Niemcy bez liderów w Courchevel, Freitag kontuzjowana

 • 2022-08-04 12:10

Czołowi reprezentanci Niemiec - podobnie jak Polski - nie wezmą udziału w Letnim Grand Prix w Courchevel. We Francji szansę dostanie kadra B, za którą w przypadku naszych zachodnich sąsiadów odpowiada trener Andreas Mitter. W stawce kobiet zabraknie Seliny Freitag, która na początku tygodnia nabawiła się urazu.

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił, że na 135-metrowym obiekcie w Courchevel pokażą się Moritz Baer, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Philipp Raimund oraz David Siegel. Dla wszystkich będzie to pierwszy występ przy okazji Letniego Grand Prix 2022. W Wiśle pokazała się czwórka prowadzona przez Stefana Horngachera, a najlepiej prezentowali się Karl Geiger i Andreas Wellinger, którzy zajmują kolejno czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W najbliższym konkursie kobiet zobaczymy cztery Niemki. Zespół prowadzony przez Maximiliana Mechlera będzie musiał poradzić sobie bez Seliny Freitag. 21-latka upadła podczas jednego z nieoficjalnych treningów w Courchevel i z powodu problemów z lewą stopą opuściła już sierpniowe zgrupowanie. Najlepsza Niemka LGP w Wiśle w najbliższych dniach przejdzie dokładne badania w Bawarii. O punkty w departamencie Sabaudia powalczą za to Katharina Althaus, Luisa Goerlich, Pauline Hessler i Anna Rupprecht.

Courchevel to drugi przystanek tegorocznego cyklu. Na sobotę zaplanowano zmagania kobiet, a na niedzielę mężczyzn. Czołowi skoczkowie świata wrócą do rywalizacji na igelicie w drugiej połowie września - w Rasnovie.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (2634) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Zgoda, że Raimund jest jednym z nielicznych który może się wbić w austriackie TOP-6. Ale jednak nie obstawiam - forma niewiadoma.

 • Lataj weteran

  Tym razem może się zrehabilitować Raimund, któremu razem ze Schmidem dolegał pozytywny wynik testu na covida. Ciekawe, ilu z nich uda się awansować do II serii, i kto będzie się zapowiadał na siódmego na zawody PŚ, jak nie Raimund. Siostrze Richarda życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

 • Arturion weteran
  @Fan_Kramer_Kriznar_i_Takanashi

  Uważam, że Szwancarzy są bez szans.

 • Oczy Aignera profesor

  Oby to nie był uraz, który znacząco utrudniłby Selinie dalsze przygotowania do sezonu. Wiemy, że jej forma była całkiem dobra, więc zimą mogłaby włączyć się do walki o miejsca na podium.

 • Fan_Kramer_Kriznar_i_Takanashi początkujący

  Ja nie byłbym taki pewny co do tego, że Austriacy zajmą całe podium. Szwajcarzy nie są bez szans. Rok temu Deschwanden był drugi, Ammann trzeci a Austria też skakała wtedy silnym skladem. W tym roku bedzie Peier, który też potrafi latem być mocny. Kraft jest faworytem ale walka o kolejne pozycje powinna być wyrównana, mam nadzieję.

 • Arturion weteran

  A więc obsada chyba słabsza niż w Wiśle. Podium AUT uważam za pewne, pytanie co najwyżej o TOP-10.
  U skakajek Seline mogła coś zwojować, no trudno.

  EDIT - trochę szkoda, bo skocznia fajniejsza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl