Skoczkinie walczyły w Lake Placid

 • 2005-01-04 10:10
W cieniu Turnieju Czterech Skoczni, gdzie czołowa elita skoczków walczy o pokonanie Janne Ahonena, w amerykańskim Lake Placid rozegrano konkursy na dwóch obiektach. Skoczkowie i skoczkinie walczyli w dwóch osobnych kategoriach. Dwukrotnie najlepsza okazała się Lindsey Van.

Konkursy rozgrywane w Lake Placid na przełomie roku stają się powoli tradycją w skokach amerykańskich. Pierwszy planowany był początkowo na 31 grudnia, ale organizatorzy zdecydowali się przełożyć konkurs o dzień wcześniej ze względu na niekorzystne prognozy meteorologiczne. Na dużej skoczni Zwyciężyła wyrastająca na sławę wśród pań Lindsey Van, która zdeklasowała swoje rywalki i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Druga była jessica Jerome a na trzecim stopniu podium stanęła Alissa Johnson.

Lake Placid K120
MiejsceZawodniczkaI seriaIIseriaNota końcowa
1Lindsey Van125122,5240,5
2Jessica Jerome114111,5193,9
3Alissa Johnson110107,5180,5
4Karla Keck86,592,5101,7
5Brenna Ellis82,57563
6Abby Hughes747335,1


Drugi konkurs odbył się już zgodnie z przewidywaniami w Nowy Rok. Na obiekcie K 90 ponownie najlepsza okazała się Lindsey Van, a na podium stanęły te same zawodniczki co w poprzednich zawodach. Tym razem jednak przewaga zwyciężczyni nie była już taka duża, a rywalki zostały pokonane w równej walce.

Lake Placid K90
MiejsceZawodniczkaI seriaIIseriaNota końcowa
1Lindsey Van9896255
2Jessica Jerome9292,5234
3Alissa Johnson8988214
4Karla Keck79,577167
5Brenna Ellis8074163
6Abby Hughes7168127

Joanna Będzieszak, źródło: Skijumpingcentral
oglądalność: (4670) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Mogli je puścić z najwyższego rozbiegu to odległości by były lepsze :-/

 • bufik początkujący

  Straszne różnice są pomiedzy kolejnymi paniami. Zauważyliście że Lindsey Van na dużej skoczni skakała po 40 m dalej niż zawodniczki spoza podium?!?
  To chyba nienajlepiej świadczy narazie o poziomie tej dyscypliny wśród Pań.
  Ale może z czasem...

  Swoją droga ciekaw byłbym rywalizacji Lindsey Van z niektórymi mężczyznami z naszej kadry chociażby... I powiem Wam szczerze, że miałbym klopot z obstawieniem wyniku...

 • anonim

  Na szczęście jest ładna, co może przekonać do skoków kobiet różnych malkontentów. Tak to jest, niestety

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).