PK Pań w Lake Placid: Wspólny triumf Belshaw i Ellmauer

• 2022-03-25 17:42

Annika Belshaw i Katharina Ellmauer wygrały przedostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego pań na skoczni w Lake Placid (HS100). Trzecie miejsce zajęła Hannah Wiegele. Końcowy triumf w klasyfikacji generalnej cyklu zapewniła sobie, nieobecna w Stanach Zjednoczonych, Luisa Goerlich.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Katharina Ellmauer. Austriaczka uzyskała odległość 85,5 metra i wyprzedzała o pół punktu Annikę Belshaw (87,5 m) oraz o 5,1 pkt. Ninę Lussi (83,5 m). Czwarta była Hannah Wiegele (85 m), piąta Anna Hoffmann (85 m), a szósta Paige Jones (83 m).

W finale Annika Belshaw poszybowała na odległość 93,5 metra i zrównała się punktowo z Kathariną Althaus (91,5 m), odnosząc wspólnie konkursowe zwycięstwo. Na najniższym stopniu podium stanęła Hannah Wiegele (90,5 m), a tuż za nią uplasowały się Nina Lussi (87,5 m), Vanessa Moharitsch (89 m) oraz Anna Hoffmann (90 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 31. belki. W finale wydłużono rozbieg do 32. platformy.

Triumfatorką Pucharu Kontynentalnego pań w sezonie 2021/2022 została Luisa Goerlich (457 pkt.). Reprezentantkę Niemiec mogłaby wyprzedzić tylko Sophie Sorschag (441 pkt.), ale Austriaczka jest nieobecna w Ameryce. Trzecia jest Hannah Wiegele (350 pkt.).

Na sobotę w Lake Placid zaplanowano finałowy konkurs sezonu. Początek zawodów o 16:30 czasu polskiego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna.