Doležal czeka na poprawę warunków w Lahti. "Lubimy tu skakać"

 • 2021-01-22 22:51

- Nie rozpatrujemy tego w kategoriach rewanżu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a zawodnicy skoczą swoje, wówczas na pewno będziemy walczyć o podium - mówi trener Michal Doležal przed sobotnim konkursem drużynowym w Lahti. Piątkowe serie - z powodu silnych podmuchów wiatru - zostały odwołane.

- Prognoza się sprawdziła, nic się nie zmieniło. W okolicy nie ma gór i prognoza się sprawdziła, nic się nie zmieniło. Wszyscy wiedzieli, że to będzie trudny dzień - mówi opiekun Biało-Czerwonych na temat piątkowych warunków w Finlandii.

Odwołanie kwalifikacji przed czasem ich rozpoczęcia było odpowiednim ruchem? - To słuszna decyzja. Słyszałem o podmuchach do 11 m/s, a w takich warunkach nie da się skakać - odpowiada trener.

Zobacz też: PŚ w Lahti: Piątkowe treningi i kwalifikacje odwołane! Nowy program zawodów

Czy silny wiatr bardzo zaburzył plany reprezentacji Polski? - Chcieliśmy sprawdzić nowe buty, ale zawsze musimy liczyć się z tym, że może dojść do takiej sytuacji. W sobotę kontynuujemy pracę - zapowiada szkoleniowiec.

Słabszy konkurs indywidualny w Zakopanem jest powodem do niepokoju? - Takie zawody musiały się pojawić. Chcielibyśmy wyników jak na Turnieju Czterech Skoczni czy w sobotę w Titisee-Neustadt, ale wszystko jest w porządku. Chłopaki są w dobrej formie fizycznej, lubimy tu skakać - zapewnia Doležal.

Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, w której Polacy na własnym terenie musieli uznać wyższość Austriaków. - Nie rozpatrujemy tego w kategoriach rewanżu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a zawodnicy skoczą swoje, wówczas na pewno będziemy walczyć o podium - twierdzi Czech.

Przed konkursem odbędzie się tylko jedna seria treningowa. Czy jej wyniki będą podstawą do wyboru składu na zmagania zespołowe? - Przedyskutujemy to, ale skład wydaje się dość klarowny - uważa szkoleniowiec, który w grudniu i styczniu nominował do drużyny Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. 

Z Michalem Doležalem rozmawiał Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5163) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mario3. początkujący
  @Arsendis

  część informacji możesz znaleźć w zakładce O SERWISIE Współpraca

 • GOTS weteran
  @Roxor

  Faktycznie, nie wiem skąd mi się ten luty wziął, miał być marzec oczywiście :)

 • Roxor profesor
  @GOTS

  Z reguły terminem dla Lahti był marzec, przynajmniej w tym wieku.

 • Arsendis doświadczony

  Ile zarabia szeregowy redaktor Skijumping pl? Można się jakoś dostać do tego elitarnego grona czy to" krąg zamknięty "ktoś coś wie? Proszę nie usuwać mojej wypowiedzi, zadałem zwykle pytanie i liczę na prostą i jasna odpowiedź (poprzednie pytanie tej treści mi usunęli xd, tak jakbym jakieś tabu naruszył)

 • Oczy Aignera profesor
  @GOTS

  Styczniowy termin zawodów w Lahti zdarzył się wcześniej tylko raz - w 1995 roku (27-29 stycznia).
  Tegoroczne konkursy w tym mieście odbędą się zatem najwcześniej w historii.

 • GOTS weteran

  Sądzę, że wystartujemy identycznym składem jak w Zakopanem, wolałbym jednak Kamila w ostatniej grupie, mam przeczucie że będzie już z nim w porządku.
  Tak BTW, kiedy ostatni raz zawody w Lahti były w styczniu? Z reguły terminem dla Lahti był luty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl