PŚ Pań w Klingenthal: Kramer dominuje na treningu

  • 2021-12-09 16:44

Marita Kramer okazała się najlepsza w sesji treningowej przed kwalifikacjami do piątkowego konkursu Pucharu Świata pań w Klingenthal (HS140). Reprezentantka Austrii oddała skoki na odległość 131 m oraz 127 m.

W pierwszej serii treningowej najdalej poszybowała Marita Kramer. Liderka Pucharu Świata wylądowała na 131 metrze i wyprzedziła Katharinę Althaus (123,5 m) oraz Emę Klinec (123 m). Czwarta była Yuki Ito (123 m), piąta Silje Opseth (116 m), natomiast szósta Sara Takanashi (122 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Kaori Iwabuchi (120 m), Ursa Bogataj (117,5 m) i Nika Kriznar (118,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Daniela Iraschko-Stolz (118,5 m).

Kinga Rajda po skoku na odległość 104,5 metra zajęła trzydziestą czwartą pozycję. Czterdziesta siódma była Nicole Konderla (97 m), zaś pięćdziesiąta pierwsza Anna Twardosz (87 m).

Pierwszy trening przeprowadzono z 26. i 25. belki startowej.

Marita Kramer była górą również w drugim treningu, w którym wylądowała na 127 metrze. Tuż za nią uplasowały się Silje Opseth (129,5 m) oraz Ursa Bogataj (127,5 m). Czwarta była Daniela Iraschko-Stolz (124,5 m) przed Sarą Takanashi (125,5 m) oraz Niką Kriznar (126 m).

Siódme miejsce zajęła Ema Klinec (120 m), ósma była Yuki Ito (124 m), dziewiąta Spela Rogelj (121 m), natomiast dziesiąta - Eva Pinkelnig (117,5 m).

Na dwudziestej pozycji sklasyfikowana została Kinga Rajda (107 m). Czterdziesta czwarta była Nicole Konderla (94,5 m), z kolei pięćdziesiąta pierwsza - Anna Twardosz (84,5 m).

Drugą serię treningową rozegrano z 25., 24., 23. oraz 22. platformy.

Początek kwalifikacji o 17:32.

Wyniki będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE Berkutschi >>

lub relacji LIVE FIS >>

Wyniki I treningu PŚ Pań w Klingenthal (HS140); 09.12.2021
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 60 KRAMER Marita 131.0 25 93.0 -1.0 73.3
2 59 ALTHAUS Katharina 123.5 25 93.2 0.4 61.2
3 58 KLINEC Ema 123.0 25 93.6 -2.4 57.5
4 41 ITO Yuki 123.0 26 92.7 -2.2 54.2
5 56 OPSETH Silje 116.0 25 93.2 5.5 52.8
6 55 TAKANASHI Sara 122.0 26 92.8 -1.9 52.7
7 47 IWABUCHI Kaori 120.0 26 93.5 -1.3 49.7
8 57 BOGATAJ Ursa 117.5 25 93.1 -0.9 49.1
9 54 KRIZNAR Nika 118.5 26 93.2 0.7 49.0
10 53 IRASCHKO-STOLZ Daniela 118.5 26 92.6 -0.6 47.7
11 44 FREITAG Selina 119.0 26 93.5 -2.4 46.8
12 48 STROEM Anna Odine 116.0 26 94.1 -1.8 42.0
13 39 KREUZER Chiara 110.5 26 92.8 5.9 39.8
14 45 BRECL Jerneja 113.0 26 93.2 -1.3 37.1
15 52 PINKELNIG Eva 114.5 26 91.8 -4.5 36.6
16 50 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 110.0 26 93.0 1.0 34.0
17 31 KUSTOVA Aleksandra 113.5 26 92.6 -5.5 33.8
18 40 PAGNIER Josephine 115.0 26 92.9 -8.4 33.6
19 24 SETO Yuka 105.0 26 92.8 6.9 30.9
20 49 HESSLER Pauline 109.0 26 93.4 -1.0 30.2
21 37 BJOERSETH Thea Minyan 113.0 26 92.9 -9.5 28.9
22 43 AVVAKUMOVA Irina 106.5 26 92.4 2.1 28.8
23 34 HARALAMBIE Daniela 107.0 26 93.0 -1.2 26.4
24 51 EDER Lisa 107.5 26 93.0 -4.1 24.4
25 35 RUPPRECHT Anna 100.5 26 93.3 7.7 23.6
26 8 SHPYNEVA Anna 103.5 26 92.5 -1.3 20.0
27 33 KYKKAENEN Julia 101.5 26 92.8 0.5 18.2
27 21 WANG Liangyao 101.0 26 91.8 1.4 18.2
29 28 INDRACKOVA Karolina 104.0 26 92.1 -4.5 17.7
30 26 MAKHINIA Irma 103.5 26 92.6 -3.7 17.6
31 18 ULRICHOVA Klara 102.0 26 92.1 -1.7 16.9
32 38 ROGELJ Spela 94.0 26 92.2 12.5 16.7
33 46 SEYFARTH Juliane 101.0 26 92.6 -0.8 16.0
34 15 RAJDA Kinga 104.5 26 92.2 -8.4 14.7
35 7 RAUTIONAHO Jenny 103.0 26 91.3 -6.5 13.9
36 30 GOERLICH Luisa 102.0 26 92.3 -5.1 13.5
37 12 ZENG Ping 100.0 26 91.8 -1.7 13.3
38 42 PREVC Nika 97.5 26 92.6 2.7 13.2
39 27 CLAIR Julia 101.5 26 91.6 -5.0 12.7
40 1 LAUE Josephin 98.0 26 92.6 1.0 12.4
41 19 SANKEY Logan 99.5 26 93.4 -1.9 12.2
42 36 PROKOPEVA Kristina 94.0 26 91.8 7.3 11.5
43 29 MALSINER Lara 98.0 26 93.0 0.0 11.4
44 10 IWASA Haruka 100.5 26 92.8 -5.3 10.6
45 25 TIKHONOVA Sofia 93.0 26 91.8 6.5 8.9
46 11 FOLEA Delia Anamaria 96.0 26 92.2 0.9 8.7
47 22 KONDERLA Nicole 97.0 26 92.1 -3.6 6.0
48 14 HOFFMANN Anna 94.0 26 92.9 1.2 5.4
49 3 KUEBLER Pia Lilian 91.5 26 92.8 2.5 2.2
50 2 GOEBEL Michelle 94.0 26 92.5 -3.0 1.2
51 32 LOUTITT Alexandria 88.0 26 92.6 -4.1 0.0
51 23 AVOCAT GROS Oceane 92.0 26 92.3 -2.6 0.0
51 20 EILERS Natalie 80.0 26 92.6 1.0 0.0
51 17 SHISHKINA Veronika 81.5 26 91.9 -1.9 0.0
51 16 DONG Bing 82.0 26 92.1 2.5 0.0
51 13 NORSTEDT Astrid 91.5 26 91.7 -2.8 0.0
51 9 PENG Qingyue 89.5 26 91.9 -1.6 0.0
51 6 TRAMBITAS Andreea Diana 86.5 26 91.9 -4.4 0.0
51 5 LI Xueyao 89.0 26 91.9 -0.6 0.0
51 4 TWARDOSZ Anna 87.0 26 92.8 -5.8 0.0
Wyniki II treningu PŚ Pań w Klingenthal (HS140); 09.12.2021
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 60 KRAMER Marita 127.0 22 92.4 -6.7 67.3
2 56 OPSETH Silje 129.5 24 93.0 -4.8 66.8
3 57 BOGATAJ Ursa 127.5 23 92.6 -9.0 62.4
4 53 IRASCHKO-STOLZ Daniela 124.5 24 92.6 -0.9 61.7
5 55 TAKANASHI Sara 125.5 24 92.5 -4.3 60.1
6 54 KRIZNAR Nika 126.0 24 93.0 -7.9 57.4
7 58 KLINEC Ema 120.0 22 92.8 -5.9 55.5
8 41 ITO Yuki 124.0 25 92.6 -6.5 51.7
9 38 ROGELJ Spela 121.0 25 93.0 -6.8 46.0
10 52 PINKELNIG Eva 117.5 24 92.0 -5.0 45.0
11 44 FREITAG Selina 117.0 25 93.4 -4.4 41.2
12 48 STROEM Anna Odine 114.5 25 93.9 -2.1 39.0
13 35 RUPPRECHT Anna 113.5 25 93.3 -2.6 36.7
14 39 KREUZER Chiara 113.5 25 93.0 -2.9 36.4
15 51 EDER Lisa 110.0 24 93.4 -1.9 34.6
16 37 BJOERSETH Thea Minyan 111.5 25 92.9 -3.3 32.4
17 49 HESSLER Pauline 109.0 25 93.5 0.7 31.9
18 43 AVVAKUMOVA Irina 111.5 25 92.8 -5.2 30.5
19 45 BRECL Jerneja 111.0 25 93.2 -5.8 29.0
20 15 RAJDA Kinga 107.0 25 92.4 0.9 28.5
21 16 DONG Bing 106.0 25 92.3 2.1 27.9
22 40 PAGNIER Josephine 109.0 25 93.1 -4.8 26.4
23 46 SEYFARTH Juliane 110.5 25 92.5 -7.6 26.3
24 25 TIKHONOVA Sofia 108.0 25 91.8 -3.7 25.7
25 30 GOERLICH Luisa 107.0 25 93.1 -2.5 25.1
26 12 ZENG Ping 106.5 25 91.9 -1.8 24.9
27 33 KYKKAENEN Julia 105.0 25 93.0 0.3 24.3
28 19 SANKEY Logan 106.0 25 93.2 -1.6 24.2
29 32 LOUTITT Alexandria 104.5 25 92.6 -0.5 22.6
30 42 PREVC Nika 108.5 25 92.6 -8.4 21.9
31 24 SETO Yuka 105.0 25 92.7 -2.9 21.1
32 28 INDRACKOVA Karolina 105.0 25 92.0 -3.0 21.0
33 9 PENG Qingyue 100.0 25 92.1 5.1 20.1
34 7 RAUTIONAHO Jenny 102.0 25 91.5 1.3 19.9
35 31 KUSTOVA Aleksandra 100.5 25 92.3 1.3 17.2
36 1 LAUE Josephin 97.0 25 92.4 6.5 16.1
37 27 CLAIR Julia 103.0 25 91.6 -4.4 16.0
38 5 LI Xueyao 97.0 25 92.0 6.3 15.9
39 50 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 102.0 25 93.3 -3.7 14.9
40 34 HARALAMBIE Daniela 101.0 25 92.5 -3.2 13.6
41 10 IWASA Haruka 96.0 25 92.8 4.3 12.1
41 8 SHPYNEVA Anna 96.5 25 92.4 3.4 12.1
43 21 WANG Liangyao 98.5 25 92.1 -2.1 10.2
44 22 KONDERLA Nicole 94.5 25 92.2 4.7 9.8
45 26 MAKHINIA Irma 94.0 25 92.8 4.1 8.3
46 36 PROKOPEVA Kristina 98.0 25 92.3 -3.9 7.5
47 29 MALSINER Lara 94.0 25 92.9 2.4 6.6
48 23 AVOCAT GROS Oceane 94.5 25 92.3 -0.2 4.9
49 18 ULRICHOVA Klara 94.5 25 92.1 -1.7 3.4
50 11 FOLEA Delia Anamaria 90.0 25 92.2 4.2 1.2
51 20 EILERS Natalie 89.0 25 93.1 -2.9 0.0
51 17 SHISHKINA Veronika 85.0 25 91.7 -3.7 0.0
51 14 HOFFMANN Anna 86.0 25 93.0 3.5 0.0
51 13 NORSTEDT Astrid 89.0 25 92.2 -3.1 0.0
51 6 TRAMBITAS Andreea Diana 89.0 25 91.8 -0.5 0.0
51 4 TWARDOSZ Anna 84.5 25 92.5 0.1 0.0
51 3 KUEBLER Pia Lilian 91.0 25 92.7 -0.5 0.0
51 2 GOEBEL Michelle 90.0 25 92.6 -2.7 0.0
  47 IWABUCHI Kaori         DNS
  59 ALTHAUS Katharina         DNS

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3284) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • kwak11234@wp.pl weteran
    @INOFUN99

    oficjalnie zrodlo
    nor.ski

  • INOFUN99 profesor
    @kwak11234@wp.pl

    OFICJALNIE CZY NIEOFICJALNIE?

  • Prekursor Skoczni Vip weteran

    Twardosz chyba powinna być teraz w innym miejscu...

  • SZCZEPAN44 doświadczony

    Trener Kruczek powinien być wy.... dyscyplinarnie. Wszystko to kolesiostwo i towarzystwo wzajemnej adoracji. Dobrze ze juz niedlugo Tajner odchodzi i moze sie cos zmieni. Tylko byle nie Małysz zostal nowym prezesem bo bedzie jeszcze gorzej.. Rajda rokuje nawet na punkty, jeśli wytrzyma psychicznie. Ona na duzych skoczniach sie najlepiej jednak czuje.

  • kwak11234@wp.pl weteran

    Skład Norwegii na COC Vikersund:

    Joacim Ødegård Bjøreng (Røykenhopp)
    Andreas Varsi Breivik (Tromsø)
    Andreas Granerud Buskum (Lensbygda)
    Anders Håre (Vikersund)
    Bendik Heggli Jakobsen (Byåsen IL)
    Simen Kvarstad (Byåsen IL)
    Anders Ladehaug (Nordre Land)
    Robin Pedersen (Stålkameratene)
    Sondre Ringen (Bækkelaget)
    Sølve Jokerud Strand (Vikersund)
    Oscar P. Westerheim (Bækkelaget)
    Benjamin Østvold (Lensbygda)

  • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
    @kwak11234@wp.pl

    i rumunek

  • kwak11234@wp.pl weteran

    Trzeba być szczerym. Są gorsze od Chinek

  • Robert Johansson252 profesor
    Tak jak Kruczka uważam za dobrego trenera mężczyzn

    Tak to co się dzieje u kobiet to jest masakra

  • padu stały bywalec

    1/60 skoków powyżej punktu K

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl