W Szczyrku zainaugurowano I edycję LOTOS Cup Kids 2021

 • 2021-01-13 22:45

Najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" zainaugurowali sezon zimowy. Pierwsze tej zimy zawody LOTOS Cup Kids odbyły się w Beskidach. W środę, 13 stycznia 2021 roku na obiekcie HS-44 w Szczyrku o medale w dwóch konkursach skoków narciarskich walczyli zawodnicy oraz zawodniczki z kategorii Chłopiec i Dziewczynka.

Po raz drugi w historii rozgrywany jest cykl zawodów LOTOS Cup Kids, w ramach którego o medale Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" rywalizują najmłodsi adepci skoków narciarskich w czterech kategoriach wiekowych: Chłopiec, Dziewczynka, Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza.

W środę na Skalitem odbyły się dwa konkursy skoków narciarskich w starszych kategoriach wiekowych, tj Chłopiec i Dziewczynka. Na starcie zawodów zobaczyliśmy ponad 50 uczestników, którzy walczyli na obiekcie HS-44 w prawdziwie zimowych warunkach. Intensywnie padający śnieg na szczęście nie pokrzyżował planów i udało rozegrać się zaplanowane wcześniej dwa konkursy.

Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup stanął Kevin Kubień z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. 12-latek w pierwszym konkursie skoków uzyskał 38 oraz 37 metrów, natomiast w drugich zawodach dwukrotnie wylądował na 43 metrze. Wychowanek Jana Szturca nie krył wielkiej radości po zdobyciu dwóch złotych medali podczas inauguracji zawodów LOTOS Cup Kids 2021. - Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji i mogę tutaj powalczyć o podium, ale zwycięstw zupełnie się nie spodziewałem - przyznał Kevin Kubień. - Bardzo cieszyłem się z tych pierwszych triumfów w LOTOS Cup, bo dla nas są to najważniejsze w sezonie zawody, a wygrane są bardzo ważne dla każdego z nas - dodał. - Warunki były dzisiaj trudne. Śnieg mocno padał, przez co trzymało trochę w torach i niestety spóźniałem też przez to skoki. Jednak z moich prób jestem nawet zadowolony. Najwięcej radości dał mi dzisiaj zdecydowanie ten skok z serii próbnej - podkreślił złoty medalista. - Moje próby są dobre, ale nie są idealne. Muszę teraz jeszcze popracować nad dojazdem oraz nad tym, aby w locie ręce trzymać bardziej przy sobie - podsumował reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Dwukrotnie najlepsza w kategorii Dziewczynka była Amelia Polanowska z zakopiańskiego AZS-u. 14-latka pewnie wygrała dwa konkursy w Szczyrku, uzyskując odpowiednio 38 i 40 metrów oraz 40 i 36 metrów. - W sumie jestem zadowolona z tych zawodów, bo moje skoki wcale złe nie były. Najwięcej radości dała mi dzisiaj ta ostatnia próba. Skok był dobry technicznie, jednak nie wyciągnęłam go do końca. Niestety odpuściłam, a gdybym przytrzymała jeszcze chwilę, to odległość byłaby jeszcze lepsza - oceniała zawody Amelia Polanowska. - Fajnie, że rozegrane zostały dwa konkursy, ale warunki były trudne. W jednym skoku mocniej przytrzymało mnie na progu, przez odbicie wykonałam przez palce i skok nie wyszedł. Generalnie moja aktualna dyspozycja jest dobra i stabilna. Przede wszystkim muszę teraz popracować nad wybiciem z progu, fazą loty i oczywiście lądowaniem. Poza tymi elementami wszystko funkcjonuje już w porządku - przyznała złota medalistka. - Lubię skakać w Szczyrku i przyzwyczaiłam się do tego obiektu HS-44, ale zdecydowanie lepiej czuję się na większych skoczniach. Ten obiektu jest już dla mnie trochę za mały, poza tym na tych większych można poczuć więcej adrenaliny - podsumowała 14-lataka z klubu AZS Zakopane.

Laureaci i laureatki pierwszego konkursu skoków na HS-44

Dziewczynka

 1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz
 3. Ewa Frączek - AZS Zakopane
 4. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 5. Nikola Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Aleksander Luberda - AZS Zakopane
 4. Piotr Szczypka - LKS Olimpia Goleszów
 5. Maciej Kubica - LKS Klimczok Bystra
 6. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski

Laureaci i laureatki drugiego konkursu skoków na HS-44

Dziewczynka

 1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz
 3. Ewa Frączek - AZS Zakopane
 4. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 5. Nikola Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Marcin Bobak - KS Chochołów
 3. Aleksander Luberda - AZS Zakopane
 4. Bartłomiej Czech - KS Chochołów
 5. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski
 6. Arkadiusz Bednar - UKS Sołtysianie Stare Bystre

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki i klasyfikacje >>>

W czwartek, 14 stycznia 2021 roku na skoczni w Wiśle-Centrum walczyć będą zawodnicy oraz zawodniczki w kategoriach: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza. Na obiekcie HS-20 odbędą się dwa konkursy skoków narciarskich, a po tej części rywalizacji rozegrany zostanie bieg do kombinacji norweskiej we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:00.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.


Redakcja, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (3817) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arsendis doświadczony

  Być może spośród tych zawodników znajduje się następca Kamila Stocha i Adama Małysza

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).