EYOF 2021 ponownie przełożony

 • 2021-04-21 15:00

Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) po raz kolejny poinformowało o nowym terminie Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) 2021. Impreza, której organizatorem będą Finowie, ma odbyć się na początku przyszłego roku.

15. edycja tego wydarzenia pierwotnie miała ruszyć w lutym bieżącego roku. Ze względu na pandemię COVID-19 kolejnym terminem imprezy stał się grudzień 2021. Dziś EOC wydała komunikat, w którym w kontekście EYOF 2021 pada marzec 2022 roku.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników, zapewniając jednocześnie możliwość startu wszystkim najlepszym sportowcom, Europejskie Komitety Olimpijskie (EOC) zdecydowały wczoraj we współpracy z Fińskim Komitetem Olimpijskim i lokalnymi organizatorami, że zimowa edycja Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2021 (EYOF) zostaje przesunięta na marzec 2022 - czytamy w informacji stowarzyszenia obchodzącego w tym roku 50-lecie działalności.

- Pandemia COVID-19 nadal panuje na kontynencie europejskim, a trzymiesięczne opóźnienie pozwoli również na bardziej optymalne warunki śniegowe na północy Finlandii, zapewniając tym samym możliwie najlepsze warunki dla sportowców narciarskich i snowboardowych. Opóźnienie pomoże również gospodarzom zaoszczędzić na kosztach naśnieżania - dodaje EOC, potwierdzając nowy termin 20-25 marca 2022 roku.

EYOF to wydarzenie skierowane do sportowców w wieku 14-18 lat. Oryginalny plan zakładał, iż w Finlandii zmierzą się narciarze alpejscy, biathloniści, biegacze narciarscy, łyżwiarze figurowi, hokeiści, a także zawodnicy uprawiający snowboard i short-track. Ostatecznie do programu włączono też rywalizację skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich, którzy powalczą o medale na kompleksie Salpausselkae w Lahti. Na taki ruch zdecydowano się w oparciu o zły stan techniczny obiektu Vuokatinvaara. W 2019 roku z tego samego względu z Vuokatti do Lahti przeniesiono mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

Skoczkowie na EYOF po raz ostatni mierzyli się w 2017 roku. W Erzurum złote krążki zgarnęli Słoweniec Timi Zajc i Romane Dieu z Francji. Polacy - ze względu na niepewną sytuację polityczną w Turcji - nie pokazali się na kompleksie Kiremitliktepe. W 2019 roku skoków zabrakło w programie bośniackiej edycji EYOF 2019 w Sarajewie.


Dominik Formela, źródło: eurolympic.org
oglądalność: (1031) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).