Miesiąc do mistrzostw Polski - na Średniej Krokwi wszystko zgodnie z planem

  • 2021-06-09 16:45

Dokładnie miesiąc pozostał do Letnich Mistrzostw Polski, które połączone zostaną z otwarciem przebudowanego kompleksu Średniej Krokwi. Prace na skoczniach zbliżają się do szczęśliwego finału, a to co pozostało do dokończenia to w dużej mierze kosmetyka. - Termin oddania do użytku obiektów, 30 czerwca zostanie dotrzymany - mówi w rozmowie z Gazetą Krakowską Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem

Będą to najwcześniej rozegrane Letnie Mistrzostwa Polski w historii. Do tej pory niemal co roku dla imprezy tej zarezerwowany był termin jesienny bądź ewentualnie "schyłkowo" letni. Zdarzały się co prawda również sporadycznie terminy lipcowe, ale była to wówczas jego druga połowa. Impreza rangi mistrzostw kraju wraca na normalną zakopiańską skocznię po aż dwunastoletniej przerwie. W październiku 2009 roku złoty medal zdobył Adam Małysz, a skład podium uzupełnili Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch. Ostatnie zimowe mistrzostwa odbyły się tam jeszcze wcześniej, bo w marcu 2008 roku, a za zwycięskim Małyszem uplasowali się Robert Mateja i Marcin Bachleda.

Stan nieremontowanej od lat Średniej Krokwi pogarszał się z każdym rokiem, skocznia zaczęła rażąca odstawać od aktualnych standardów, a potem nawet stwarzać zagrożenie dla zawodników. W ruinę powoli zaczęły się obracać sąsiadujące z nią mniejsze obiekty przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Po ciągnącej się przez lata prawdziwej operze mydlanego wokół planów przebudowy z pieniędzmi i polityką w tle, w maju 2019 roku przystąpiono do modernizacji całego kompleksu. Początkowo myślano o tym, by poszczególne skocznie wyłączać z użytku stopniowo, co pozwoliłoby najmłodszym Podhalanom opóźnić konieczność częstych wyjazdów ne treningi w Beskidy, ostatecznie jednak okazało się to niemożliwe. - Ze względu na przejęcie przez wykonawcę całego obszaru inspektor nadzoru budowlanego nie wyraził zgody na częściowe oddawanie do użytku obiektów. Oceniono, że w takie sytuacji nie da się w sposób bezpieczny zapewnić możliwości szkoleniowych najmłodszym grupom. Nad najmniejszą skocznią, czyli "piętnastką" stał dźwig. W związku z powyższym decyzja była prosta, chodziło o bezpieczeństwo skoczków - tłumaczył niedawno Sebastian Danikiewicz w rozmowie z naszym portalem, którą przeczytać można >>>TUTAJ<<<

Jak zatem sytuacja na skoczniach przedstawia się dziś? - Obecnie trwają prace przy montażu torów lodowych na skoczniach. Trwają także roboty przy wykończeniu przeciwstoków. Pozostaje jeszcze do zrobienia otoczenie skoczni, położenie m.in. kostki brukowej wokół obiektu, na parkingach na drodze dojazdowej - wyjaśnia Danikiewicz w rozmowie z Gazetą Krakowską. Warto jeszcze wspomnieć, że pierwotnie tory lodowe miały znaleźć się tylko na dwóch największych skoczniach, ostatecznie jednak znajdą się na czterech obiektach. Łącznie inwestycja za sprawą której nieopodal Wielkiej Krokwi zostanie oddanych do użytku pięć nowych skoczni pochłonie 44 miliony złotych. Pozytywne wieści płyną również z nieodległego Chochołowa. Jak informuje Zakopane.wyborcza.pl tamtejsze dwie małe skocznie dla dzieci mają wkrótce zostać wyposażone w sztuczne oświetlenie, co umożliwi wydłużenie treningu do godzin wieczornych tamtejszym młodym skoczkom w czasie zimowych miesięcy.

Najnowsza fotorelacja z przebudowy Średniej Krokwi dostępna jest >>>TUTAJ<<<


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2349) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Wojciechowski profesor
    @kibic od lat

    Na wielu takich obiektach montuje się trybuny prowizoryczne. Nie za bardzo widzę potrzebę budowania tam trybuny na stałe. A już sektory siedzące są w zasadzie dość dużą nowością na skoczniach, przez lata były co najwyżej jakieś doraźne sektory dla ważniejszych gości, a reszta stała. Więc to nie jest coś oczywistego.

  • kibic od lat bywalec
    @Oczy Aignera Pomyśl zanim coś napiszesz

    A jak ktoś chodzi o kuli tak jak ja?! Dlaczego PISZECIE WSZYSTKO ZGODNIE Z PLANEM?! SKORO NA SKOCZNI NIE ZOSTAŁA WYBUDOWANA ŻADNA TRYBUNA!

    ----- moderacja -----
    A po co TAK KRZYCZEĆ?
    --------------------------

  • Oczy Aignera profesor
    @Wojciechowski

    Zgadza się. Kibice w życiu się nasiedzą jeszcze.
    A tak na serio - dzięki temu bilety z miejscami stojącymi być może będą tańsze.

  • Oczy Aignera profesor
    @janbombek

    To jest stara fotografia. Wieża sędziowska została zbudowana na nowo.
    Na samym dole artykułu jest zresztą zawarty link z większą liczbą nowych zdjęć.

  • Wojciechowski profesor
    @kibic od lat

    A po co siedzieć?

  • janbombek stały bywalec

    Super zdjęcie, rzeczywiście widać rozmach całego przedsięwzięcia.

  • kibic od lat bywalec
    SKANDAL!

    Sorry,ale nie widzę najważniejszego dla Nas kibiców! Gdzie jakiekolwiek trybuny? Co to ma być na mistrzostwach Polski czy na Mistrzostwach świata juniorów w zimę mam siedzieć na tym kamieniu?! Trybuny biorąc popularność skoków w Polsce powinny być na minimum 5 tys. widzów!

  • .....sieanieskoczy stały bywalec

    Przydałby się taki kompleks w Zagórzu, oj przydałby się!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).