Austriackie kadry oficjalnie bez Schlierenzauera

 • 2021-05-11 12:43

Pięciu austriackich skoczków otrzymało status członka kadry narodowej w sezonie olimpijskim. Tamtejszy związek narciarski potwierdził, iż w żadnej z grup na zimę 2021/22 nie znalazł się Gregor Schlierenzauer.

Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft to nowo utworzona kadra narodowa w Austrii. W kadrze A wylądowało siedmiu zawodników. Są to Niklas Bachlinger, Manuel Fettner, Thomas Lackner, Stefan Rainer, Markus Schiffner, Maximilian Steiner oraz Ulrich Wohlgenannt. Kolejnych 20 skoczków zostało ujętych w kadrach B i C. Najbardziej znanymi spośród nich są David Haagen, Timon Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Daniel Tschofenig czy Marco Woergoetter.

Damską reprezentację narodową tworzy sześć pań. Mowa o Chiarze Hoelzl, Danieli Iraschko-Stolz, Maricie Kramer, Evie Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger i Sophie Sorschag. W kobiecych kadrach A, B oraz C wylądowało łącznie siedem zawodniczek.

Wśród skoczków objętych związkowym wsparciem zabrakło Gregora Schlierenzauera, Clemensa Aignera czy Stefana Hubera. Warto zaznaczyć, że podział austriackich kadr nie jest równoznaczny ze składami grup treningowych, które ustalane są osobno.

Kliknij, aby zobaczyć dokument Austriackiego Związku Narciarskiego ze składami kadr na sezon olimpijski >>>

Mężczyźni:
Kadra narodowa: Philipp Aschenwald (95), Michael Hayboeck (91), Jan Hoerl (98), Daniel Huber (93), Stefan Kraft (93)

Kadra A: Niklas Bachlinger (01), Manuel Fettner (85), Thomas Lackner (93), Stefan Rainer (99), Markus Schiffner (92), Maximilian Steiner (96), Ulrich Wohlgenannt (94)

Kadra B: David Haagen (02), Timon Pascal Kahofer (99), Hannes Landerer (02), Clemens Leitner (98), Elias Medwed (02), Claudio Moerth (00), Francisco Moerth (99), Markus Mueller (02), Maximilian Ortner (02), Peter Resinger (00), Jonas Schuster (03), Julijan Smid (03), Daniel Tschofenig (02), Marco Woergoetter (02)

Kadra C: Andre Fussenegger (03), Elias Kogler (03), Dominik Kulmitzer (02), Louis Obersteiner (04), Johannes Poelz (05), Raffael Zimmermann (03)

Kobiety:
Kadra narodowa: Chiara Hoelzl (97), Daniela Iraschko-Stolz (83), Marita Kramer (01), Eva Pinkelnig (88), Jacqueline Seifriedsberger (91), Sophie Sorschag (98)

Kadra A: Lisa Eder (01), Julia Muehlbacher (04), Hannah Wiegele (01)

Kadra B: Katharina Ellmauer (00), Vanessa Moharitsch (02)

Kadra C: Sophie Kothbauer (03), Sahra Schuller (04)


Dominik Formela, źródło: oesv.at
oglądalność: (8880) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  To jest na razie tylko papierowy podział, trzeba jeszcze poczekać na podział na grupy szkoleniowe, dopiero to będzie oznaczało realny układ kadrowy.
  Brak Schlirenzauera był spodziewany, podobnie jak powroty sporej grupy pozakadrowiczów i wypad Aignera i S.Hubera, ze względu na ich kryteria dotyczące zdobytych punktów w GP/PŚ i wiekowe.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @Oczy Aignera

  Mi chodzi tylko o to, że niestety ostatnie lata kariery Ahonena to nie były dobre skoki, mój młodszy brat bardzo się dziwił, że Ahonen odnosił kiedyś sukcesy, bo on go znał tylko z klepania buli...
  Powiedzmy sobie szczerze - Schlierenzauer podąża w tym kierunku, a do kadr się nie dostanie, gdyż Austriacy mają na prawdę dużo obiecujących juniorów, skaczących aktualnie lepiej od Gregora

 • Pavel profesor
  @Skokowy Fan skoków

  Dali, nawet kilka, tylko nic z tego nie wyszło.

 • Skokowy Fan skoków początkujący

  Szkoda że nie dali szansy Schlierenzauerowi .

 • Pavel profesor

  Tak poklepią go po placach i będą życzyć powodzenia.

 • Oreo weteran
  @Pavel

  Ale w artykule było że ma mieć pełne wsparcie związku więc sugerowało że w jakiejś kadrze będzie.

 • Oczy Aignera profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Janne Ahonen ma dzisiaj urodziny, tak więc... dajmy mu spokój.

 • Oczy Aignera profesor
  Przewidywania

  Moje typy w większości przypadków się sprawdziły. Pomyliłem się jedynie w kwestii Claudio Moertha (przewidywałem utratę miejsca) oraz Manuela Fettnera (myślałem, że pozostanie pozakadrowiczem). Ponadto Stefan Huber zamienił się rolami z Manuelem, czego nie brałem pod uwagę.

 • Adam90 weteran

  A dla mnie to i tak legenda skoków. Nie musi wygrywać juz nawet po tej 30 . Ale lepiej żeby wrócił do podium. Widac mają niezłe zaplecze i maja kim zastąpić. Ale nie patrzę jakie ma Polska....

 • Pavel profesor
  @Oreo

  Co Diethart? Gość kończący karierę skacząc na poziomie naszego Miętusa, wracający po kilku latach przerwy ma być w kadrze? I to w Austrii z ich mnogością zawodników. Bądź chłopie poważny, to tylko u nas taki cyrk sobie robią działacze, że wsadzają do kadry A skoczka, który nie był w stanie uciułać nawet pkt w PK. Co zabawniejsze i w tym roku mamy takiego ananasa czyli pana Juroszka, który miał problemy, aby punktować w FIS Cupie :)

 • Oreo weteran

  a diethart?

 • Roxor profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Aigner do kadry u nas i tak by się nie załapał. Gdyby Juroszek i Krzak byli w wieku Aignera (i o ile do tego czasu jakimś cudem nie zawiesili by nart na kołku) i mieli wyniki jakie mają teraz, to w tej kadrze też by ich nie było.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran

  Co ja mogę powiedzieć - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Schlierenzauer był wielki i na zawsze zapisał się na kartach sportowej historii, ale to chyba moment na koniec kariery, nie ma sensu tego ciągnąć i się kompromitować jak Ahonen...

 • HAZARD weteran
  @Mucha125

  Po czym stwierdzasz, że średniak Aigner ma mniejszy potencjał od średniaka Hubera? Przebieg kariery mówi raczej coś innego... Swoją drogą, kto 4 lata temu by pomyślał, że inny średniak D. Huber może zanotować 2 tak dobre sezony? Ja na pewno nie, myślałem, że to będzie jakiś jednostrzałowiec jak Eggenhofer albo Hauer. Podobnie myślałem o Leyhe. Myślę, że obecnie rzadziej spotykamy jednosezonowców niż choćby 10 lat temu albo 15.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Mucha125

  Aigner i tak jest dużo lepszym skoczkiem niż taki Juroszek czy Krzak.

 • Mucha125 weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Zacznijmy od tego że prawie każda nacja by przyjęła Schlierenzauer. Aigner nawet Polska by nie przyjęła (w Fis cup średnio mu idzie).S.Huber możliwe by przyjęła bo ma potencjał

 • KX_Keytinho stały bywalec

  Szkoda, mam nadzieję że będzie walczył poza kadrami.

 • Raptor202 weteran

  Szkoda, że taki Tschofenig znalazł się niżej w hierarchii od choćby Bachlingera, mimo że w PŚ pokazał znacznie więcej od niego. Co do Schlierenzauera jak najbardziej słuszna decyzja.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  W Polsce tacy zawodnicy jak Schlierenzauer, Aigner i S.Huber na spokojnie mogliby się zmieścić w kadrze narodowej, a w Austrii nie mieszczą się w żadnych kadrach, to pokazuje jak szeroką kadrę zawodników mają AUT-y, a jak ubogą mają Polacy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl