Korniłow walczy z kontuzją kolana, życiowe lato Trofimowa

 • 2021-10-08 20:26

Po dwóch zupełnie nieudanych sezonach weteran rosyjskich skoków, 35-letni Denis Korniłow, przypomniał o sobie kibicom pod koniec ostatniej zimy. Zdobył swoje pierwsze od 2018 roku punkty Pucharu Świata, znalazł się też w czołowej trzydziestce jednego z konkursów mistrzostw świata w Oberstdorfie. Niestety przyszłość podopiecznego Jewgienija Plechowa stanowi obecnie dużą niewiadomą.

Korniłow od czasu zakończenia sezonu zimowego nie wziął udziału w żadnych oficjalnych zawodach, na co jako pierwszy zwrócił uwagę popularny twitterowy profil LocalSJresults. Okazuje się, że powodem tego stanu rzeczy są kwestie zdrowotne - Mówiąc najogólniej mam pewne problemy ze stawem kolanowym - informuje nas rosyjski skoczek. - Na tę chwilę wygląda to tak, że zajęcia na skoczni będę mógł wznowić dopiero w listopadzie, dlatego nie ma mnie na starcie mistrzostw Rosji, które aktualnie rozgrywane są w Soczi.

- Ze względu na kontuzję jestem ostrożny w planowaniu najbliższych miesięcy, ale oczywiście chciałbym być częścią rosyjskiej drużyny podczas zimowych igrzysk w Pekinie. Łatwo o to nie będzie, w tej chwili o sile rosyjskich skoków zaczyna powoli stanowić nowa generacja, która ma już w swoim dorobku kilka dobrych wyników. Niemniej, ja nie mam ochoty kończyć jeszcze ze skokami, ale teraz nie wszystko już zależy ode mnie. Jeżeli sprawy się wyprostują, będę chciał jeszcze poskakać, kto wie może największe sukcesy jeszcze przede mną - zakończył z uśmiechem skoczek z Niżnego Nowogrodu.

Denis Korniłow jest jednym z nielicznych zawodników, którzy w swoim pucharowym debiucie zakwalifikowali się od razu do czołowej "30". W 2003 roku w Engelbergu zajął 18 miejsce. Trzykrotnie w swojej karierze był w stanie doskoczyć do piątego miejsca w zawodach PŚ. W klasyfikacji generalnej najwyżej, na dziewiętnastym miejscu, uplasował się w sezonie 2006/07. Na podium najważniejszego cyklu stawał trzykrotnie w konkursach drużynowych. Korniłow jest czterokrotnym olimpijczykiem i wielokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata, zarówno tych "klasycznych" jak i tych "lotniczych". Jest ponadto mistrzem i brązowym medalistą uniwersjady z 2007 roku. 

Tymczasem drugą młodość przeżywa inny z reprezentantów Rosji, Roman Trofimow, który w listopadzie skończy 32 lata. Zakończony sezon igelitowy był najlepszym okresem w jego dotychczasowej karierze. W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix znalazł się na dziesiątej pozycji. - Tak to było dla mnie dobre lato - mówi Trofimow w rozmowie ze Skijumping.pl. - Stałem się bardziej opanowany na skoczni, ponadto poprawiłem mocno moją technikę. Teraz chciałbym ten poziom utrzymać do zimy, zakwalifikować się do wyjazdu na igrzyska i tam jak najlepiej powalczyć - zapowiada skoczek, który jak dotąd na przestrzeni swojej długiej kariery tylko siedmiokrotnie punktował w Pucharze Świata, a między jedną a drugą wizytą w trzydziestce potrafiło minąć nawet osiem lat. 

Roman Siergiejewicz TrofimowRoman Siergiejewicz Trofimow
fot. Tadeusz Mieczyński

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1495) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ayato początkujący
  @Arturion

  Oby tak! Wyobraź sobie 140 mln naród, rozmieszczony na 2 kontynentach, który kibicuje swoim skoczkom. Wzrost rozpoznawalności, większe wpływy z reklam, wyższe zarobki w dyscyplinie! Stanęli by tez na odcisk US&A i może i oni wzięli by się do roboty. Potrzebujemy silnej Rosji w dyscyplinie!

 • Arturion doświadczony
  @Ayato

  Oby nie. Rosja jako przyszłość czegokolwiek wywołuje u mnie tzw. mieszane uczucia.

 • Ayato początkujący

  Rosja to przyszłość dyscypliny

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  Zastanawiałem się jakiś czas temu co się dzieje z Korniłowem..teraz już wiem. Jeśli wróciłby do przyzwoitego skakania Rosjanie mieliby naprawdę ciekawą 6 zawodników: Klimov, Nazarov, Trofimow, Sadrrew, Mankow i wlaśnie Korniłow, do tego dochodzi Maksimochkin, który też potrafi oddać niezły skok.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).