LGP Pań w Wiśle: Premierowa wygrana Bogataj, Konderla z punktami

 • 2021-07-17 13:42

Ursa Bogataj została zwyciężczynią inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix pań 2021 na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Reprezentantka Słowenii wygrała dzięki dwóm skokom na odległość 126,5 metra. Druga była Sara Takanashi, a trzecia Nozomi Maruyama. Do finału awansowała Nicole Konderla (102 m i 95,5 m), która zakończyła zawody na dwudziestym szóstym miejscu.

17.07.2021 - Podium LGP Pań w Wiśle17.07.2021 - Podium LGP Pań w Wiśle
fot. Tadeusz Mieczyński
Ursa BogatajUrsa Bogataj
fot. Tadeusz Mieczyński
Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński
Nozomi MaruyamaNozomi Maruyama
fot. Tadeusz Mieczyński

Ursa Bogataj prowadziła już na półmetku rywalizacji. Słowenka lotem na 126,5 metra ustanowiła nowy kobiecy rekord skoczni, dzięki czemu wyprzedzała o 2,7 punktu Sarę Takanashi (121,5 m). Trzecia była Nozomi Maruyama (120 m), a tuż za nią znajdowały się Ema Klinec (116 m) ex aeaquo z Yuki Ito (123,5 m) oraz Nika Kriznar (115 m).

Siódme miejsce po pierwszej serii zajmowała Eva Pinkelnig (116 m). Ósma była Marita Kramer (114 m), dziewiąta Daniela Iraschko-Stolz (112,5 m), zaś dziesiąta Jerneja Brecl (112 m).

Awans do finału wywalczyła Nicole Konderla. Reprezentantka Polski wylądowała na 102 metrze i sklasyfikowana była na dwudziestej piątej pozycji.

Na dwóch ostatnich miejscach udział w zawodach zakończyły Wiktoria Przybyła (81 m) oraz Anna Twardosz (83,5 m).

W finale Ursa Bogataj powtórzyła rekordowy skok na odległość 126,5 metra i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix. Słowenka pokonała o 2,3 punktu drugą Sarę Takanashi (126,5 m) oraz o 15,1 punktu Nozomi Maruyamę (121,5 m). Czwarta była Eva Pinkelnig (125 m), piąta Ema Klinec (123 m), a szósta Yuki Ito (122 m).

Czołową dziesiątkę konkursu skompletowały Nika Kriznar (119 m), Marita Kramer (118 m), Daniela Iraschko-Stolz (108,5 m) oraz Jerneja Brecl (113,5 m).

Nicole Konderla w drugiej próbie uzyskała wynik 95,5 metra i zakończyła zawody w rodzimej Wiśle na dwudziestym szóstym miejscu.

Obie sobotnie serie konkursowe rozegrano w całości z 17. belki startowej.

Ursa Bogataj (100 pkt.) została pierwszą liderką Letniego Grand Prix pań 2021 i wyprzedza bezpośrednio Japonki - Sarę Takanashi (80 pkt.) oraz Nozomi Maruyamę (60 pkt.). Nicole Konderla z dorobkiem 5 punktów jest dwudziesta szósta.

W klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów prowadzą Słowenki (242 pkt.) przed Japonkami (199 pkt.) i Austriaczkami (149 pkt.). Polki (5 pkt.) zajmują dziesiątą lokatę.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Wiśle. O 11:45 rozpoczną się kwalifikacje z udziałem czterech reprezentantek Polski do zaplanowanych na 13:00 zawodów.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Grand Prix Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Pucharu Narodów Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5012) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skortom76 doświadczony

  Dyzma polskich skoków nadal trzyma poziom....dna. Kruczek w.........

 • Lataj doświadczony

  Dobrze Konderla, ale spadek do liderki jest wciąż ogromny - ponad 100 pkt. Fatalnie Przybyła. Kompromitacja Twardosz. Nie wiadomo, kto w dziewczęcych szeregach tak naprawdę jest liderką.

  In plus wygrana nie Takanashi, a po raz pierwszy Bogataj. Brawa dla Maruyamy. Trochę gorzej Kramer i Kriznar.

 • dar06_ weteran
  @Julixx05

  W sporcie jest wiele niespodzianek, kto przez lata rządził na skoczniach jutro może być na dnie
  Tak jak ktoś na początku swej sportowej kariery zajmował odległe miejsca -juto może być idolem
  To gdzie logika jest w sporcie ?.... nie istnieje, tylko tkwi w pesymistach

  Medal jest realny, przez którąś Polkę w Chinach ...a czemu nie, zapytam..czy to jest nierealne? raczej nie

 • Julixx05 stały bywalec
  @popex

  Kinga była na weselu swojej koleżanki tydzień temu chyba

 • Julixx05 stały bywalec
  @dar06_

  Myślę logicznie, wiadomo fajnie by było gdyby wszystkie Polki były w 2 serii ale to mało realne. Fajnie że chociaż regularnie się kwalifikują

 • dar06_ weteran
  @Julixx05

  A może byś sprecyzowała swoje czucie na pozytywnym myśleniu
  Bo tak przez swoje czucie połączyłaś z Anią i Wiktorią w ich neuronach i zablokowałaś w nich udane skoki

  To twoja wina

 • popex bywalec
  @butczan1

  Ale dzisiaj Rajda zamiast skakać wolała być na weselu xD

 • KSJ początkujący

  Gratulacje dla Bogataj. Dobrze, że Nicole zapunktowała. Źle Wiktoria i Ania.

 • Julixx05 stały bywalec

  Zaskoczyły mnie skoki Bogataj może jakieś nowe objawienie się szykuje. Co do Polek to coś tak czułam od początku, że 3 w konkursie i 1 zapunktuje

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Szkoda, że Takanashi nie wygrała, ale drugie miejsce też jest dobre. Bogataj wygrała zasłużenie, skakała tu naprawdę dobrze. Miałem nadzieję, że Kramer powalczy o podium, ale niestety się jej to nie udało. Ogólnie drużynowo najlepiej tu wyglądają Słowenki i Japonki, Austriaczki też coś próbowały zdziałać w czołówce.

 • Elsa bywalec
  @Lataj

  Podbijam.

 • Elsa bywalec

  Odwroc tabele - Kruczek na czele! #kruczekout

 • butczan1 doświadczony
  @Prekursor Skoczni Vip

  Kiedyś Rajda sobie na takich skoczniach dobrze radziła.

 • INOFUN99 weteran
  @Prekursor Skoczni Vip

  Miała sporo szczęścia. To wyjście z progu dobre nie było i gdyby nie świetne warunki wietrzne, mogłaby mieć problem z awansem.

 • butczan1 doświadczony

  Konderla przyzwoicie. Twardosz w fatalnej formie.

 • Lataj doświadczony

  Nie na temat, ale czy ktoś wie, dlaczego Jakowlewa nie startowała w FC w Kuopio?

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  Konderli zdecydowanie pasują duże skocznie..chyba jedyna z naszych która w miare umie skakać na tego typu skoczniach, przynajmniej do setnego metra dolatuje.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Strasznie niski poziom tej pierwszej serii, oby w drugiej były dłuższe skoki. Liczę na to, że Takanashi wygra ten konkurs i Kramer się poprawi. Polki spisały się słabo, tylko Konderla awansowała do drugiej serii, ale tego można się było spodziewać.

 • nicoz doświadczony

  Nic nowego. Wiatr rozdawał karty. Miejsca Polek zgodne z przewidywaniami. Nicole w rundzie finałowe.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).