
11:00 - Odprawa techniczna
15:45 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 16.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 17.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Lista zgłoszeń PŚ w Zakopanem (HS140); 15-17.01.2021
Nr Zawodnik Kraj PŚ 20/21
1 CECON Francesco  
2 DEAN Decker  
3 HAUSWIRTH Sandro  
4 INSAM Alex  
5 IWASA Yuken  
6 MAATTAA Jarkko  
7 MALTSEV Kevin  
8 MARKENG Thomas Aasen  
9 MORODER Daniel  
10 NOUSIAINEN Eetu  
11 SCHULER Andreas  
12 SOUKUP Matthew 67
13 LARSON Casey 63
14 ZOGRAFSKI Władimir 63
15 BRESADOLA Giovanni 58
16 SCHLIERENZAUER Gregor 58
17 BARTOL Tilen 51
18 STEINER Maximilian 51
19 PETER Dominik 49
20 AIGRO Artti 46
21 HOERL Jan 46
22 PREVC Domen 43
23 KYTOSAHO Niko 42
24 PREVC Cene 40
25 MURAŃKA Klemens 39
26 WĄSEK Paweł 38
27 WOLNY Jakub 34
28 AALTO Antti 33
29 LACKNER Thomas 31
30 JELAR Ziga 29
31 FREUND Severin 27
32 KOBAYASHI Junshiro 27
33 SCHMID Constantin 26
34 BOYD-CLOWES Mackenzie 25
35 DESCHWANDEN Gregor 24
36 SATO Keiichi 23
37 PAVLOVCIC Bor 22
38 ASCHENWALD Philipp 21
39 HAMANN Martin 20
40 PREVC Peter 19
41 HAYBOECK Michael 18
42 FORFANG Johann Andre 17
43 TANDE Daniel Andre 16
44 STĘKAŁA Andrzej 14
45 KOBAYASHI Ryoyu 13
46 PASCHKE Pius 12
47 HUBER Daniel 11
48 SATO Yukiya 10
49 LINDVIK Marius 9
50 JOHANSSON Robert 8
51 LANISEK Anze 7
52 GEIGER Karl 6
53 ŻYŁA Piotr 5
54 KUBACKI Dawid 4
55 STOCH Kamil 3
56 EISENBICHLER Markus 2
57 GRANERUD Halvor Egner 1

Adam Bucholz, źródło: Telewizja Polska
oglądalność: (25992) komentarze: (152)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • higashi bywalec
  @dejw

  Izwolski był dopiero 22 po dwóch zbliżonych odległościowo próbach, więc forma u niego raczej kiepska. Wyżej od niego uplasowali się Iwan Kozłow z rocznika 2006 (16.miejsce ; 13. wynik drugiej serii) i Denis Gon (2005 r. ; 20.miejsce).

  A co do składu na FIS Cup to nie pierwszy raz u Rosjan jadą zawodnicy z dalekich pozycji w wewnętrznej hierarchii. Albo decydują tam układy w związku, albo te wyjazdy to jakaś prywatna inicjatywa tych, których stać na ich sfinansowanie.

 • Oczy Aignera profesor
  @rybołów

  "Hamman" nie może zepsuć skoku, a to dlatego, że taki zawodnik nie istnieje.
  Co innego Martin Hamann. To skoczek, który może zaskoczyć zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

 • Wojciechowski profesor
  @Lataj

  Wiesz, nawet jeśli trochę kolega @KazakhstanPower przesadził, to mimo wszystko trzeba było jednak sprawdzić cokolwiek przed pisaniem o łamaniu przepisów. Przepisy to FIS nieraz łamie, ale w tym przypadku akurat nie. ;)

 • Lataj stały bywalec
  @KazakhstanPower

  Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie napisał w życiu nic głupiego w necie. Nie wiedziałem i nie chciało mi się szukać PDF-a czy czegoś z zasadami.

  A co do cenzury, chodziło o słowo 'partici pating' (bez spacji). Ocenzurują ci też słowo 'podu pada', co jest bez sensu. Dlatego kiedyś na zasadzie żartu napisałem komentarz o cenzurowaniu na tym portalu. Skasowali mi, bo pewnie uznali za nieprzyzwoity (choć sam ocenzurowałem jedno słowo), a tu ktoś nie zrozumiał żartu.

 • KazakhstanPower stały bywalec
  @Lataj

  Może jednak warto z tym regulaminem się najpierw zapoznać zanim się coś głupiego napisze. Natknąłbyś sie wówczas na pewno zdanie "However, if an event program includes a team competition, the partici.pating
  nations are allowed to enter up to a number of four (4) athletes as a maximum for
  the individual competition as well."

  PS. ogarnijcie jakoś tę cenzurę, zeby nie wyłapywała niecenzuralnych słów w środku innego wyrazu.
  __________
  ----------------
  [Moderacja: Pozwoliłem sobie wyedytować, powinno pomóc. Faktycznie trochę ten automat fika...]

 • Ponurzyca weteran

  I też prawdopodobnie niektórzy zawodnicy wystartują w przyszłym tygodniu w Szczyrku.
  Pożyjemy - zobaczymy

 • Ponurzyca weteran

  Wklejam co napisałem we wtorek
  ,,Ostatnia zmiana w regulaminie jest poświęcona kwestii zakwaterowania zawodników. Dotyczy ona weekendów Pucharu Świata z zawodami drużynowymi, kiedy to każda reprezentacja z minimalną kwotą startową (2-3) ma prawo wystawienia 4 zawodników. Pobyt wspomnianych skoczków z dodatkowej puli będzie musiał być zapewniony i opłacony przez organizatora na okres trwania całego weekendu."
  https://www.skijumping.pl/wiadomosci/28554/konkurs-druzynowy-z-minimum-6-zespolami---kolejne-zmiany-w-regulaminach-fis/
  Co prawda do tej pory to słabo było z tymi drużynówkami i ... lep ,,kwotowy" nie działał więc dodali ,,socjal".

 • Wojciechowski profesor
  @Tomek88

  Zgadza się. Co warto zaznaczyć od razu, dopuszczanie do drużynówek zawodników bez prawa startu w PŚ jest... patykiem na wodzie pisane, czysta samowolka, reguła na gębę. Nie tylko jest samo w sobie pewnym absurdem, bo konkursy drużynowe PŚ niczym formalnie nie różnią się od indywidualnych, więc i prawo startu nie powinno w nich odmienne, ale i sam regulamin PŚ tego rozróżnienia nie przewiduje. Czyli przez takie myki FIS w praktyce sam łamie własny regulamin. Nic nowego.

  A już jakimś zupełnym żartem jest to, że zawodnik bez prawa startu w PŚ może jednak... wystartować w PŚ (w trybie całkowicie pozaregulaminowym), ale tylko w konkursie drużynowym i tą drogą zdobyć prawo startu w PŚ także w konkursie indywidualnym. Na upartego tą drogą można „wstawić” tą drogą na listę uprawnionych do startu w PŚ nawet kogoś, kto nie startował wcześniej... nigdzie. Czyli całe te „uprawnienia” nadal są w zasadzie na gębę.

 • Tomek88 weteran
  @Lataj

  Wydaje mi się, że w każdy weekend w który jest drużynówka to drużyna, która ma limit np. 2 lub 3 skoczków może wystawić 4 zawodników w kwalifikacjach(pod warunkiem, że wszyscy ci zawodnicy mają prawo startu w PŚ) z racji tego, że jest konkurs drużynowy. Rosjanie mogli wystawić także 4 w kwalifikacjach ponieważ każdy z nich miał wtedy prawo startu w PŚ. U Włochów Cecon nie ma prawa startu w PŚ co oznacza, że wystartuje tylko w drużynie.

  W zeszłym sezonie choćby w Wiśle było podobnie. Rosjanie i Finowie mieli limit 3 ale startowało ich 4(także w kwalifikacjach) z racji tego, że mieliśmy zawody drużynowe. Co do Włochów kiedyś mieliśmy podobną sytuację jak obecnie bo w Wiśle bodajże w 2017 w konkursie drużynowym startował Zeno di Lenardo, który startował tylko i wyłącznie w drużynówce bo nie miał prawa startu w PŚ.

 • dejw profesor
  @jma

  Oczywiście że były. Przeliczniki to już norma na krajowych zawodach - tylko Polacy tego niestety wciąż nie mogą zrozumieć ;)

  @higashi
  No to nieźle wykombinowali z tą ekipą na Zakopane, skoro zbierają takie baty na własnych mistrzostwach :D
  Sadriejew może jakieś drobne powikłania po wirczanie, chociaż na trenach wypadał na poziomie Mankowa i Kołobiewa.
  Purtow wciąż w głębokim dołku i jak tam dalej pójdzie to go zaraz łykną kolejne talenty z rocznika 05 - apropos, skakał tam może Izvolski?

 • dar06_ weteran
  @Blumiś

  Tak jak eddie orzeł myślał ze jest skoczkiem, tak ty uważasz ze coś wznosisz w dyskusję na tym forum
  A prawda jest bardzo bolesna dla ciebie

 • Wojciechowski profesor
  @Robert Johansson252

  No tak, wiadomo, ale hipotetycznie mogłaby mieć i mogłaby wystawić do czterech zawodników mimo „normalnego” ograniczenia do dwóch.

 • Robert Johansson252 weteran
  @Wojciechowski I tak do kwali Mongolia by nikogo nie wystawiła

  Bo nikt nie ma prawa startu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).