Po rywalizacji w norweskim Trondheim

 • 2004-12-07 15:21

Weekendowe zawody w Trondheim generalnie potwierdziły tylko formę oszczególnych ekip. Obecnie zdecydowanie dominują zawodnicy austriaccy z Andreasem Widhoelzlem i Martinem Hoellwarthem na czele. Znakomitą formę prezentuje także oczywiście Janne Ahonen (Finlandia) i Czech - Jakub Janda.

Postawa Jandy dla fachowców nie może być jednak większym zaskoczeniem. Już w ostatnich paru sezonach widać było u niego duże przebłyski w niektórych konkursach. Teraz, na początku sezonu, jest jednym z najlepszych skoczków na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje styl skoków Jandy - niemalże perfekcyjny.

Nieco słabiej, niż można było przypuszczać prezentują się Norwegowie. Zapewne jednak już w najbliższych konkursach Roar Ljoekelsoey, albo Lars Bystoel wywalczą miejsce na podium.

Ekipa Japonii na razie bez żadnych rewelacji - przeciętnie, podobnie jak w ostatnich 3 latach. Cały czas najlepsi zawodnicy to Noriaki Kasai i Hideharu Miyahira - weterani.
Niemcy średnio, a gwiazda sezonów 98/99, 99/00 i częściowo 00/01 Martin Schmitt skakał bardzo słabo i ostatecznie wycofał się z najbliższych konkursów w Harrachovie.

Sporo poniżej oczekiwań spisują się również Słoweńcy - jednak oni na początku sezonu nigdy nie prezentują dobrej dyspozycji. Poczekajmy na pełnię sezonu - szczególnie może ciekawić, jak wypadać będzie Jernej Damjan - nowa twarz w pierwszym składzie drużyny Słowenii.

I na koniec ekipa polska. Niestety sprawdziły się obawy największych pesymistów. Adam Małysz prezentuje nierówną formę, a pozostali zawodnicy skaczą najgorzej jak tylko można sobie wyobrazić. Jedynie w przypadku naszego najlepszego skoczka w historii możemy liczyć w pierwszej części sezonu (do Turnieju Czterech Skoczni) na wyniki "w miarę oczekiwań". Może w Harrachovie lub Engelbergu uda się stanąć Małyszowi na podium.

Mateusz Rutkowski, Wojciech Skupień i Tomasz Pochwała (który jeszcze na dodatek doznał poważnej kontuzji) wypadli kompromitująco. Po letnim Grand Prix wydawało się, że coś drgnęło w polskiej drużynie. Wspaniale zaprezentował się Małysz, wygrywając ten cykl, a pozostali nasi skoczkowie plasowali się w czołowych "trzydziestkach". Sezon zimowy zaczęli natomiast jeszcze słabiej niż w ostatnich dwóch latach! Doskonale pamiętamy jak wypadali w sezonach 2002/2003 i 2003/2004. Jeśli po raz trzeci miałoby się okazać, że początek będzie zwiastunem kolejnych fatalnych występów, to lepiej nie myśleć nawet, co będzie podczas Turnieju Czterech Skoczni i MŚ w Oberstdorfie...

Aktualnie w indywidualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mamy tylko jednego zawodnika - Adama Małysza - zajmującego 12. lokatę. W klasyfikacji Pucharu Narodów, Polska zajmuje 9. miejsce, wyprzedzając jedynie USA oraz Estonię.

 

Krzysztof Szujecki, źródło: Informacja własna

oglądalność: (7950) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kitecat początkujący
  nowa sława????

  Ludzie!!!
  Jernej Damjan jest fantastyczny!!! Dlaczego każdt zachwyca się Rokiem, a jego rodakaq zostawia w cieniu??????????????? Ludzie!!! Litości!!!

 • cuma początkujący
  -

  mogłoby się pojawić pare nowych skoczków całkiem nieznanych ze świetną formą aby wprowadzili trochę zamieszania w rywalizacji bo ten sezon zapowiada się niezbyt ciekawie...

 • anonim
  @Hekaton

  Jest dopsz ;)
  Twoja rymowanka mi się podoba ;)
  Po cichutku liczę na powtórkę oszałamiających sukcesów z Salt Lake City, zwłaszcza że wówczas Pointner rządził kadrą a Innauer był "panem od chorągiewki" ;)))
  Resztę sobie dopowiedz...
  Zobaczymy, czy zmądrzał od tamtego czasu ;)))))

 • Boy profesor
  @incza

  Dzięki!!

 • anonim
  ...

  a czemu nie ma zadnych zdięć z konkursów????

 • anonim
  dla boya

  Link do poprzedniego pdf
  http://www.lahtiskigames.com/english/file/continental.htm

 • anonim
  problem

  Ma Kutin problem kogo zabrac do Harahova bo wszyscy sa do kitu. Malysz sie tylko nadaje.Niech skacze pokolei za wszystkich

 • anonim
  @BOY

  Zajrzyj na ta strone
  http://www.fis-ski.com/pdf/2005/JP/3029/2005JP3029SLR1.pdf

 • Andy początkujący

  I co w końcu z Mateją? Jedzie do Harrachova czy nie?

 • Boy profesor
  do redakcji

  Dacie jakiś news o treningach w Lahti w COC ??

 • anonim
  Austriacy

  Z Austriakami nigdy nie wie, oj nie wie się, czy dobrze jest, czy może jest już źle... :P

 • anonim
  hollwarth

  co tu takie wielkie zdjęcie hollwartha dali!? W oczy razi :P

 • Boy profesor

  Jernej Damjan skacze rzeczywiście coraz lepiej i myślę, że w tym sezonie może być w czołowej piętnastce Pucharu Świata.

 • anonim

  Norwegowie - najwyraźniej ten "tucz" im zaszkodził. I potwierdził że Kojonkoski jest specjalistą od głowy i talerza, a nie dobrym trenerem :P
  Austriacy - po tym co pokazali w LGP to spodziewałam się nokautu, jak w sezonie 2002/03. Trochę się rozczarowałam, zwłaszcza, że dwuosobową fińską ekipę wyprzedzają zaledwie o 80 pkt. Liczyłam na więcej :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).