"Nie jest to wymarzony start" - Doležal o inauguracji sezonu

 • 2021-11-20 23:34

W czołowej "30" premierowego konkursu Pucharu Świata 2021/22 znalazło się tylko dwóch Polaków. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce przed rokiem w... Niżnym Tagile. Teraz Kamil Stoch i Dawid Kubacki znaleźli się pośród najlepszej "15", a Piotr Żyła, Jakub Wolny i Andrzej Stękała odpadli już po pierwszej próbie ocenianej. 

- Nie jest to wymarzony start, ale to dopiero pierwszy konkurs. Dalej będzie atakować i starać się. Znamy poziom naszych skoczków z treningów i zawsze podkreślałem, że podczas zawodów będzie to wyglądać inaczej. To się potwierdziło - komentuje czeski szkoleniowiec kadry narodowej.

W drugiej części rywalizacji imponujący awans zaliczył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski wskoczył z 20. na 5. lokatę. - Kamil pokazał dziś wysoki poziom, szczególnie w kontekście drugiego skoku. Na ostatnim zgrupowaniu to on skakał najlepiej, ale reszta zawodników nie odstawała znacząco. Jesteśmy spokojni, powinno być lepiej, gdy zawodnicy zrobią swoje - uspokaja trener.

Piąty Kamil Stoch i trzynasty Dawid Kubacki łącznie zgromadzili 65 punktów, co daje naszym rodakom piąte miejsce w Pucharze Narodów. Prowadząca Japonia zgarnęła 198 "oczek".

Niedzielne kwalifikacje rozpoczną się o 14:30 czasu polskiego. Drugi konkurs w sezonie olimpijskim ruszy punktualnie o 16.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3197) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FanaticJumper bywalec

  Po jednym weekendzie nie ma co wyciągać wniosków. Po trzecim przystanku w Wiśle przyjdzie czas na pierwsze oceny. Myślę że tam powinno być trzech Polaków w TOP 10 z czego jeden na pudle i siódemka z punktami. Jeśli na własnej skoczni "zrobimy" w indywidualnym konkursie mniej niż 100 punktów - wówczas można będzie poważnie bić na alarm.

  Czasu jest niewiele, to przecież zima olimpijska.

 • Arturion doświadczony
  @janbombek

  Przypomnę, iż to za czasów Doleżala zaplecze zrobiło spory postęp (prócz Krzaka i Gruszki w tym sezonie). Zarazem zgadzam się, że Stękała absolutnie nie powinien tu jechać (mimo, iż w końcu zdobył punkt). Pozostałe nominacje są do obronienia, choć faktycznie lepiej, żeby bulę klepali dużo młodsi niż Hula.

 • janbombek stały bywalec
  @cavalierjan19

  Dokładnie, trzeba poczekać z osądami, może "wielka trójka" znowu uratuje Michałowi tyłek. Jednak polskie skoki są na ostrym zakręcie, Dolezal nie przebudował reprezentacji, przyszłość rysuje się katastrofalnie.

 • cavalierjan19 profesor

  Trener naszej kadry jak widać lubuje się w eufemizmach. Ja również, więc stwierdzę, iż nie jestem zbyt zadowolony wynikami naszych skoczków w ten weekend. Tym niemniej sezon jest długi niczym skoki Stocha na turnieju Raw Air w sezonie 2017/2018, więc osoby zwalniające Doleżala po jednym słabym weekendzie jedynie się błaźnią.

 • eni bywalec

  Ostatnie miejsce w drużynie powinno być przeznaczone dla młodego skoczka by mógł oswoić się z realiami w PŚ.Tylko w ten sposób mozemy wyszkolić nastepców naszych 31-letnich zawodników .Zamknięcie wejścia do kadry młodym nie jest dobrą metodą .Wyjatek zrobiono swego czasu dla Pilcha ;wiadomo też ,że bez poparcia dyrektora to nie mialo by miejsca .

 • julek16 weteran

  To dopiero początek sezonu a nie którzy eksperci z tego co widzę piszą już np że Kubacki i Żyła daleko od swojej optymalnej formy śmiech na sali a za tydzien któryś z tej dwójki stanie na podium i będą pisać/gadać ależ oni są w formie nie ma to jak oceniać formy zawodników po jednym loteryjnym konkursie

 • SZCZEPAN44 doświadczony

  Znów to samo gadanie jak co roku. Np Japonczykom nic nie przeszkadza.. Dlaczego jakis nasz nie zaskoczy tak jak np Nakamura? Tylko zaskakuje od 10 lat jeden jedyny Stoch, czasami Kubacki z Żyłą.

 • Adam90 weteran

  I znowu to gadanie ,ze początek sezonu słaby. Uwielbiam to martwienie na początku sezonu. Ach strach pomyślec co by było jakby wszystkich nie było.A ja się pytam kiedy nasi mieli udany sezon :D ?

 • Pavel profesor

  Jeszcze niedawno było "mocne wejście w sezon od pierwszych konkursów" :) Jednak wszelkie treningi i konkursy we własny gronie bywają ułudne.

 • szymanek_79 bywalec
  szymanek79

  zwolnić trenerai cały pzn

 • Arturion doświadczony
  @break90

  Z Murańką bym się powstrzymał, bo jest nieobliczalny. Tylko ten wirus...

 • break90 doświadczony

  Start jest wręcz fatalny. Od pierwszych skoków było widać, ze Stekala, Hula, Muranka i Wolny wyraźnie odstają. To nie była kwestia pecha tylko oni są tutaj po prostu w fatalnej dyspozycji. Forma Kubackiego i Żyły tez daleka od optymalnej

 • erytrocyt_ka profesor

  A no niezbyt wymarzony, nie da się ukryć, lekko mówiąc... Loteria loterią, ale Kubacki i Stoch w drugiej serii to zdecydowanie za mało, nie można się czarować. Dobrze nie jest niestety, aczkolwiek jest to dopiero pierwszy konkurs, a nasze tzw 'spokojne wejście w sezon' znowu staje się faktem.
  O Stocha (przede wszystkim) Kubackiego i Żyłę jestem spokojna, jednak dalej...dziura... I to niepokoi.
  Może warto zastanowić się nad oswajaniem i oskakiwaniem młodych zawodników, zamiast zabierania np Stefana Huli. Bardzo go lubię, ale trzeba stawiać na młodych. Myślę, że taka rywalizacja w PŚ byłaby nich fajnym i cennym doświadczeniem.

  Parafrazując słowa Dolezala - mam nadzieję, że faktycznie będzie to pierwszy 'zawód' i ostatni w tym sezonie 🙂

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).