Deschwanden wykluczony z rywalizacji w Bawarii

  • 2022-03-18 17:15

Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykluczyła Gregora Deschwandena z udziału w Pucharze Świata w Oberstdorfie. W przypadku Szwajcara to już druga taka sytuacja w tym sezonie.

Gregor Deschwanden nie stanął na starcie obu serii treningowych przed piątkowymi kwalifikacjami na obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS235). Jak udało się nam ustalić, powodem absencji jednego z Helwetów jest pozytywny wynik testu PCR.

- Mój test dał lekko pozytywny wynik i nie jestem w stanie skakać w ten weekend - przekazał nam ze smutkiem 31-letni reprezentant Szwajcarii.

Przypomnijmy, iż na początku zimy Deschwanden przez COVID-19 nie mógł polecieć na inaugurację Pucharu Świata do Niżnego Tagiłu. Trzykrotny olimpijczyk dołączył do międzynarodowej rywalizacji w Ruce. Od tego czasu zgromadził 237 punków, co daje mu 23. miejsce w klasyfikacji generalnej bieżącej zimy.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5420) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • szulcu9631 stały bywalec

    Jeszcze przed rozpoczęciem weekendu niejaki @Adrian AZ próbował zaprzeczać temu, że eliminowanie zawodników z powodu pozytywnego testu na C19 (nawet jeśli nie mają oni żadnych objawów) jest szopką. Tutaj mamy przykład Deschwandena, który jeszcze kilka miesięcy temu miał kowida (przynajmniej teoretycznie, bo nie wiadomo czy miał wtedy jakieś objawy), a teraz znowu go ma i znowu nie może skakać z powodu dodatniego testu, który przecież bardzo często daje fałszywie pozytywne wyniki, bo dopiero co Peter Prevc nie mógł startować w Raw Air z powodu pozytywnego test na C19, choć sam przyznał na portalu społecznościowym, że objawów najpopularniejszej na świecie choroby nie miał.

    Niech mi tylko ktoś napiszę, że to co się dzieje od dwóch lat nie jest cyrkiem i farsą, a maski, szczepionki, testy czy kwarantanny nadal są konieczne, to takiemu będę wlepiał ignora bez ostrzeżenia. Nie zamierzam tracić czasu i nerwów na użeranie się z kowidowymi fanatykami.

  • ms_ stały bywalec

    Lekko pozytywny, co to znaczy w ogóle. Proponuję kolejną dawkę, na pewno pomoże xd.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl