Adam Małysz: "Jestem bardzo zadowolony"

 • 2005-01-03 18:15
Po dzisiejszych zawodach z pewnością możemy cieszyć się z wysokiej dyspozycji najlepszego polskiego skoczka - Adama Małysza. Polak, dzięki dwóm bardzo dobrym skokom, zajął dziś w konkursie drugą lokatę, pewnie wyprzedzając Jakuba Jandę i udowadniając iż jest jedynym, który w tej chwili jest w stanie zagrozić dominacji Janne Ahonena.

Podwójny złoty medalista z MŚ w Val di Fiemme nie krył iż jest bardzo zadowolony ze swoich dzisiejszych skoków, jednak o zwycięstwie w tegorocznym TCS Adam Małysz już nie marzy:

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu, zwłaszcza, że było bardzo ciężko - stwierdził po zawodach Adam Małysz. - Warunki były różne dla różnych skoczków, potrzebne było szczęście, jeśli chodzi o wiatr. W dodatku wyczekiwanie na górze też gra na nerwach. Cieszę się, ze to wytrzymałem.

- Nie mogę myśleć o podium w Bischofschofen, muszę skupić się na dobrych skokach. Do tej pory było za dużo myślenia o wynikach, teraz trzeba skoncentrować się na samych skokach.

- Czy Ahonen wygra Turniej Czterech Skoczni? To juz śmieszne pytanie. Musiałby chyba spaść z progu i walnąć w bulę, żeby do tego doszło. Ja osobiście cieszę się, że moja forma jest teraz bardziej stabilna.

Głównie w gorszych warunkach wietrznych upatrywał przegranej Adama Małysza z Janne Ahonenem trener Apoloniusz Tajner:
- O kolejności na podium zadecydował pierwszy skok Małysza, w którym Adam za dużo stracił do Ahonena - stwierdził po zawodach dyrektor ds. sportowych Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. - W drugim skoku Adaś sporo odrobił, ale to nie wystraczyło.

- Warunki atmosferyczne na skoczni były zmienne, ale ostatnia dziesiątka zawodników startowała w zbliżonych warunkach. Niemniej przerwy między kolejnymi skokami były długie, skoczkom stojącym na zewnątrz zaczęły schładzać się mięśnie, zabrakło więc elementu "eksplozji" wysiłku na skoczni.

- Małysz skoczył bardzo płynnie, trafnie. Jak sam stwierdził - skoncentrował się na oddawaniu dobrych skoków, i to zaprocentowało. Ahonen minimalnie spóźnił spóźnił drugi skok, można więc powiedzieć, że pojawiła się mała "rysa" na jego formie.

- Jeśli chodzi o Roberta Mateję, to nie był skoczek z wczorajszego dnia, z treningów i kwalifikacji. Nieznacznie spóźniał dziś skoki. Na szczęście zachował dobre miejsce w klasyfikacji generalnej TCS.

Tadeusz Mieczyński, źródło: TVP
oglądalność: (5605) komentarze: (48)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor
  @yogi

  Twój tekst jest świetny, naprawdę! Zachęcam Cię do napisania jeszcze jednego!

 • anonim
  janiksosnowiec

  Austriacy? Chyba nie w skokach :P Po pierwszej serii jakoś tego nie było widać :P Gdyby nie "fuks" w drugiej serii, to byłoby ciiiniuuusio :P

 • anonim
  eeeeeeeeeee tam

  wy jesteście nie normalni polacy to debile najlepsi są austriacy

 • anonim
  Protest

  mam pomysł. Piszmy wszyscy maile na oficjalnej stronie FIS jest adres z protestem w związku z przekrętami w kwalifikacjach i z tym p.... depeszem !!!!!

 • anonim
  Parodia skoków

  a zapomniales jeszcze dodać o manipulacjach przy wszystkich kwalifikacjach. Za wszelką cenę chcą wybić z rytmu Małysza i TAK NIE MOŻE BYĆ !!!! To jest jakaś parodia - Małysz skacze przed Morgensternem, Hoellwarthem i innymi którzy skaczą o wiele gorzej i jego najdłuższe skoki w kwalifikacjach zamiast iść na jego korzyść są marnotrawione. Jeszcze jedno - zauważyłem, że dla Ahonena i innych Depesz zawsze czeka na dobry wiatr, a Małysza zawsze puszczają od razu, najlepiej - z wiatrem w wplecy .Pozdro

 • jacek początkujący
  refleksji kilka

  1. Adam jako jedyny z czołówki oddał oba skoki w kiepskich warunkach i dwukrotnie skoczył bardzo dobrze. 2. Gdy Adam był w życiowj formie to bił rekordy i przeskakiwał złe warunki regularnie. 3. Ahonen nie bije rekordów i w złych warunkach skacze porównywalnie z innymi kilkoma zawodnikami. 4.Czy mylę się w swoich spostrzeżeniach? 5.Napiszcie!

 • anonim
  @ małyszomanka

  przeczytałem w Gazecie.pl w wywiadzie z Adamem. Powiedział "Ahonen zepsuł skok ale ja niestety również (o drugiej serii) czy coś w tym stylu.
  pozdrawiam

 • anonim
  Hop siup

  Gdzie to wyczytałeś, o tym że Adam mówił, że zepsuł skok?

 • Forest początkujący
  No to pięknie...

  Więc tak. Adam oddał świetne skoki. Nie rzucał się na progu tylko pięknie, jak pewnie sami zauważyliście szedł w góre, może to wszystko jeszczetroche za wolno się działo ale Adam już wraca do optymalnej formy. Natomiast co do Ahonena to moje wczorajsze gdybania się chyba lekko potwierdzają, a mianowicie mówiłem że Ahonen być może traci swoją powtarzalność. A tu teraz prosze- spóźnione wyjście z progu... To jeszcze oczywiśie gdybań cd. bo to oczywiście nic nie oznacza. Ale uważam, że jak Adam odda 2 bardzo dobre skoki w bisho. to może być bardzo dobrze. Kto wie czy już dzisiaj nie było by świetnie gdyby Ahonen nie trafił na kapitalne warunki w 1 serii, ale skoki narciarskie to właśnie taki sport o czym doskonale wiemy. -- Natomiast co do Schmitta to nie wiem czy jestem dobrze zorientowany (wybaczcie jeżeli - nie) ale to chyba oznacza że pojedzie na MŚ bo miał ultimatum- albo być 3 razy w 1 piętnastce, albo raz w 1 ósemce.

 • anonim
  co ciekawe

  Adam mówił, że zepsuł drugi skok jak również Ahonen uczynił podobnie. Wydawało się że o wszystkim zdecydowała pierwsza seria ale mogło być inaczej.

 • anonim
  Ahonen

  Ahonen zwali 2 czy 3 skoki i bedzie to samo co z Hannawaldem

 • WrednySkin początkujący

  Kulką w dziada Hofera i do betoniarki

 • anonim
  Czwarty konkurs

  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen. Znowu Cię będą chcieli przekręcić!!!!

 • anonim
  Adaś gada po staremu

  Może będzie wreszcie skakał po staremu (czytaj najlepiej ze wszystkich)

 • air show początkujący
  @ciupciuś

  To miało być śmieszne, czy jak?

 • Boy profesor

  Adam raczej na 100% nie wystąpi w kwalifikacjach w Bischofshofen.

 • anonim
  AdAŚ mOcNIeJsZY PsYChICZnIE

  Myśle, że w dzisiejszym konkursie w Innsbrucku mogliśmy zaobserwować coraz mocniejszą psychikę Adasia. Już nie był tak "agresywny" na progu skoczni i dzięki temu oddał dwa dobre równe skoki pozwalające mu zająć bardzo dobre drugie miejsce.

 • anonim

  Adi rośnie w forme z każdym skokiem, jeszcze nie jest super, ale jest bardzo dobrze. Do mistrzostw "wyzdrowieje" z "dobrej" dyspozycji i beda wygrane ;)
  Myśl tylko o skokach!!!

 • anonim
  nastepne skoki

  witam uwazam ze jakby nie skandal w kwalifikacjach to Adam by dzisiaj wygral!!
  wiec mam prpopozycje dla trenerow na nastepne zawody aby Adas nie skakal w kwalifikacjach bedzie obok ahonenea i nie pozwoli mu wygrac we wszystkich 4 kokursach TAK MA BYC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim

  Ha, ha. Co z wami? Gdy paru skoczków jest w świetnej formie, to WARUNKI WIETRZNE MAJĄ DECYDUJĄCE ZNACZENIE! I chodzi mi głównie o dzisiejsze zawody i skoki AM i Aho.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).