FC Pań w Kranju: Zwycięstwo Prevc, Cieślar z punktami

• 2022-09-03 12:40

Nika Prevc wygrała sobotnie zawody FIS Cup pań w słoweńskim Kranju (HS109). Mistrzyni świata juniorów oddała skoki na odległość 98,5 m oraz 103 m. Drugie miejsce zajęła Czeszka Klara Ulrichova, a trzecia Słowenka Taja Bodlaj. Awans do finału wywalczyła Paulina Cieślar, która zajęła dwudzieste trzecie miejsce.

Nika Prevc prowadziła już na półmetku zawodów w Kranju. Zawodniczka gospodarzy uzyskała odległość 98,5 metra i wyprzedzała o 2,8 punktu Karolinę Indrackovą (102,5 m) oraz o 4,9 pkt. Klarę Ulrichovą (100,5 m). Tuż za czołową trójką plasowały się Taja Bodlaj (97,5 m), Michelle Goebel (102 m) oraz Yu Saito (96,5 m).

W czołowej dziesiątce znalazły się również Kurumi Ichinohe (99 m), Tamara Mesikova (91,5 m), Yuzuki Sato (96 m) oraz Daniela Haralambie (89,5 m).

Do finału awansowała Paulina Cieślar, która po skoku na odległość 75,5 metra zajmowała dwudziestą szóstą pozycję. Na trzydziestym pierwszym miejscu udział w zawodach zakończyła Pola Bełtowska (70,5 m).

Pierwszą serię konkursową przeprowadzono z 12. belki startowej.

W finale Nika Prevc przypieczętowała zwycięstwo skokiem na 103 metr. Słowenka triumfowała z przewagą 9,1 punktu nad Klarą Ulrichovą (100 m). Trzecie miejsce zajęła Taja Bodlaj (98,5 m), a tuż za podium znalazły się Karolina Indrackova (92,5 m), Michelle Goebel (95 m) oraz Daniela Haralambie (113 m), która ustanowiła kobiecy rekord skoczni Bauhenk.

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Yuzuki Sato (96 m). Ósma była Riko Sakurai (104,5 m), dziewiąta Katarina Pirnovar (96 m), a dziesiąta Yu Saito (86,5 m).

Paulina Cieślar w finale uzyskała odległość 86,5 metra i awansowała na dwudziestą trzecią pozycję.

Serię finałową przeprowadzono z 13. i 11. platformy.

Liderką cyklu pozostała Nicole Konderla (320 pkt.). Reprezentantka Polski wyprzedza Słowenki - Nikę Prevc (280 pkt.) i Taję Bodlaj (177 pkt.).

Następne zawody rozgrywane w ramach cyklu FIS Cup pań odbędą się za tydzień, 10-11 września w austriackim Villach (HS98).