Urodzinowe życzenie Adama Małysza. "Powrót do dobrego skakania"

 • 2021-12-02 17:01

- Dla mnie super niespodzianką byłby powrót chłopaków do dobrego skakania i zadowolenie z tego, że na skoczni zaczyna im to wychodzić - mówi Adam Małysz, patron dużego obiektu w Wiśle-Malince, który podczas piątkowych kwalifikacji będzie obchodził 44. urodziny.

Zawody w Ruce były pierwszymi tej zimy, podczas których pod skocznią pojawił się Adam Małysz. - Przyjazd do chłopaków zawsze jest dla mnie przyjemnością, ale przyjemnością nie jest patrzenie na ich aktualne skoki. Męczą się. Nie zawsze z ich winy, ale coś nie funkcjonuje - dostrzega dyrektor reprezentacji.

Polacy przystąpią do pierwszego konkursu drużynowego w sobotę, który czeka nas w sobotę, jako siódma siła Pucharu Świata. - Stać nas na zdecydowanie więcej. Wiemy o tym. Letnie treningi oraz przedsezonowe przygotowania wskazywały na to, że będzie dobrze. Pierwsze zawody spowodowały, że chłopaki się pogubiły i trzeba ich odbudować. Trenerzy mocno nad tym pracują. Jestem pełen optymizmu, że uda się pójść do przodu. Teraz trzeba zrobić mały krok naprzód. Jeśli to się powiedzie, wówczas można myśleć o jakichś super wynikach - mówi były skoczek.

- Kamilowi Stochowi brakuje bardzo mało, w niedzielę miał pecha. Piotr Żyła zaczyna skakać coraz lepiej. W rundzie finałowej drugiego konkursu w Ruce odbił się zbyt wcześnie i nie odleciał. Dawid Kubacki pogubił się i ma problemy. To nie są skoki na miarę jego bardzo dużych umiejętności. W przypadku Andrzeja Stękały powrócił problem z plecami. Jakub Wolny to na pewno pozytyw ostatnich zawodów - analizuje czterokrotny mistrz świata.

Polacy po raz ostatni tak niemrawo zaczęli sezon 2015/16, który był ostatnim dla Łukasza Kruczka w roli trenera męskiej kadry narodowej. - Nie było mnie wtedy przy skokach, występowałem w rajdach. Z opowieści chłopaków wiem, że atmosfera nie była odpowiednia, a do tego pojawiło się nieco monotonii w treningu. Teraz wydaje się, że atmosfera jest dobra, mimo gorszych wyników. Cały czas niewiele brakuje, ale przychodzą zawody i dystans do rywali się powiększa. Mam nadzieję, że w Wiśle wrócimy do dobrego skakania - odpowiada czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

- Najgorsze, jeżeli zawodnik lub sztab szkoleniowy zaczyna kombinować. Nie zawsze, ale często trzeba temu dać czas. Należy skoncentrować się na dobrych nawykach i wrócić do nich. Z roku na rok trzeba być coraz lepszym, nie można stać w miejscu, ale przy takim problemie trzeba wykonać pierwszy krok w kierunku powrotu do dobrego. Wtedy nabierasz pewności siebie i mniej analizujesz. Zaczynasz patrzeć w przyszłość, koncentrując się na dobrym skoku, a nie na wyniku. Wiem, że to bardzo trudne. Każdy ze skoczków narciarskich jest indywidualistą i do każdego trzeba mieć zupełnie inne podejście. To trudna dyscyplina - podkreśla 39-krotny zwycięzca zawodów z cyklu Pucharu Świata.

W piątek Adam Małysz skończy 44 lata. Wymarzony prezent w kontekście sportowym? - Dla mnie super niespodzianką byłby powrót chłopaków do dobrego skakania i zadowolenie z tego, że na skoczni zaczyna im to wychodzić - przyznaje w rozmowie ze Skijumping.pl.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5348) komentarze: (52)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lets Go Brandon bywalec

  Ciekawe czy gdyby senior Małysz dziś założył narty, to wygrałby z juniorem Klimkiem. W końcu to skocznia jego imienia, więc zobowiązuje.

 • dervish profesor
  @Wojciechowski

  Podstawowy problem to brak skutecznych narzędzi służących do egzekwowania regulaminu. Na tę chwilę, najefektywniejszym narzędziem jest moderacja/usuwanie wpisów.
  BAN - po pierwsze nierychliwy a powinien być natychmiastowy z możliwością odwołania się (ta operacja mogłaby być nierychliwa) a po drugie nieskuteczny bo po kilku minutach delikwent zakłada nowe konto i zanim dostanie kolejnego bana zdąży na tym nowym koncie pohulać. Nawiasem mówiąc, dla nowo założonego konta powinny być znacznie ograniczone uprawnienia. Na przykład 1 komentarz na 30 minut (obecnie chyba jest 10 minut). To by może skłoniło do większego szanowania konta które ma już za sobą okres początkowy i związane z tym zwiększenie uprawnień. Dzis jest tak, ze jak ktoś traci konto to w zasadzie oprócz rangi nic nie traci. Uprawnienia dla nowo założonego konta nie są drastycznie mniejsze niż dla weteranów.

  Przydałyby sie kary posrednie między BAN-em i usunięciem wpisu. Takie które działałyby natychmiastowo bez oczekiwania na weryfikację. Mam tu na myśli kary tzw. "wyciszenia" (blokowanie możliwości komentowania i łapkowania) w różnych wariantach: 3 godziny, 6 godzin, 12, 24 albo 48 h. Ukarany taką karą niekoniecznie zakładałby nowe konto wiedząc ze za multi byłby BAN na oba konta.

 • Robert Johansson252 profesor
  @kwak11234@wp.pl

  I tak klepnie bułę niestety

 • kwak11234@wp.pl doświadczony

  Najstarszy uczestnik tegorocznego Pucharu Świata w Wiśle, Flaga Korei Południowej Choi Heung-chul kończy dziś 40 lat!

  A tak 16-letni wówczas Choi debiutował jako pierwszy Koreańczyk w Pucharze Świata. 20 grudnia 1997 roku zajął 25. miejsce w Engelbergu

 • Pavel profesor
  @Wojciechowski

  Wiesz, jak widzisz chęci i starania to nawet brak całkowitego pozbycia się problemu zostanie doceniony, gorzej jak tych chęci brak. Moderatorów jest za mało, mają za małe uprawnienia, a przede wszystkim sama funkcjonalność portalu pozwala na nadużycia.

 • Wojciechowski profesor
  @Pavel

  A to swoją drogą, czasem ręce opadają z tym, o czym mówisz. Zresztą już sam ten punkt regulaminu o 7 dniach do założenia nowego konta po wylocie to jakiś żart.

  Chodzi mi bardziej o narrację w stylu „kij ze szkodnikami, to Admin w zasadzie jest problemem”. Jak dla mnie to jednak mimo wszystko nieporozumienie. Chlewu się nie uniknie, można go zwalczać, ale 100% skuteczności nie zrobisz...

 • kwak11234@wp.pl doświadczony
  @Benko_459

  to nie moje sklady, tylko autora tego artykulu z innej strony. nie wiem kto tam pracuje, ale przeciez co druga kadra sie nie zgadza

 • Pavel profesor
  @Lataj

  Pewnie przełamie, bo w sobotę skoków nie będzie wcale.

 • Lataj weteran

  Niczego nie prognozuję, ale to byłoby dziwne, gdyby tak po gruntownej przebudowie kadr Małysz miał odwalić Nieminena i powrócić w celu "ratowania polskiej reprezentacji". A Stoch po zakończeniu kariery miałby zaraz za Orłem ją wznowić niczym Ahonen, też w celu "ratowania tonącego okrętu". Adam miałby kłopoty na drodze powrotnej do profesjonalnego uprawiania sportu, a u Stocha wystąpiłyby kłopoty zaawansowanego wieku, jak obserwowano u Ammanna, Ahonena czy Kasai.

  Raczej nie chciałbym, żeby ta wizja się spełniła. Wolałbym, żeby Stoch przełamał trend, w którym sobotnie skoki są nawet na top 10 PŚ, a w niedzielę nie wchodzi do finału. A do tego, żeby niedziela ogólnie znów nie była dużo gorsza od soboty. Możliwe, że jak będą sprawiedliwe warunki, wtedy Polacy będą wiedzieli, czego się spodziewać.

 • Pavel profesor
  @Wojciechowski

  Chłopie tu wszystko idzie tak opornie, że byle innowacja zajmuje lata. Przez lata słaliśmy mejle, żeby wprowadzić wymóg logowania w celu skomentowania artykułu, to potrafili odpisać, że nie zrobią tego "bo ludzie ze świata skoków piszą pod artykułami i nie chcą zakładać konta" :) Tak sam sensowne wytłumaczenie jak to prezesa Tajnera na temat drużynówek :)

  Wystarczy powiązać konto z numerem telefonu i weryfikacją kodem SMS i 99% dzieci straci zapał zakładania tysiąca kont. Jeden numer, jedno konto i jak chcesz się bawić w multikonta musisz latać po kolejne startery, wątpię, że komuś prócz pana ironicznego będzie sie chciało :)

 • Benko_459 początkujący
  @kwak11234@wp.pl

  Zamiast Tielena Bartola będzie Domen Prevc

 • kwak11234@wp.pl doświadczony

  Przypuszczalne składy kadr na zawody w Wiśle:
  (oficjalne i kompletne składy pojawią się po odprawie technicznej)
  Austria (7): Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Daniel Tschofenig.
  Bułgaria (3): Vladimir Zografski.
  Czechy (3): Cestmir Kozisek, Viktor Polasek.
  Estonia (3): Artti Aigro.
  Finlandia (4): Niko Kytosaho.
  Francja (2): Mathis Contamine, Valentin Foubert.
  Japonia (6): Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
  Kanada (3): Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
  Kazachstan (3): Danil Vassilyev.
  Korea Południowa (2): Heung Chul Choi.
  Niemcy (6): Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Andreas Wellinger.
  Norwegia (7): Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Fredrik Villumstad.
  Polska (7+6): Jan Habdas, Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła.
  Rosja (5): Evgenii Klimov, Ilya Mankov, Mikhail Nazarov, Danil Sadreev, Roman Trofimov.
  Rumunia (2): Andrei Feldorean.
  Słowenia (6): Tilen Bartol, Lovro Kos, Anze Lanisek, Cene Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc.
  Stany Zjednoczone (2): Kevin Bickner, Casey Larson.
  Szwajcaria (4): Gregor Deschwanden, Killian Peier, Dominik Peter, Andreas Schuler.
  Turcja (2): Muhammet Irfan Cintimar, Fatih Arda Ipcioglu.
  Ukraina (2): Vitaliy Kalinichenko, Andrii Vaskul.
  Włochy (2): Giovanni Bresadola.


  z konkurencyjnej strony... Kto tam robi te artykuly i takie brednie wypisuje?
  ani Wlochow ani Francuzow nie bedzie. Ani Keichiego Sato


  kolejna strona
  CYTAT
  Dyrektor Andrzej Wąsowicz już na początku tygodnia poinformował, że obiekt jest gotowy na zawody. Odbywały się na nim treningi. Na liście startowej imprezy jest 76 zawodników, ale może się to jeszcze zmienić z powodu sytuacji związanej z pandemią.


  No i gdzie on widzi tych 76 zawodnikow, jak czarno na bialym wychodzi 70/71 skoczkow d;

 • Wojciechowski profesor
  @dejw

  Masz sporo racji, ale... nie masz wrażenia, że odleciałeś trochę w drugą stronę i 90% lub niemal 100% winy za ten problem przypisujesz administracji/moderacji, gdy to jednak kto inny jest głównym sprawcą tych „osobliwości”?

 • dejw profesor
  @kibicsportu

  Patrząc na pewne screeny, to obawiam się, że to były jeszcze wyższe belki i to zaczyna być już trochę przerażające.

 • dejw profesor

  "========== MODERACJA - NOMINACJA ==========
  To już chyba będzie rekord Skijumping.pl, w drodze trzeci ban dla tego samego "aparata" w mniej niż 24 godziny. Do widzenia po raz nie wiadomo który, panie niezliczonych imion i numerków (330 / 335 / 334)."

  O nie nie szanowni Państwo. Nagrodę nominację tego rodzaju możecie przyznawać sami sobie - idąc od samej góry, twórcy portalu, poprzez nieudolną moderację i sposób zarządzania i kontrolowania własnych regulaminów. To jest wasza wina, że takie osobniki jak owy cytowany mają się doskonale, OD LAT mają w d*pie regulaminy, ostrzeżenia, bez żadnego problemu tworzą kolejne konta i uprawiają swój gówniany ogródek, a wy się temu nie tylko bierne przyglądacie, ale i można odnieść wrażenie, że za cichym przyzwoleniem tolerujecie i czasem na pokaz westchniecie ramionami i tupniecie nóżką jak teraz, w stylu sześcioletniej dziewczynki: no bo tak jasiu nie rób, nie wolno, bo to jest brzydkie.

 • Laniszek początkujący

  Ostatni raz, prawo jest takie, ze nie mozecie usuwać wedlug widzimisie, tak samo jak macie napis o plikach cookie. Myslalem, ze tu sa dorosli ludzie, takze zachowujcie sie jak dorosli.
  O Malyszu tez mozna pisac co sie mysli.

  Nie wolno nikogo oskarzac bez dowodow, prosze usunac te klamstwa na moj temat, wtedy usuwaj wpis, bo naprawde nie mam co robic...
  Ad 1 tylko - nie obchodza mnie wasze rekordy, poniewaz ktos zalozyl konto, zostal bezprawnie zbanowany, a potem za co? Zupełnie bez sensu.

  Jesli chcemy normalnosc to nie moze byc cenzury, jedynie hejt nalezy usuwac.
  PRosze usunac posty wojciechowskiego i reszty, ktore atakuja mnie i wyzywaja i spekuluja, bo to jest hejt. I spam niezwiazany ze skokami. Oni tez powinni dostac bana.

  Numerki byly zwiazane z dniami roku, pewnie nikt nie wpadl...

  ---
  MODERACJA:
  16) W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.

  Czy odczekałeś 7 dni, o których wspomina regulamin forum?

 • ZKuba36 profesor
  @kibicsportu

  Najlepsi skoczkowie skakali w NT i Ruce, więc można się domyślać jak skaczą pozostali. Chyba, że sztab szkoleniowy nie ma zielonego pojęcia jak kto skacze bo belkę ustawiają pod Prezesa i Dyrektora aby ci Panowie byli zadowoleni.

 • 334 początkujący
  @Robert Johansson252

  [---]

  ========== MODERACJA - NOMINACJA ==========
  To już chyba będzie rekord Skijumping.pl, w drodze trzeci ban dla tego samego "aparata" w mniej niż 24 godziny. Do widzenia po raz nie wiadomo który, panie niezliczonych imion i numerków (330 / 335 / 334).
  ===========================================

 • Arturion weteran

  Dziękuję za szybką reakcję.

 • Mucha125 weteran
  @Robert Johansson252

  Nie zapominaj ze mamy VPN niestety lub stety czy jakieś inne bramki które ukrywają normalny adres IP. Hejterzy się zawsze znajdą bo to dla nich rozrywka (wampiry energetyczne)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl