Nowy prezydent Turnieju Czterech Skoczni: "To najlepszy produkt premium w sportach zimowych"

 • 2021-05-31 13:45

Dr Peter Kruijer został nominowany na nowego prezydenta Turnieju Czterech Skoczni. Takiego wyboru dokonali prezesi partnerskich stowarzyszeń z Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Na prezydenta Turnieju Czterech Skoczni wybiera się szefa jednego z czterech komitetów organizacyjnych zaangażowanych w noworoczną imprezę. Przez ostatnie trzy lata tę rolę sprawował Johann Pichler z Bischofshofen, gdzie mieściła się siedziba wydarzenia. Teraz zostanie ona przeniesiona do Oberstdorfu, skąd pochodzi nowy prezydent Turnieju.

Dr Peter Kruijer to prezes klubu narciarskiego z Oberstdorfu i szef komitetu organizacyjnego zawodów otwierających rokrocznie Turniej Czterech Skoczni. 63-latek był zaangażowany także w przygotowanie konkursów kobiet, w lotach narciarskich czy biegowego Tour de Ski.

- Nie mogę się doczekać tego zadania i mam świadomość szczególnej odpowiedzialności. W końcu Turniej Czterech Skoczni jest najlepszym produktem premium w sportach zimowych - czytamy słowa Kruijera w komunikacie prasowym opublikowanym na vierschanzentournee.com.

Kruijer podziękował też Pichlerowi za ostatnie lata dowodzenia imprezie. - Naprawdę sprostałeś każdemu wyzwaniu, bez względu na wszelkie trudy. Doskonale funkcjonowałeś w zespole. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale to motywuje nas jeszcze bardziej - mówi działacz reprezentujący komitet organizacyjny z Alp Algawskich, gdzie minionej zimy odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Pichler, który działał w klubie narciarskim z Bischofshofen przez ostatnie 40 lat, przechodzi na emeryturę. Jego obowiązki nad rzeką Salzach przejmie Manfred Schuetzenhofer.

70. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się 29 grudnia na Schattenbergschanze. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.


Dominik Formela, źródło: viervierschanzentournee.com
oglądalność: (2697) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @janbombek

  Cóż, nie podzielam. Przynajmniej to nie spam nie na temat.

 • janbombek stały bywalec
  @Wojciechowski

  Ten komentarz nie miał na celu wnoszenia czegokolwiek, a jedynie zwrócenie uwagi na jałowość dyskusji.

 • Wojciechowski profesor
  @janbombek

  Ale wiele wniósł ten komentarz...

 • Oczy Aignera profesor
  W przyszłości

  Istnieje całkiem spora szansa, że kiedyś tę funkcję będzie pełnił Georg Spaeth.

 • janbombek stały bywalec
  @Kolos

  Ale macie problem.

 • Kolos profesor
  @Shoutaro

  Racja, W sumie angielski "president" to w zależności od kontekstu i prezydent kraju i prezes czy nawet przewodniczący. Szefa FIFA też się nazywa błędne prezydentem. W tym kontekście to raczej prezes niż prezydent.

 • Shoutaro stały bywalec

  Turniej nie może mieć "prezydenta". Prezesa, szefa, może przewodniczącego, ale nie prezydenta. To rażąca kalka językowa, wynikająca z powielania obcojęzycznych (najczęściej anglojęzycznych, w tym wypadku być może niemieckich) tekstów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).