Sara Takanashi i Ryoyu Kobayashi wśród japońskich zimowych sportowców roku

  • 2022-05-09 18:54

Dziesięcioro sportowców z Kraju Kwitnącej Wiśni zostało wyróżnionych przez japońską firmę Able spośród zawodników specjalizujących się w zimowych dyscyplinach. Każdy z wybrańców otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości miliona jenów. Wśród uhonorowanych nie zabrakło reprezentantów narodowej drużyny w skokach narciarskich.

Mowa oczywiście o Sarze Takanashi i Ryoyu Kobayashim, mających na swoim koncie najwięcej zwycięstw w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata spośród reprezentantów Japonii w skokach. Takanashi w całym cyklu triumfowała aż czterokrotnie (sezony 2012/2013, 2013/2014, 2015/2016 i 2016/2017, Kobayashi zaś po Kryształową Kulę sięgał dwukrotnie (w sezonach 2018/2019 i 2021/2022). 

Triumfator zakończonego niedawno sezonu poza nagrodą pieniężną otrzymał również specjalny medal, podkreślający jego wybitne osiągnięcia sportowe minionej zimy. Kobayashi jednak dość zachowawczo podszedł do swojej nominacji. - Nie sądzę, żeby było to aż tak wielkie wyróżnienie, będzie to jednak świetna motywacja dla innych sportowców do rywalizacji w przyszłym sezonie. Nadal będę robił wszystko, co w mojej mocy, by dostarczać innym odwagi i marzeń poprzez sport - skomentował. Poza Kobayashim unikatowy krążek przygotowany na potrzeby całego wydarzenia otrzymał także Ayumu Hirano, japoński snowboardzista. 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie podjęte przez firmę Able, firmę działającą na rodzimym rynku nieruchomości i sponsorowaną przez Japoński Związek Narciarski. Dla Kobayashiego zaś to nie pierwsze wyróżnienie, jakie przypadło mu w udziale w przeciągu ostatnich tygodni. Pod koniec kwietnia, jako jedna z ośmiu osób, został uhonorowany “medalem wiosny”, specjalnym odznaczeniem przyznawanym zasłużonym związanym z japońską prefekturą Iwate, której jest mieszkańcem.


Joanna Sosur, źródło: nikkansports.com
oglądalność: (2067) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Skokownik stały bywalec

    Nie sądziłem, że Kobayashi tak skromnie przyjdzie tak wielkie wyróżnienie. W każdym razie otrzymał je zasłużenie i cieszy mnie to, że Ryoyu chce pokazywać dobrą drogę innym.

  • Arturion weteran

    Wyróżnienia zawsze są w cenie, bez względu na dystans samych wyróżnionych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl