Udana sobota Norwegów. Hat-trick Graneruda na igelicie i Forfang bliski rekordu

 • 2021-09-11 18:27

Norwegowie, którzy przylecieli do Rosji już w poniedziałek, od wtorku do czwartku mieli okazję ćwiczyć na kompleksie Śnieżynka w Czajkowskim. Podobnie jak w piątkowym prologu, w sobotę najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Dodatkowo na najniższym stopniu podium stanął Johann Andre Forfang - autor najdłuższego lotu dnia. Skandynawów rozdzielił lider z półmetku zawodów - Jewgienij Klimow.

- To była naprawdę zacięta walka z Jewgienijem Klimowem. Jego pierwszy skok był wyjątkowo mocny, naprawdę imponujący. Moja druga próba konkursowa była świetna, wszystko działało dobrze i stoczyliśmy wyrównany bój - opisuje sobotnie zawody zdobywca Kryształowej Kuli, który pokonał przedstawiciela gospodarzy o niespełna cztery punkty.

Granerud w Szczuczyńsku i Czajkowskim okazał się niepokonany. 25-latek jest liderem klasyfikacji generalnej przed finałowymi zawodami w Hinzenbach i Klingenthal. - Tegoroczne lato zdecydowanie różni się od poprzedniego. Przed rokiem w Norwegii obowiązywały nas surowe restrykcje. Nie mogliśmy udać się poza granice kraju, ponieważ czekała nas obowiązkowa kwarantanna powrotna. Teraz jesteśmy w stanie opuścić ojczyznę i rywalizować na arenie międzynarodowej - zauważa podopieczny Alexandra Stoeckla.

- Staram się dawać z siebie wszystko. Dziś po prostu wystarczyło do zwycięstwa, z czego bardzo się cieszę. O tej porze roku najważniejsza jest jakość skoków i realizacja treningowego. Czuję się pewnie na skoczni i jestem zadowolony z punktu, w którym się znajduję - dodaje indywidualny wicemistrz świata w lotach narciarskich.

Lider Norwegów przyznaje, że na około dwa miesiące przed inauguracją Pucharu Świata nie ma powodów do zmartwień. - Na tym etapie lata skaczę lepiej niż w ubiegłym roku. Kwestia przebycia COVID-19? Ponownie jestem mocny, choć powrót do pełni sił zajął trochę czasu. Przez pewien czas zostawiło to ślad w moim organizmie. Od około czerwca-lipca poczułem, że wracam na dawne tory. Za mną bardziej chaotyczne lato, ale już nie mogę doczekać się zimy - powiedział podczas konferencji prasowej po sobotnich zmaganiach w Kraju Permskim.

Trzeci finiszował Johann Andre Forfang, dla którego to dopiero drugie podium Letniego Grand Prix w karierze. - Jak te go dokonałem? Nie wiem… Byłem zaskakująco dobry. Nie skakałem tak w ostatnim czasie, w Szczuczyńsku prezentowałem się wręcz okropnie. Sporo myślałem o moich skokach, a także potrenowałem w Czajkowskim. Dziś dobrze czułem się na skoczni i jestem usatysfakcjonowany z występu - nie ukrywa wicemistrz olimpijski z Pjongczangu.

26-latek pochodzący z Tromsoe w finale poszybował na 145. metr, kończąc lot metr bliżej od oficjalnego rekordu Klimowa. - To było naprawdę trudne lądowanie, ponieważ podchodziłem do niego z dużej wysokości. Byłem zaskoczony, to był zastrzyk adrenaliny. Naprawdę lubię ten obiekt - relacjonuje Forfang.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1752) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion stały bywalec

  Niby udana... Ale z kim mieli przegrać?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).