Konferencja prasowa organizatorów PŚ w Zakopanem

 • 2005-01-11 16:27
We wtorek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zawodom Pucharu Świata w Zakopanem. Przybyli na nią organizatorzy: dyrektor Centralnego Ośrodka Sportowego Andrzej Kozak, dyrektor Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem Lech Nadarkiewicz oraz przewodniczący Komitetu Paweł Włodarczyk.

Dyrektor Komitetu Organizacyjnego, Lech Nadarkiewicz przypomniał, że zeszłoroczne zawody Pucharu Świata w Zakopanem zostały uznane za najlepiej zoorganizowaną imprezę FIS-u ubiegłego roku. Zapewne dlatego w tym roku Zakopane będzie gościć najwyższych przedstawicieli władz FIS-u, między innymi nowego przewodniczącego komitetu skoków narciarskich FIS Fina Jouko Toermaenena, przewodniczącego komisji sędziowkiej Ueli Forrera oraz zajmującego się planowaniem kalendarza Pucharu Świata, Austriaka Paula Ganzenhubera. W Zakopanem zjawią się także członkowie komitetów organizacyjnych zawodów w Kuusamo, Predazzo i Planicy, którzy chcą obejrzeć kulisy organizacji konkursów Pucharu Świata w Zakopanem. Na trybunie dla VIP-ów zasiądzie tysiąc osób, w tym 9 ambasadorów,a także wice-premier Izabela Jaruga- Nowacka. Niestety, w tym roku na zawody nie przyjedzie prezydent Aleksander Kwaśniewski, który będzie w tym czasie uczestniczył w uroczystościach związanych z wyzwoleniem Oświęcimia.

By zapewnić kibicom lepszą jakość oglądania skoków, tym roku organizatorzy zdecydowali, że na stadionie wokół skoczni bedzie mogło znaleźć się dwadzieścia dziewięć, a nie jak w poprzednim roku trzydzieści dwa tysiące widzów. Dwadzieścia siedem tysięcy biletów zostało już sprzedanych. W tym roku przygotowano dodatkowo tysiąc miejsc siedzących na specjalnych rusztowaniach zbudowanych poza stadionem. Z pewnością lepsze warunki do oglądania rywalizacji skoczków będą mieli ci, którzy wykupili bilety na prawą trybunę- tylko ją bowiem zdążono zmodernizować przed zawodami. Kibiców z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku o wiele krócej powinna trwać kontrola biletów, zaopatrzonych w kod kreskowy.Widzowie będą mogli oglądać powtórki skoków na dwóch telebimach: większym, po lewej stronie skoczni, i mniejszym, przy tablicy świetlnej z wynikami.

W stosunku do poprzedniego roku, organizatorzy chcą zapewnić zawodom jeszcze bardziej spektakularną oprawę, nie chcą jednak, by zapominano, że konkursy Pucharu Świata w Zakopanem to przede wszystkim wielkie wydarzenie sportowe i dlatego utrzymanie charakteru sportowego tej imprezy stawiają sobie za priorytet.

Organizatorzy ostrzegają, że wejścia na teren obiektu zostaną zamknięte przed rozpoczęciem serii próbnej, a więc o godzinie 16 w sobotę i o 12:15 w niedzielę. Kibice, którzy będą próbowali dostać się tam później, mogą mieć problemy z wejściem na stadion. Podobnie jak w poprzednich latach, osoby które przyjadą do Zakopanego tylko na zawody, proszone są o umieszczenie za szybą białej kartki w formacie A4 z informacją, że udają się właśnie na konkurs Pucharu Świata. Jednocześnie, by nie blokować ruchu drogowego, kibiców prosi się o parkowanie samochodów jak najdalej od skoczni.

Ulice w tak zwanej strefie "0" (najbliższe okolice skoczni: ulice Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego), będą zamknięte dla ruchu samochodowego od piątku do niedzieli włącznie. Ci, którzy zdecydują się na dłuższy pobyt w Zakopanem i wynajmą kwatery w najbliższej okolicy Wielkiej Krokwi będą mogli otrzymać specjalne karty wjazdu od właścicieli kwater.


Marta Wąsowska, źródło: informacja własna
oglądalność: (2169) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).