Ursa Bogataj królową lata. "Za mną bardzo trudna zima"

 • 2021-09-11 20:31

Na dwa konkursy przed końcem tegorocznej edycji poznaliśmy triumfatorkę Grand Prix kobiet 2021. Końcowy sukces zapewniła sobie 26-letnia Ursa Bogataj, dla której sobotnia wiktoria w Rosji była już czwartą tego lata. Słowenka twardo stąpa po ziemi i zaznacza, że priorytetem pozostaje olimpijska zima.

- Jestem szczęśliwa i wdzięczna, po prostu. Przed startem letniego sezonu absolutnie się tego nie spodziewałam. Za mną bardzo trudna zima, ponieważ wracałam po kontuzji - wspomina drużynowa wicemistrzyni świata, która straciła większość Pucharu Świata 2019/20. Powodem długiej absencji był uraz kolana. Bogataj na skoczni w Planicy zerwała więzadło krzyżowe przednie i uszkodziła łąkotkę, a na rozbieg wróciła latem ubiegłego roku. Minionej zimy zgromadziła 232 punkty, co dało jej 16. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Bogataj rozpoczęła Letnie Grand Prix 2021 od dwóch zwycięstw na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W sierpniu nie miała sobie równych w Courchevel. Nieco gorzej wiodło jej się w Czechach, gdzie musiała zadowolić się szóstą lokatą. W Rosji wróciła na szczyt. - Zdawałam sobie sprawę, w których elementach popełniam najwięcej błędów i nad czym muszę pracować. Głównie skupiam się na poprawie lądowania, tam w poprzednim sezonie towarzyszyło mi dużo obaw. Ogólna technika jest w porządku - mówi o swojej przemianie.

Słowenka ma za sobą olimpijski debiut w Pjongczangu, gdzie została sklasyfikowana na 30. miejscu. Teraz cele są zdecydowanie większe. - Mam nadzieję, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Od lata ważniejsza jest zima. Każdy powie, że pracuje na wyniki na śniegu - stwierdziła w trakcie sobotniej konferencji prasowej w Czajkowskim.

W niedzielę panie czekają dwa starty nad rzeką Kamą. O 6 czasu polskiego rozpocznie się konkurs indywidualny na 140-metrowym obiekcie, z kolei na 10 zaplanowano starcie drużyn mieszanych.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (786) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion stały bywalec

  Niech się Niedźwiedzica cieszy, bo i ta zima może być trudna. :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).