Kubacki nowym liderem LGP. "To był dla mnie rewelacyjny weekend"

 • 2021-07-18 22:53

Dawid Kubacki do wczorajszego 3. miejsca dołożył w niedzielę zwycięstwo, które wysforowało go na pozycję lidera cyklu Letniego Grand Prix. To było 11. zwycięstwo zawodnika z Szaflar w letnich zmaganiach najwyższej rangi w karierze, a zarazem piąte odniesione na skoczni im. Adama Małysza. Jak ocenił cały weekend w swoim wykonaniu?

- Oddałem dziś fajne skoki – to się tutaj liczyło. Nawet ten z prologu był niezły, lecz z niskiego najazdu przy wietrze z tyłu nie dało się odlecieć. Wypracowana baza działała. W konkursie skoczyłem dwukrotnie solidnie, normalnie. Od samego progu czułem, że to będzie chciało lecieć. Była radość ze skakania. Przyszli kibice, którzy ponieśli nas jeszcze dalej. To był dla mnie rewelacyjny weekend.

- Czy odczuwałem złość z powodu niekorzystnych warunków przy dobrym skoku? Myślę, że na tym etapie człowiek nie przejmuje się tym za bardzo. Poza tym wierzę trenerom – jeśli mówią, że nie było szans, to ufam tym słowom. Tak samo jest, gdy coś zepsułem, a wydaje mi się, że zrobiłem to dobrze. Skoro powodem słabszej próby było coś, na co nie mam wpływu, to nie ma sensu niczego zmieniać w samych skokach.

- Myślę, że z dnia na dzień poczyniłem tutaj progres. Wczoraj na dwa skoki jeden był nieco słabszy, a dziś oba były solidne. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

- Czuję się dobrze, nic mi nie dolega. Wiadomo, nogi trochę bolą, ale to typowo mięśniowy ból. Czasami to jest wskazane na zawodach. Człowiek czuje, co ma prostować na progu. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Myślę, że moje skoki też to pokazały.

- Na tę chwilę nie wiem, w ilu konkursach wystartujemy latem. Na pewno będziemy chcieli startować. Rok temu wystąpiliśmy wyłącznie w Wiśle. Tych startów brakowało. Przez tak długi okres, gdy nie ma zawodów, ciągnie do rywalizacji. Tym bardziej, że mamy już kibiców na skoczni, którzy dodają skrzydeł. Fajnie jest znowu poczuć te emocje.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1575) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pyra z Poznania początkujący
  Egzotyka w skokach :)

  Który skoczek kadry narodowej Chin jest najlepszy obecnie. Pamiętam Tian Zhandong i Li Yanga, Li Chao? :) Kadra Miki robi postępy? :)

 • Arturion stały bywalec

  Ale i tak nie obroni po najbliższych zawodach... :-(
  Mam nadzieję, że decyzja o pozostawieniu go w domu jest racjonalna.

 • eni bywalec

  Brawo Dawid! Tak trzymaj.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).