LGP w Czajkowskim: Zwycięstwo Awwakumowej, Rajda i Konderla w drugiej dziesiątce

 • 2021-09-12 06:42

Irina Awwakumowa wygrała niedzielny konkurs Letniego Grand Prix pań na skoczni Snieżynka (HS140) w Czajkowskim. Reprezentantka Rosji zwyciężyła dzięki skokom na odległość 132 m oraz 131,5 m. Druga była Ursa Bogataj, a trzecia Silje Opseth. W finale wystąpiły dwie Polki. Trzynasta była Kinga Rajda, a dziewiętnasta Nicole Konderla.

Irina AwwakumowaIrina Awwakumowa
fot. Horst Nilgen / FIS

W pierwszej serii najdalej poszybowała Irina Awwakumowa. Reprezentantka gospodarzy wylądowała na 132 metrze i prowadziła z przewagą 3,1 punktu nad Ursą Bogataj (126,5 m) oraz 8,1 pkt. nad Silje Opseth (124 m). Czwarta była Ema Klinec (123 m), piąta Sofja Tichonowa (128 m), a szósta Jerneja Brecl (126 m).

Czołową dziesiątkę serii skompletowały Kristina Prokopiewa (124 m), Anna Odine Stroem (121 m), Jenny Rautionaho (123 m) oraz Dong Bing (117 m).

Awans do finału uzyskały dwie reprezentantki Polski. Jedenaste miejsce na półmetku zajmowała Kinga Rajda (119 m). Z kolei dwudziesta druga była Nicole Konderla (104 m).

Anna Twardosz z wynikiem 97,5 metra zakończyła udział w konkursie na trzydziestej piątej pozycji. Trzydziesta ósma była Joanna Szwab (95 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 21. belki startowej. Trzy ostatnie zawodniczki oddawały swoje próby z 19. platformy.

W finale Irina Awwakumowa uzyskała wynik 131,5 metra i wygrała po raz pierwszy w karierze zawody Letniego Grand Prix. Drugie miejsce, ze stratą 1,2 punktu do triumfatorki, zajęła Ursa Bogataj (132 m). Trzecia była Silje Opseth (132 m) przed Emą Klinec (131 m), Jerneją Brecl (131 m) oraz Sofją Tichonową (121 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Anna Odine Stroem (121 m). Ósma była Kristina Prokopiewa (118,5 m), dziewiąta Thea Minyan Bjoerseth (120,5 m), a dziesiąta Jenny Rautionaho (115,5 m).

Kinga Rajda po skoku na 118 metr zakończyła konkurs na trzynastym miejscu. Dziewiętnasta ostatecznie była Nicole Konderla (114 m).

Rundę finałową rozegrano w całości z 21. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix prowadzi Ursa Bogataj (520 pkt.) przed Sarą Takanashi (260 pkt.) i Silje Opseth (236 pkt.). Najlepsza z Polek, Kinga Rajda (46 pkt.) zajmuje trzydzieste miejsce.

W Letnim Pucharze Narodów pań liderują Słowenki (1196 pkt.), Japonki (817 pkt.) i Rosjanki (537 pkt.). Polki z dorobkiem 65 punktów zajmują dwunastą lokatę.

W niedzielę w Czajkowskim rozegrany zostanie jeszcze konkurs drużyn mieszanych. Początek serii próbnej o 9:00 czasu polskiego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Grand Prix Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Pucharu Narodów Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4116) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj weteran

  Nieoczekiwanie wygrywa Awwakumowa. Bogataj tuż za nią, ale 2. miejsce też jest dobre. Przecież nikt nie jest doskonały i nie można przecież wiecznie wygrywać.

  Polki - żeby jak najdelikatniej powiedzieć - nie nadzwyczajnie.

 • nicoz doświadczony

  Polki jak to zazwyczaj nie najlepiej. Rosjance zwycięstwo załatwił wiatr i obniżenie belki ale to już norma w postępowaniu - dwie belki w dół bez powodu.

 • butczan1 weteran
  @MaciejoS

  Wszystko fajnie tylko to nie była najlepsza obsada pań. Mocną obsadę miałeś w Polsce i we Francji gdzie Polki wywalczyły łącznie w 3 konkursach 7 punktów. Co prawda w Polsce nie było Rajdy, ale takie skoki w normalnej obsadzie na pewno nie dałyby jej 2 dziesiątki.

 • INOFUN99 profesor

  Mimo, że Rajda spisała się nie najgorzej w ten weekend, a Konderla w dniu dzisiejszym, całościowo poszło marnie. W takiej obsadzie wszystkie bez najmniejszego problemu powinny być w TOP 30. Niezbyt dobrze wygląda myśl o występie Polek na IO, bo obawiam się, że tylko jedno miejsce będzie nam przysługiwać.

 • Stary Dobry Styrian bywalec

  Nie maja szczescia Polki do wiatru. Ale z drugiej strony ma to tez swoje pozytywne aspekty ;-) .
  Wystarczy odrobina wiatru pod narty i skok jest zaraz dluzszy o 10 metrow, to tak na przykladzie Nicole - ta belka tylko wiatr inny w pierwszej serii bylo tak 0,5m w plecy a drugiej odrobinka pod narty a roznica 10 metrow.
  Brawo dziewczyny, ciesze sie.

 • MaciejoS początkujący

  Wreszcie Nicole przełożyła swoje skoki na konkurs, choć ten pierwszy nie był jakiś bardzo dobry. Kinga prezentuje ustabilizowany poziom na top 20 konkursów, co bardzo cieszy. Szwab i Twardosz... No cóż.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).