Słoweński talent z ciężką kontuzją

 • 2021-12-01 20:46

Młodzieżowy mistrz Słowenii i drużynowy wicemistrz świata juniorów Rok Masle zakończył sezon zimowy, zanim go jeszcze zaczął. Efektowny lot treningowy na ponad 140 metrów na skoczni K-125 w Planicy zakończył fatalnym upadkiem, w wyniku którego doznał kontuzji eliminującej go z rywalizacji na co najmniej kilka najbliższych miesięcy. 

- Sezon zakończył się dla mnie trochę za wcześnie. Z powodu zerwania więzadła krzyżowego w kolanie nie będę mógł startować tej zimy. Zamiast skakać, będę musiał skupić się na czekającej mnie rehabilitacji. Do zobaczenia w przyszłym sezonie. Życzę wszystkim powodzenia - napisał młody skoczek na Instagramie, publikując jednocześnie nagranie z feralnego upadku.

Masle od kilku lat uważany jest przez Słoweńców za talent najczystszej wody. Już jako dwunasto- i trzynastolatek zachwycał swoimi umiejętnościami podczas nieoficjalnych mistrzostw świata dzieci w Ruhpolding, zgarniając rok po roku dwa złote medale. 17-letni dziś skoczek ma już w swoim dorobku miejsca w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup.

Kontuzja Masle stawia w jeszcze trudniejszym położeniu reprezentację Słowenii, której pierwszy skład bryluje w Pucharze Świata, natomiast jej zaplecze boryka się z wieloma trudnościami. Warto w tym miejscu wspomnieć choćby o problemach z wagą u Bora Pavlovcica czy pocovidowych powikłaniach Zigi Jelara

 

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9145) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran

  Z wymienionych Masle to chyba największy talent. Szkoda. Zobaczymy, co dalej.

 • znawca_francuskiego stały bywalec

  Mają jeszcze Presecnika który punktował zeszłej zimy w PŚ i jest też Bombek punktujący w tegorocznym LGP .
  Więc trener mógłby któregoś z nich wysłać na Wisłę zamiast bardzo słabo spisującego się Bartola .

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Szkoda, jest to młody utalentowany zawodnik, który w przyszłości może być czołowym skoczkiem, byle tylko Słoweńcy nie zmarnowali takiego talentu.

 • 330 początkujący

  Justin nie byl zadna wartoscia dodana, ale wyjasnilo sie, czemu buloklep Bartol skacze. Szkoda Masle...może za rok zdobędzie KK?

  Na dole: co w tym śmiesznego?

 • .....sieanieskoczy doświadczony

  Rzyga Jelar i Demon Prefc.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl