Igelit za darmo i loty kombinatorów, czyli wieści z Oberstdorfu

 • 2022-05-13 22:15

Jak informowaliśmy niedawno kompleks skoczni Audi Arena Oberstdorf nie nadaje się do użytku w okresie letnim z uwagi na problem z pofałdowanym i nierównym igelitem. Niemieckie media informują jednak, że ośrodek otrzyma nową nawierzchnię za darmo, a cały problem może obrócić się na korzyść popularnego ośrodka.

Skocznia im. Heiniego Klopfera w OberstdorfieSkocznia im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie
fot. Tadeusz Mieczyński

Gmina porozumiała się z producentem sztucznej nawierzchni. Ten zobowiązał się do nieodpłatnej wymiany mat na mocy gwarancji zawartej przy poprzedniej transakcji. -  Te maty nie są w porządku.  Są za cienkie, za lekkie. Teraz obowiązują inne przepisy dotyczące igelitu.  - mówił niedawno Hans Schmid, szef działu sportowego w SC Oberstdorf w rozmowie z portalem Br.de. Nowy igelit dostarczony przez producenta będzie wykonany z mocniejszego materiału i wyposażony w dodatkowe opcje mocowania.

W Oberstdorfie będzie można ponownie skakać od połowy sierpnia, a czas pomiędzy zdjęciem wadliwej nawierzchni i zainstalowaniem nowej zostanie wykorzystany na prace techniczne na zeskoku dużej skoczni, polegające między innymi na jego wzmocnieniu, które w normalnych okolicznościach nie mogłyby zostać wykonane.

Dziś mieliśmy otrzymać wieści dotyczące innej zasłużonej skoczni w Oberstdorfie - obiektu imienia Heiniego Klopfera służącego do lotów narciarskich. Komisja ds kombinacji norweskiej w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej pracowała nad kalendarzami na kolejny sezon. Obrady działaczy FIS miały dać odpowiedź na pytanie, czy dwuboiści zadebiutują w przyszłym sezonie na skoczni mamuciej. Oberstdorf znalazł się w planie na kolejną zimę, ale jak poinformował nas Lasse Ottesen, dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej nic nie jest jeszcze pewne.

- Współpracujemy z Niemiecką Federacją Narciarską i Oberstdorfem, aby mogły odbyć się tam zawody w lotach narciarskich dla zawodników uprawiających kombinację norweską. Ale nic nie jest jeszcze potwierdzone. Postanowiliśmy dać niemieckiemu związkowi więcej czasu na pracę nad tą opcją - powiedział nam Norweg.

 


Adrian Dworakowski, źródło: Presse-augsburg.de/informacja własna
oglądalność: (3067) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Kolos

  Aż się gadać nie chce.

 • Skokownik stały bywalec

  Dobrze, że wymienią ten igelit w Oberstdorfie. W ogóle te ostatnie inwestycje na niemieckich skoczniach są memiczne. Oby nowe maty na skoczni dużej były lepsze i oby kombinatorzy polatali sobie na Heini-Klopfer Skiflugschanze.

 • Brisco bywalec
  @Kolos

  Igielit nie istnieje, czemu tego nie zaakceptujesz?

 • placek08 początkujący
  @Kolos

  Chore jest to, że nie ma nad czym dyskutować :)

 • Kolos profesor
  @Arturion

  Ale co jest chore? Problemy z igielitem w Oberstdorfie czy planowane loty kombinatorów norweskich?

 • Arturion weteran

  Chore to to to jest. I wątpię, czy będzie kiedyś zdrowe. Nie ma nad czym dyskutować.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl