Niemcy i Polacy dodatkowo przetestowani w Rosji. Negatywne wyniki szóstki naszych skoczków [aktualizacja]

 • 2021-11-21 23:30

- Osoby z pozytywnymi wynikami mają podwyższoną temperaturę, więc zarządzono dodatkowe testy reprezentacji Polski i Niemiec - poinformował trener Michal Doležal w niedzielny wieczór. Taki ruch organizatorów to pokłosie potencjalnych zakażeń wykrytych przy okazji sobotniej tury testów pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2.

W niedzielę Klemens Murańka, który trafił do izolacji poza hotelem zamieszkiwanym przez resztkę uczestników Pucharu Świata, przeszedł następne testy. Ich wyniki nie były znane do późnych godzin wieczornych. - Kompletnie nic nie wiemy... - odpowiedział dr Aleksander Winiarski, lekarz reprezentacji, na pytanie Skijumping.pl dotyczące 27-latka.

Po powrocie ze skoczni polskich zawodników czekała niemiła niespodzianka. Rosjanie, ze względu na stan zdrowia osób z pozytywnymi wynikami z soboty, postanowili ponownie przebadać naszych kadrowiczów, a także Niemców. - Osoby z pozytywnymi wynikami mają podwyższoną temperaturę, więc zarządzono dodatkowe testy - wyjaśniał szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Aktualizacja, 22 listopada:

W poniedziałkowe popołudnie okazało się, iż niedzielna próbka wymazu pobranego od Klemensa Murańki dała pozytywny wynik w trzech laboratoriach. Jak informuje Kacper Merk z Eurosportu, nasz zawodnik i dwie inne zakażone osoby będą przetransportowane do kliniki w Jekaterynburgu. Wyników reszty reprezentacji Polski jeszcze nie ma.

 

Aktualizacja, 22 listopada, godz. 10:12:

Jak poinformował za pośrednictwem Twittera Polski Związek Narciarski wszyscy polscy skoczkowie, poza Klemensem Murańką, otrzymali negatywne wyniki wykonanych wczoraj testów na obecność wirusa Sars-Cov-2. 

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8937) komentarze: (50)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion doświadczony
  @Niespełniony Dekarz

  Zależy od dawki NaCl... ;-)

 • Arturion doświadczony
  @erytrocyt_ka

  Podobno, jak cała kadra, był szczepiony jednodawkową Johnson@Johnson. Więc mogą mu sputnika zapuścić... ;-)

 • Julixx05 doświadczony
  @Julixx05

  I Biberka

 • Julixx05 doświadczony
  @Arianin

  Nie zapraszałeś i tak z tobą bym nie potańczyła

 • Arianin początkujący
  @BuQwald

  Klemensa. Weterana skoczni. 15 sezon

 • Arianin początkujący
  @Arianin

  To nie sa moje konta, lykasz jak pelikan.
  To moje 3 konto, nie jestem zadna Elsa, czyli dziewczyna.

  Lydka Gregora itp.
  Don Kichot bezprawnie banowane
  Arianin. Pozdrawiam Don Kichot

  Zatruwasz coraz bardziej skijumping.pl

  Julix: masz racje, ze olewasz regulamin. Jestem tu od miesiaca moze, a ty juz 30 raz nazywasz ludzi innymi ludzmi. Zapraszalem cie na tance, bylo skorzystac.

  Prowokatorze Inofun, Arturionie i Lataj.

  10INOFUN99 profesor0
  @Arianin
  Czy ty miałaś konto @dar00IQ?

  ===== MODERACJA - OSTATNIE OSTRZEŻENIE =====
  Jeśli nie przestaniesz zajmować się innymi Użytkownikami, bezpodstawnie krytykować moderacji i opowiadać bajki o swojej niechlubnej przeszłości na Skijumping.pl, zamiast po prostu pisać o skokach i temacie artykułu, będziesz znów na tzw. wylocie.

  Wszystkich pozostałych Użytkowników proszę o ignorowanie tych zaczepek i nieprowokowanie zainteresowanego.
  ==========================

 • Julixx05 doświadczony
  @Arianin

  Jeszcze ksywka Elsa

 • Julixx05 doświadczony
  @erytrocyt_ka

  Może coś mu dolega

 • BuQwald początkujący
  Pozytywny

  Paradoksalnie największym pozytywem ubiegłego weekendu, jest pozytywny test Covida Klimka. Innych pozytywów ciężko szukać.

 • Lataj weteran
  @Niespełniony Dekarz

  Nie chorują małe dzieci. Klimek ma 13 lat, więc nie jest małym dzieckiem.

 • Arianin początkujący
  @INOFUN99

  Ty masz ewidentne problemy...nienawidze tego trola, to ja prosilem ciagle by go usunac...dar00iq to semion i klaus mitfoch.

  ---------- moderacja ----------
  Panie Blumiś / Spot / Shinosuke / Łydka Gregora / Don Kichot / Arianin (reszty ksywek już nie pamiętam), to Pan masz ewidentne problemy i chyba pracujesz Pan na rekordowo szybki wylot po którymś już powrocie. Mam nadzieję, że Admin znajdzie w końcu skuteczny sposób na ukrócenie szkodnictwa pana wielu imion i ksywek, nieustannego prowokatora i zatruwacza Skijumping.pl.

  Ostrzeżenie - choć pewnie jak zwykle masz je w trąbce, bo po coraz szybszych banach jeszcze szybciej wracasz.
  ------------------------------------

 • Brygadzista stały bywalec
  @nicoz

  Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, rozwiń temat.

 • nicoz weteran
  @Brygadzista

  A ja myślałem, że to na innym portalu co jest zabronione na tym.

 • INOFUN99 profesor
  @Arianin

  Czy ty miałaś konto @dar00IQ?

 • Arianin początkujący
  @Niespełniony Dekarz

  Czy ty miales konto kwak kwak?

 • Niespełniony Dekarz początkujący
  @pawelf1

  Dziwne, bo Murańka to przecież cudowne dziecko, a dzieci na to nie chorują.

 • Brygadzista stały bywalec
  @nicoz

  Proszę Ciebie bardzo - OSA - (nie) spokojne wejście w sezon.

 • nicoz weteran
  @Brygadzista

  Już tam go umieściłeś to czemu nie podajesz jakim.

 • Niespełniony Dekarz początkujący
  @Dama_Karmelowa

  To nie to samo. NaCl nie szkodzi.

 • Robert Johansson252 weteran

  Oceny za weekend

  Stoch 4+
  Kubacki 4-
  Żyła 3
  Stękała 2+
  Wolny 2-
  Murańka - Ciężko stwierdzić
  Hula 1

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).