Kadra Kruczka znów na skoczni. Na początek K-40. "Musimy dokonać resetu"

 • 2021-05-01 00:05

Kobieca kadra narodowa jeszcze w kwietniu wznowiła zajęcia na skoczni. Polki rozpoczęły przygotowania do olimpijskiego sezonu od zajęć na 40-metrowym obiekcie w Szczyrku, gdzie testowano między innymi nowy sprzęt.

Skocznie w SzczyrkuSkocznie w Szczyrku
fot. Tadeusz Mieczyński

- Dlaczego tak mała skocznia? Musimy dokonać resetu techniki i cofnąć się na mniejszy obiekt, gdzie wiele rzeczy widać lepiej niż na większych skoczniach. Poza tym zmieniliśmy trochę sprzętu. Będziemy jeszcze korzystać z tego obiektu przez jakiś czas - tłumaczy Łukasz Kruczek, szkoleniowiec naszych skoczkiń, w rozmowie ze Skijumping.pl

Wiosną reprezentantki Polski pracowały w Katowicach nad sprawnością fizyczną. - Celem gimnastycznych i akrobatycznych zajęć na Akademii Wychowania Fizycznego jest koordynacja. Przy okazji wykonuje się jeszcze dużo ćwiczeń stabilizujących - wyjaśnia Kruczek, który zapowiada chęć kontynuacji tego typu treningów w ramach przygotowań do kolejnej zimy.

- Takich zajęć brakuje chyba wszystkim młodszym zawodnikom. Dawniej było to na porządku dziennym w szkołach, teraz już się o tym nie słyszy - dodaje 45-latek.

Podczas treningu na niewielkim obiekcie w Szczyrku pojawiały się problemy w krótkiej fazie lotu, czym za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się Anna Twardosz. - Zawodniczki są po okresie treningu bazowego, gdzie wzmacniały grupy mięśniowe nieco zapomniane w sezonie zimowym. Takie próby się zdarzają, ale nie ma ich dużo. Pierwsze dwa treningi to powrót na skocznię. Faktyczne szlifowanie techniki zaczniemy od 10 maja - kontynuuje Kruczek.

- Na tak małym obiekcie nie ma dużego oporu powietrza, więc trzeba pilnować wielu elementów. To jest takie trochę skakanie "w próżni" - uzupełnia trener na temat nietypowych zajęć naszej kobiecej kadry na 40-metrowym obiekcie wchodzącym w skład kompleksu Skalite w Szczyrku.

Polki nie wystartowały w finałowych zawodach z cyklu Pucharu Świata kobiet 2020/21 z powodu zakażenia wykrytego w szeregach reprezentacji. Jak dziś wygląda sytuacja w grupie? - Wszystkie zawodniczki są zdrowe. W najbliższym tygodniu czekają nas badania okresowe w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej - kończy trener Biało-Czerwonych.

W kwietniowych zajęciach w województwie śląskim wzięły udział Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz. Oficjalny skład kadry na sezon olimpijski poznamy na początku maja.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5806) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TomekNS stały bywalec

  Kruczek już dawno powinien odejść i dać sobie spokój.

 • kuba923 stały bywalec
  @Jabbar993

  ale on mówi o dopuszczeniu drużyny bez kogokolwiek z prawem startu a nie z jednym zawodnikiem z prawem startu, na to może jeszcze FIS ,,pójdzie''

 • Jabbar993 początkujący
  @Wojciechowski

  Akurat pojda, w kobiecym PS dokladnie to sie stalo (start Rumunii tylko z uprawniona Haralambie).

 • Wojciechowski profesor
  @Pavel

  Mnie już naprawdę nic nie zdziwi w łamaniu przez FIS własnych reguł gry (czy słusznych, czy nie – zupełnie inna sprawa), ale już chyba na taki cyrk, jak dopuszczenie drużyny bez kogokolwiek z prawem startu to chyba jednak nie pójdą. ;)

 • Pavel profesor
  @Wojciechowski

  Jak by była drużynówka w Rasnovie zamiast mikstu wcale by mnie nie zdziwiło jakby Rumuni wystawili drużynę mając tylko jednego skoczka z prawem startu w PŚ.

 • Wojciechowski profesor
  @Bernat__Sola

  Ano tak, faktycznie. Czyli już sobie jaja robią na całego. Ale u facetów takiego cyrku nie kojarzę.

 • Bernat__Sola profesor
  @Wojciechowski

  Nie trzeba mieć nawet dwóch - w tym sezonie Rumunki wystawiły drużynę w Ljubnie, choć prawo startu z całej czwórki miała jedynie Haralambie.

 • dar06_ weteran

  Te zdjęcie nawołuje do flagi biało-czerwonej ,dzisiaj obchodzimy święto
  Na górze biała koszulka kogoś ? na dole na czerwoną Kruczek

  Przez przypadek ,obejrzałem film artystyczny Biennale sztuka współczesna w Wenecji pod tytułem Takeover plan of Poland
  który był przestawiony kilka lat temu 2012 ?
  Jaki jest sens i motyw pokazania coś takiego ? A ni to była sztuka ...raczej domaganie od innego kraju przywilejów od nasz
  To dzisiaj flaga biało-czerwona a jednocześnie silna Polska ma wielkie znaczenie dla zapędów od innych narodów

  ------ moderacja ---------------
  Przecież to jest wpis kompletnie nie na temat i nawet minimalnie niezwiązany ze skokami. Nie usuwam tylko w ramach ostrzeżenia.
  -------------------------------------

 • dar06_ weteran

  Technicznie Polki skaczą fatalnie
  Wiemy ze wyjście z progu jest jedną z najważniejszych faz skoku co rzutuję na dalszą odległość
  A nasze dziewczyny raptownie narty zacierają w górę ,co jest w dalszej fazie lotu efektem zmniejszenia prędkości i zarazem mniejsza odległość
  A najlepszym rozwiązaniem jest przypomnienie sobie techniki na najmniejszych skoczniach,taki reset może tylko pomóc nie jednej skoczkini
  Manewr Kruczka genialny zobaczymy co z niego wyniknie

  Następna sprawa budząca niepokój,to trenowanie części zawodniczek z Marcinem ,naprawdę nie wiem co robi PZN w tej sprawie ? rywalizacja pomiędzy sobą jest nie potrzebna,a tylko może doprowadzić do buntu dziewczyn z kim wolą trenować
  Specyficzna jest praca z kobietami, kto ich trenował to wie co z nimi czeka ,głaskanie, motywacja każdej z osobna itp
  Wygląda na to ze Kruczek powinien z nimi poradzić i wydobyć z nich te odległości

  Paweł piszę ze trzeba silnej ręki he człowieku po roku każda z nich by dała spokój z uprawiana skoków
  Żaden zagraniczny trener i nie podoła z kobietami pracy ,a brać tylko kogoś aby zniszczyć całkowicie te nową dyscyplinę w Polsce ....może powiedzieć tylko przeciwnik żeńskich skoków

 • kuba923 stały bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Któraś? Obecnie Polska ma kwotę 3 zawodniczek na IO według kryteriów

 • Pavel profesor
  @Julixx05

  Tę kadrę powinien trenować ktoś charakterem podobny do Horngachera, mamy zawodniczki z wynikami na poziomie dna i ego większym niż jakby walczyły o KK. Tam potrzeba kogoś z silną ręką, kto nie pozwoli wejść sobie na głowę, a najpierw mieliśmy bardziej kolegę niż trenera - Bachledę, a teraz Kruczka o charakterze twardym niczym rozgotowana klucha.

  Niestety ta grupa zbyt mocno wozi się na popularności skoków w Polsce wykreowanej przez męską kadrę i uwierzyła, że są gwiazdami. Brutalna prawda jest taka, że nikt by się tym nie zainteresował gdyby nie "kult skoków" w naszym kraju. Niestety ta niezasłużone zainteresowanie mediów bardzo słabymi skoczkiniami utwierdziło je w przekonaniu, że czymś w rodzaju "gwiazd" co odbija się na ich podejściu do treningów o odbierze autorytetu trenera.

 • Julixx05 bywalec

  Czyli na 99% nie zmieni się trener dziewczyn. Kruczek nie jest idealnym trenerem dla naszej kadry kobiet. Ale uważam że Bachleda do końca nie pasował na trenera głównego, bądź co bądź poważnej kadry. Trener "Diabełek" to trener, który pasuje na typowego wujka swatacza XD Pasuje idealnie na asystenta, a laski powinien trenować jakiś trener zzagranicy, może dobrze że przed IO nic się nie zmieni

 • INOFUN99 weteran

  Patrząc na braki techniczne naszych kobiet nie jestem zdziwiony treningiem na K-40.

 • Julixx05 bywalec
  @ZXCVBNM_9999

  nie do końca na TOP 30 PŚ, na w miarę częste punktowanie do 3 dziesiątki czyli Kinga i Kamila w generalce były znacznie niżej

 • janbombek stały bywalec

  Te Kruczkowe eksperymenty mają jakiś głębszy sens, to nie jest na głowę takiego zwykłego zjadacza chleba.

 • butczan1 doświadczony
  @kibicfinów

  Tak, skoczek musi mieć chyba tylko aktywny kod FIS.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).