FIS Cup w Villach z siedmioma Polakami na starcie

 • 2021-09-14 11:23

Siedmiu reprezentantów Polski powalczy w nadchodzący weekend o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. W Karyntii, oprócz młodzieżowców, pokaże się też Jarosław Krzak z kadry narodowej.

Polski Związek Narciarski (FIS) ogłosił we wtorek, iż na 98-metrowym obiekcie w południowej Austrii będą rywalizować Jan Habdas, Szymon Jojko, Klemens Joniak, Jarosław Krzak, Adam Niżnik, Marcin Wróbel i Szymon Zapotoczny.

Ostatnie zawody trzecioligowców miały miejsce na początku września w słoweńskim Ljubnie, gdzie Jan Habdas po raz pierwszy w karierze wskoczył na podium zawodów z cyklu FIS Cup. 17-latek aktualnie jest szóstym skoczkiem klasyfikacji generalnej bieżącej edycji. Polak zgromadził dotąd 189 punktów, a do liderującego Miki Schwanna z Austrii traci 151 "oczek".

W Villach odbędą się tez konkursy pań, natomiast na ich starcie zabraknie Polek.

Program FIS Cup w Villach (HS98):

Sobota, 18.09.2021
8:30 - Odprawa techniczna
10:00 - Oficjalny trening kobiet
10:30 - Seria próbna kobiet
11:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

14:00 - Oficjalny trening mężczyzn
15:00 - Seria próbna mężczyzn
16:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 19.09.2021
8:30 - Seria próbna kobiet
9:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

12:00 - Seria próbna mężczyzn
13:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (2763) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion stały bywalec
  @Prekursor Skoczni Vip

  Będą grać w brydża z Szozdą i Leją. ;-)

 • Lataj weteran

  Krzak cofnięty do godnej siebie ligi, bo ani w PK, ani w PŚ nic sobą nie prezentuje. Myślę, że lepszym wyborem od Joniaka byłby Szozda, bo z grona Wiktorów jeszcze on ma jakieś szanse w tym sporcie. Węgrzynkiewicz czy Pękala raczej zadowolą się hobbystycznymi skokami. Gruszka nie dostał powołania, bo się skompromitował. Na głowę bił go nawet Ciszek.

  A skład na LPK w Oslo ten sam albo podobny? Jak mają zajść jakieś zmiany, na miejscu Kota i Wąska powinni się pojawić Juroszek i Pilch, który (być może) byłby lepszy od Pawła. Myślę, że ten powinien jeszcze potrenować wytrzymałość.

 • HAZARD weteran

  Ponownie pominięty Szozda...

 • INOFUN99 profesor
  @Prekursor Skoczni Vip

  Trenować. Gruszka wręcz skompromitował się na ostatnim Lotosie, przegrywając z kombinatorem norweskim Kupczakiem i z Leją, Kietą i Ciszkiem.

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  A co w tym czasie będzie robić Mateusz Gruszka i Arek Jojko?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).