Stoch rozpocznie tydzień od spotkania z lekarzem. "Trzeba to dokładnie zbadać"

 • 2021-07-19 01:55

- Rozmawiałem z nim w niedzielę, obrzęk nie do końca zszedł ze stawu skokowego. W poniedziałek uda się do doktora, żeby przyjrzeć się sprawie. Wtedy zapadną kolejne decyzje - mówi trener Michal Doležal na temat nieobecnego w Wiśle Kamila Stocha, który po wygraniu piątkowych kwalifikacji musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. W sobotę i niedzielę frajdę polskim kibicom sprawili za to Jakub Wolny i Dawid Kubacki.

Niedzielne zawody padły łupem Dawida Kubackiego, który otwarcie przyznał, iż nie przepada za wiślańską areną. - Najlepszy wygra na wszystkich skoczniach. Czy to jego ulubiony obiekt, bądź nie? Nie wiem. Warto zaznaczyć postęp, którego dokonał w trakcie weekendu. Treningi były w porządku, natomiast w niedzielę odpalił. Nawet w prologu, ale tam miał pecha z wiatrem. Udany czas w Wiśle. Potrafił zrealizować nasze założenia. To jest bardzo ważne - mówi trener kadry narodowej o mistrzu świata z 2019 roku.

Tym razem poza podium wylądował Jakub Wolny, który do zmagań przystępował jako lider cyklu. - Na pewno miało to jakiś wpływ na Kubę. W sobotę wygrał, a emocje potrafią zmęczyć człowieka. Myślę, że zabrakło mu trochę energii, ale skoki były bardzo podobne i na wysokim poziomie - zaznacza 43-latek.

Solidny występ przed własną publicznością zaliczyli Stefan Hula i Maciej Kot, drużynowi medaliści olimpijscy z Pjongczangu. - Widać, że obaj walczą. Ufaj w to, co robią. W przypadku Macieja, o czym niejednokrotnie mówiłem, to najważniejsze. Muszą ciężko pracować i mają tego świadomość. Oby dalej szli w tym kierunku - wyraża nadzieję Doležal.

Nieswój w ojczyźnie był Piotr Żyła. - Już w sobotę miał problemy z prędkościami. Piotr był w ten weekend dość sztywny, a do tego pojawiła się niestabilność w pozycji. Musieliśmy ją cofnąć, a po chwili przeszło to w drugą stronę. Trzeba znaleźć złoty środek, ale nie będzie z tym dużo roboty. Piotr puści głowę i przemyśli sobie to wszystko - przewiduje czeski szkoleniowiec.

Na starcie obu wiślańskich konkursów zabrakło kontuzjowanego Kamila Stocha. - Rozmawiałem w niedzielę z Kamilem, obrzęk nie zszedł do końca ze stawu skokowego. W poniedziałek uda się do doktora, żeby przyjrzeć się sprawie. Wtedy zapadną kolejne decyzje, natomiast możemy się spodziewać kolejnych badań, w tym rezonansem magnetycznym - zapowiada trener.

- Problem pojawił się podczas porannego treningu w piątek, przed wyjazdem na skocznię. Oddał trzy skoki i nic nie czuł. Dopiero w nocy z piątku na sobotę pojawiła się opuchlizna. Trzeba to dokładnie zbadać - kontynuuje czeski szkoleniowiec na temat trzykrotnego zdobywcy Złotego Orła.

Najbliższe zawody z cyklu Letniego Grand Prix odbędą się 7 sierpnia we Francji. - Sprawdzian w Wiśle się udał. Teraz czeka nas okres wakacyjny. Pierwszy tydzień będzie wolny dla zawodników, a w kolejnym pojawią się jednostki treningowe. W następnym wchodzimy w normalny rytm przed zawodami w Courchevel - kończy Doležal.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4059) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Wojciechowski

  On jest niczym 19-wieczny poeta. Jego twórczości nie da się w pełni zrozumieć, a jedynie można zinterpretować na swój sposób.

 • Wojciechowski profesor
  @dar06_

  Przepraszam, naprawdę nie lubię podejmować tego tematu, ale... bardzo, bardzo trudno cokolwiek z tego zrozumieć. Słowa polskie, ale konstrukcje zdań bliżej nieokreślone. Spróbuj może jeszcze raz.

 • dar06_ weteran
  @papa_s

  Faktycznie nie lądują jak z innej nacji na zeskok przy prędkości którą miał przy progu, a nieznacznie w końcowej maleje u skoczka
  Tylko że nie przekracza ono dwukrotnego ciężaru skoczka ...i tym skoczek nie jest narażony na kontuzje nóg

  Jak potocznie piłkarze czy biegacze z różnymi kontuzjami nóg, a najczęstszą jest Achilles który kończy karierę zawodnika na dorobku sportowym i nie jest w stanie zapłacić za operację w klinice
  Teraz zwykli ludzie borykają z obrzękami kostki czy z urazami ścięgna i to już jest ....choroba cywilizacyjna

 • papa_s weteran
  @dar06_ Ludzie i piłkarze

  nie lądują przy prędkości ponad 100 km/h na nogach.

 • Oczy Aignera profesor

  To trzeba na spokojnie - usiąść i zobaczyć.

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Klaus Mitwoch

  Skończ biadolić głupie farmazony człowieku

 • Klaus Mitwoch bywalec
  Źródła około reprezentacyjne ćwierkają

  że ta operacja to był błąd i stawy Stocha już nie dadzą rady jeździć w tej pozycji na dłuższą metę.
  A nie mówiłem? Teraz podobno myślą nad kolejną operacją - chcą wstawić usuniętą nagość z powrotem.

  Specjaliści.

 • dar06_ weteran

  Ale dramat Kamila he
  Trzeba aż z tym do lekarza aby zbadał i swą diagnozę lipną postawił
  Ludzie mają takie obrzęki kostki od ciasnych butów i nie biegną do lekarza,czy u piłkarzy gdzie to jest norma

  A jaka to jest przyczyna? poparzenie słońcem jakie do nas dotarły upały może być przyczyną,przy sztywnych butach jakie mają skoczkowie
  No i forsownego treningu i przeciążenia jaki zaaplikował naszym Dolezal

 • Marco Gaccio stały bywalec

  Mam nadzieję, że nie będzie potrzebna żadna operacja a jeśli już to lepiej niech ją robią teraz niż będą liczyć, że może samo przejdzie i się okaże w listopadzie, że bez operacji się nie obejdzie.

  Żeby nie bylo jak z Milikiem na Euro.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).