PK Pań w Brotterode: Wiegele wygrywa konkurs i cały cykl

 • 2021-02-21 14:14

Hannah Wiegele została zwyciężczynią niedzielnych zawodów Pucharu Kontynentalnego pań na skoczni w Brotterode (HS117), oddając skoki na odległość 110,5 m oraz 106 m. Reprezentantka Austrii wygrała również w klasyfikacji generalnej cyklu, który tej zimy składał się z zaledwie dwóch konkursów.

21.02.2021 - Podium PK Pań w Brotterode21.02.2021 - Podium PK Pań w Brotterode

Hannah Wiegele prowadziła już po pierwszej serii. Reprezentantka Austrii uzyskała wynik 110,5 metra i wyprzedzała o 7 punktów Jerneję Repinc Zupancic (108,5 m) oraz o 8,4 pkt. Julię Muehlbacher (106 m). Czwarta była Nika Prevc (105 m), piąta Ksenia Kabłukowa (105 m), a szósta Aleksandra Barancewa (108 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Astrid Norstedt (105 m), Pauline Hessler (104,5 m), Michelle Goebel (107 m) oraz Josephin Laue (106,5 m).

W finale Hannah Wiegele wylądowała na 106 metrze i triumfowała z przewagą 16,4 punktu nad Ksenią Kabłukową (106 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Jerneja Repinc Zupancic (104 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Julia Muehlbacher (107,5 m), Nika Prevc (102 m) oraz Aleksandra Barancewa (99 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Astrid Norstedt (100,5 m), ósma była Nika Vetrih (105 m), a dziewiąta Michelle Goebel (99 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Maja Vtic (100 m).

Niedzielny konkurs rozegrano z 17. belki startowej.

Sobotnie i niedzielne zawody w Brotterode były jedynymi w kalendarzu obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego pań. Zwyciężczynią cyklu została Hannah Wiegele (200 pkt.), która triumfowała w obu konkursach na Inselbergschanze. Druga była Ksenia Kabłukowa (120 pkt.), a trzecie miejsce zajęły ex aequo Jerneja Repinc Zupancic oraz Julia Muehlbacher (po 110 pkt.).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań 2020/2021 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1530) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pb88 początkujący
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Pucharu Kontynentalnego Pań 2020/21

  1. Austria 348
  2. Słowenia 340
  3. Niemcy 249
  4. Rosja 236
  5. Norwegia 106
  6. Szwecja 65
  6. Kanada 65
  8. Rumunia 16
  9. Ukraina 8
  10. Stany Zjednoczone 4

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).