PK Pań w Brotterode: Wiegele wygrywa konkurs i cały cykl

• 2021-02-21 14:14

Hannah Wiegele została zwyciężczynią niedzielnych zawodów Pucharu Kontynentalnego pań na skoczni w Brotterode (HS117), oddając skoki na odległość 110,5 m oraz 106 m. Reprezentantka Austrii wygrała również w klasyfikacji generalnej cyklu, który tej zimy składał się z zaledwie dwóch konkursów.

21.02.2021 - Podium PK Pań w Brotterode21.02.2021 - Podium PK Pań w Brotterode

Hannah Wiegele prowadziła już po pierwszej serii. Reprezentantka Austrii uzyskała wynik 110,5 metra i wyprzedzała o 7 punktów Jerneję Repinc Zupancic (108,5 m) oraz o 8,4 pkt. Julię Muehlbacher (106 m). Czwarta była Nika Prevc (105 m), piąta Ksenia Kabłukowa (105 m), a szósta Aleksandra Barancewa (108 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Astrid Norstedt (105 m), Pauline Hessler (104,5 m), Michelle Goebel (107 m) oraz Josephin Laue (106,5 m).

W finale Hannah Wiegele wylądowała na 106 metrze i triumfowała z przewagą 16,4 punktu nad Ksenią Kabłukową (106 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Jerneja Repinc Zupancic (104 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Julia Muehlbacher (107,5 m), Nika Prevc (102 m) oraz Aleksandra Barancewa (99 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Astrid Norstedt (100,5 m), ósma była Nika Vetrih (105 m), a dziewiąta Michelle Goebel (99 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Maja Vtic (100 m).

Niedzielny konkurs rozegrano z 17. belki startowej.

Sobotnie i niedzielne zawody w Brotterode były jedynymi w kalendarzu obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego pań. Zwyciężczynią cyklu została Hannah Wiegele (200 pkt.), która triumfowała w obu konkursach na Inselbergschanze. Druga była Ksenia Kabłukowa (120 pkt.), a trzecie miejsce zajęły ex aequo Jerneja Repinc Zupancic oraz Julia Muehlbacher (po 110 pkt.).