Daniel Andre Tande już w Norwegii. "To wręcz sensacyjne, że jest w tak dobrym stanie"

 • 2021-04-02 20:21

Daniel Andre Tande jest już w Norwegii. Osiem dni po katastrofalnie wyglądającym upadku norweski skoczek został przetransportowany ze słoweńskiego szpitala medyczną karetką lotniczą. Jego stan stale się poprawia i budzi coraz mniej niepokoju.

- Jest teraz w dobrych rękach norweskiej służby zdrowia, zresztą był w nich także w Słowenii, odkąd spotkał się z "matką ziemią" w dramatycznych sposób w ubiegły czwartek - informuje menadżer norweskich skoków, Claas Brede Braathen na łamach portalu Vg.no. - Wszystko zmierza w dobrą stronę, rozmowy, które do tej pory prowadziliśmy z Danielem podnoszą na duchu. Biorąc pod uwagę, jak tragicznie wyglądał ten upadek, to wręcz sensacyjne, że jest w tak dobrym stanie.  

Przypomnijmy, że wypadek na Letalnicy miał miejsce 25 marca podczas serii próbnej. Norweg spadł na 99 metr zeskoku i został przetransportowany do szpitala w Lublanie. Tam wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Stwierdzono u niego złamanie obojczyka i przebite płuco oraz inne obrażenia. Po wybudzeniu skoczek szybko nawiązał kontakt z otoczeniem, a jego stan odtąd stale się poprawia.

Miniony sezon okazał się dla 27-letniego skoczka dość przeciętny. Tande ukończył go na 14 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dwukrotnie stając na drugim stopniu podium poszczególnych konkursów. Miało to miejsce w Titisee-Neustadt i Willingen, gdzie w każdym z przypadków musiał uznać wyższość swojego rodaka, Halvora Egnera Graneruda.

W indywidualnych konkursach mistrzostw świata w Oberstdorfie zajmował 9. (K-95) i 12. miejsce (K-120). Z mistrzostw świata w Planicy przywiózł złoty medal wywalczony w konkursie drużynowym i był to jedyny krążek, jaki powiększył jego kolekcję tej zimy. Indywidualnie był tam 13. 


Adrian Dworakowski, źródło: VG
oglądalność: (19101) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ironicznie_skikomicznie bywalec

  Czekam na newsa, co zjadł na śniadanie i jakie portki założył.

 • INOFUN99 weteran

  Daniel, dużo zdrowia, bo świat narciarski ciebie potrzebuje.

 • BuQwald początkujący

  Całe szczęście, że chłop dobrzeje w takim tempie. Dużo zdrowia, Panie Tande!

 • margorzata_a początkujący
  @dar06_

  aaa ok :) a ja właśnie nie pamiętałam i myślałam, że może rzeczywiście ich nie było

 • dar06_ weteran
  @margorzata_a

  Faktycznie pominąłem przez błąd rok 2002
  Odbyły się a tytuł obronił Sven Hannawald

 • margorzata_a początkujący
  @dar06_

  W 2002 nie było Mistrzostw ze względu na Igrzyska w Salt Lake City ?

 • dar06_ weteran

  Mistrzowie świata w lotach narciarskich

  1972 - Walter Steiner (Szwajcaria)
  1973 - Hans-Georg Aschenbach (NRD
  1975 - Karel Kodejska (Czechosłowacja)
  1977 – Walter Steiner (Szwajcaria)
  1979 – Armin Kogler (Austria)
  1981 – Jari Puikkonen (Finlandia)
  1983 – Klaus Ostwald (NRD)
  1985 – Matti Nykaenen (Finlandia)
  1987 – Andreas Felder (Austria)
  1988 – Ole Gunnar Fidjestoel (Norwegia)
  1990 - Dieter Thoma (RFN)
  1992 – Noriaki Kasai (Japonia)
  1994 – Jaroslav Sakala (Czechy)
  1996 – Andreas Goldberger (Austria)
  1998 – Kazuyoshi Funaki (Japonia)
  2000 – Sven Hannawald (Niemcy)
  2004 – Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
  2006 – Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
  2008 – Gregor Schlierenzauer (Austria)
  2010 – Simon Ammann (Szwajcaria)
  2012 – Robert Kranjec (Słowenia)
  2014 – Severin Freund (Niemcy)
  2016 – Peter Prevc (Słowenia)
  2018 – Daniel-Andre Tande (Norwegia)
  2020 – Karl Geiger (Niemcy)

 • GOTS doświadczony

  Oby jak najszybciej wrócił do pełni sił, i na skocznię.
  Upadek wyglądał naprawdę porażająco, dobrze że skończyło się "tylko" na takich obrażeniach.

 • Oczy Aignera profesor

  "Sensacja na Wembley!"

 • Christian bywalec

  Super informacja! Zdrowia Daniel!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).