PK Pań w Park City: Amerykańskie podium, triumf Sankey

• 2022-03-13 04:06

Logan Sankey wygrała sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego pań na olimpijskiej skoczni w Park City (HS100). Reprezentantka gospodarzy triumfowała dzięki skokom na odległość 84 m oraz 91 m. Drugie miejsce zajęła Nina Lussi, a trzecie Paige Jones.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się Nina Lussi. Amerykanka wylądowała na 84 metrze i liderowała z przewagą 0,9 punktu nad Paige Jones oraz 4,6 pkt. nad Logan Sankey (84 m).

Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Annika Belshaw (80 m). Piąta była Anna Hoffmann (81 m), a szósta - najlepsza spoza grona zawodniczek gospodarzy - Niemka Josephin Laue (79 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. belki startowej.

W finale udanie zaatakowała Logan Sankey. Amerykanka poszybowała na 91 metr i triumfowała w Utah Olympic Park z przewagą 1,8 punktu nad Niną Lussi (87,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Paige Jones (86 m).

Na czwartej pozycji zawody zakończyła Anna Hoffmann (89,5 m) przed Josephin Laue (82,5 m) oraz Anniką Belshaw (80 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 26. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pań prowadzi niezmiennie Sophie Sorschag (441 pkt.) przed Luisą Goerlich (297 pkt.) i Jerneją Repinc Zupancic (296 pkt.). Najlepsza z Polek, Joanna Szwab (48 pkt.) zajmuje pięćdziesiątą drugą lokatę.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Park City. Początek o 18:00 czasu polskiego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna.