FIS Cup w Pjongczangu odwołany

 • 2021-07-20 23:23

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) dokonała kolejnej aktualizacji kalendarzy na obecnie trwający letni sezon skoków narciarskich. Zaplanowane na 25-26 września zawody FIS Cup w Pjongczangu zostały odwołane.

Przypomnijmy, iż w pierwotnie ogłoszonym terminarzu Koreański Związek Narciarski miał zorganizować w sierpniu po dwa konkursy mężczyzn i kobiet na normalnej skoczni w Pjongczangu (HS109). Krótko po zatwierdzeniu kalendarza zawody na olimpijskim obiekcie zostały jednak przesunięte na 25-26 września.

Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów gospodarzy z zapewnieniem organizacji zawodów. Przed kilkoma dniami Koreańczycy ogłosili odwołanie konkursów kobiet. We wtorek pojawił się z kolei komunikat na stronie FIS o anulowaniu również rywalizacji mężczyzn.

Na chwilę obecną nie są znane dokładne przyczyny odwołania zmagań "III ligi" w Pjongczangu. Najprawdopodobniej powodami tej decyzji mogły być wzrost liczby zakażonych koronawirusem w Korei Południowej na przestrzeni ostatnich dni lub problemy finansowe organizatorów.

Obecny terminarz cyklu FIS Cup na sezon 2021/2022 zakłada rozegranie na igelicie jeszcze 8 zawodów kobiet oraz 10 konkursów mężczyzn.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup rozegrane zostaną w dniach 26-27 sierpnia w Gerardmer (kobiety) oraz 28-29 sierpnia w Einsiedeln (kobiety i mężczyźni).

Zobacz aktualny kalendarz FIS Cup mężczyzn 2021/2022 >>

Zobacz aktualny kalendarz FIS Cup kobiet 2021/2022 >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4267) komentarze: (50)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj doświadczony
  @Mucha125

  Zawody mogą się odbyć tylko przy nie mniej niż 5 nacjach. W Rasnovie odbyły się takie, gdzie było minimum państw. Oprócz Rumunów byli Ukraińcy, Czesi, Słowak, a nawet Amerykanin (choć myślę, że z litości).

 • Elsa bywalec
  @Mucha125

  Juniorze koreanskim. Od kiedy przymiotniki duza piszemy?

 • KSJ początkujący
  @Kolos

  Bo w Niemczech czy w Polsce z reguły występuje około 60 zawodników, a w Korei max 20. Oczywiście, fajnie, gdy zawody odbywają się nie tylko w Europie, ale jeżeli jest taka frekwencja, to już wolałbym, zeby w ogóle tam zawodów nie było.

 • EmiI profesor
  @Mucha125

  Pewnie główną przyczyną że nie możesz wjechać do Korei Południowej bez kwarantanny, pod żadnym wyjątkiem. Tzn jest jeden wyjątek, jeśli się zaszczepiłeś na terenie Korei Płd.

 • Mucha125 doświadczony

  Powodów odwołania może być wiele.
  1)Brak Koreańczyków.
  W tej chwili ma prawo startu w zawodach tylko 2 Koreańczyków (aktywny fis code). W tym jeden praktycznie emeryt (słabiutkie wyniki w słabo obsadzonych zawodach mówi wszystko). Nawet nasi Juniorzy byli lepsi od niego. Już nie wspomnę o juniorze Koreańskim który nawet został pokonany przez zaplecze Kazachstanu.
  2)Bardzo mało osób się zgłosiło(nawet mógłbym mieć wątpliwości by Chińczycy się tam zjawili jak trenują w Europie)
  Obsada zapewne składała by się z gospodarzy plus maks 3-5 nacje(Kazachstan?, Japonia?, Chiny?, Korea, Rosja?)
  Każda ze znakiem zapytania.
  3) Brak funduszy przez covid i coraz gorsze wyniki skoczków(przez co fundusze maleją)
  4)Brak zawodów PK.
  Większość nacji by pojechała tylko po to by zdobyć upragnione prawo startu do PŚ.
  5) Umiera w Korei dyscyplina o nazwie skoki.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Już pisałem: pytanie "po co" jest zupełnie bezzasadne. Dopóki jest ktoś kto chce organizować i ma na to pieniądze, to sens takiego przedsięwzięcia jest bez znaczenia. Po prostu robi te zawody i już; albo i nie jak nie chce i tyle.

  Ogólnie FIS Cup to zawody jak każde inne, nie wiem czemu zawody FC w Polsce czy Niemczech mają sens, a już w Koreii nie?

 • Bartt stały bywalec

  Musimy się chyba przyzwyczaić że już nigdy w historii żaden sezon skoków narciarskich nie zostanie rozegrany zgodnie z zaplanowanym kalendarzem. Mówienie o jakichkolwiek konkursach poza Europą to można sobie między bajki włożyć. Zresztą Igrzyska pewnie też się nie odbędą. Przecież koronawirus nagle nie wyparuje, albo się z nim oswoimy, albo będziemy żyć w ciągłych lockdownach do końca świata.

 • Oczy Aignera profesor
  @Elsa

  Ostatnie międzynarodowe zawody rozegrane w Korei to sierpniowe konkursy FIS Cupu w 2019 roku.
  Zeszłoroczne miały odbyć się we wrześniu, ale, co zrozumiałe, zostały odwołane.

 • Elsa bywalec
  @dar06_

  Europejczyka duza litera. Definicje pandemii zmieniono w 2009. To istotne.

 • EmiI profesor

  Przede wszystkim generalnie Azja to nie Europa i nikt sportowców nie zwalnia z kwarantanny. Rozegranie jakichkolwiek zawodów międzynarodowych jest niemożliwe. Nawet Azjatycka Liga Mistrzów i eliminacje do mundialu są rozgrywane w bańce, cała grupa w jednym mieście. Sądzę że obsada nie miała tu nic do rzeczy, w wielu dyscyplinach sportu, pierwszy raz od wielu lat nie było w kalendarzu zawodów w Korei wcale. Od samego początku, mimo że od wielu lat co roku się odbywały.

 • INOFUN99 weteran

  Szkoda. Zawody organizowane w krajach egzotycznych skokowo to jeden ze znaków chęci rozwoju skoków narciarskich w tychże państwach. Z drugiej strony trudno się dziwić. Korea Płd. to nie Polska, żeby ludzie mieli totalnego świra na punkcie skoków, poza tym zbytnio się nie opłaca zawodnikom z Europy, czy Ameryki Płn. aby tam wystartować, chyba że tamtejsze zawody miałyby klimat tych z Sapporo.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  No właśnie nie. FIS Cup sportowo ma wartość żadną, jedyne sens to aspekt szkoleniowy, a ten w Korei bez obsady i bez rodzimych skoczków nie istnieje. Konkurs dla konkursu, ciekawe czy w ogóle uciułali by 15 zawodników.

  Nie rozgrywa się konkursów finansowanych przez związek tak daleko, bo nikt tam nie przyjedzie i organizator, aby w ogóle konkurs był uznany, musiałby komuś taką wycieczkę sfinansować, jak swego czasu J. Kot wybrał się do USA. Tylko znowu ponawiam pytanie, po co?

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Nie ma znaczenia po co. Rozgrywano i już. W ten sposób pytając po co to nie mają sensu całe skoki narciarskie i sport zawidiwy jako taki.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Może i rozgrywano, tylko po co?

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Niezupełnie, wszak FIS Cupy już w przeszłości w Koreii rozegrano. Choć sądzę, że i bez pandemii ryzyko odwołania Letniego FC w Koreii byłoby spore.

 • dar06_ weteran

  Koreańczycy przed wszystkim dbają o populacje i zdrowie swoich ludzi
  Jak wiemy dalej jest zagrożenie epidemii covid i można zrozumieć ich że odwołują konkurs skoków narciarskich

  Spojrzenie europejczyka jest całkowicie inne na problemy tego świata i w jego otoczeniu, krótko mówiąc aby jemu się żyłą w dostatku, a inni mogą żebrać ....i to jest spojrzenie chorego europejczyka
  Azjata wychowany jest od pokoleń w innej sferze myślowym i z tego powodu jankesi nie złamali malutkiego narodu

 • Pavel profesor
  @EmiI

  Co nie zmienia faktu, że FIS Cup w Korei nawet bez wirusa i tak był pomysłem z tych oderwanych od rzeczywistości.

 • Kolos profesor
  @King

  Przecież właśnie o tym mówię - niektórzy wypisują bzdury typu COVID to taka sama choroba jak grypa, podczas gdy na grypę choruję się krótko, lekko jakiekolwiek powikłania są arcy rzadkie i na ogół tylko wtedy gdy zaniedba się standartowe leczenie tej choroby. Zgonów prawie nie ma, a jak już to wynikają z poważnych powikłań.

  COVID jest wielokrotnie groźniejszy, co pokazują statystyki zgonów.

 • Elsa bywalec
  @Kolos

  Tak jak w Lisbonie, gdzie sad poprawil 17 tysiecy zgonow na jakies 200. Albo jak chłopak zmarl po ,,szczepieniu":

  https://mobile.twitter.com/Michali49393358/status/1417804862948089857

  Zmarl chlopak po szczepieniu
  Mial jechac na Woodstock

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).