Kilkutygodniowa przerwa drużynowego mistrza olimpijskiego

 • 2022-09-20 16:40

Daniel Huber po powrocie z Rumunii przeszedł badania dotyczące stanu jednego z jego kolan. Austriaccy specjaliści zalecili skoczkowi kilkutygodniową przerwę od treningów na pełnych obrotach, decydując się na leczenie zachowawcze.

- Niestety muszę odbyć kilkutygodniową terapię. Badania wykazały, że w prawym kolanie odłamał się mały kawałek chrząstki - poinformował we wtorek Daniel Huber, który nie ukończył sobotniego konkursu indywidualnego na 97-metrowym obiekcie w Rasnovie.

- Pozytywne jest to, że nie potrzebuję operacji i będę trenował terapeutycznie przez kilka następnych tygodni. Nie chcę wyznaczać momentu, kiedy wrócę na rozbieg, ale jednocześnie jestem w pełni zmotywowany, aby jak najlepiej wykorzystać proces leczenia - dodaje jeden z tegorocznych mistrzów olimpijskich w drużynie.

29-latek minionej zimy po raz pierwszy wygrał zawody z cyklu Pucharu Świata. Stało się to w Święto Trzech Króli, przy okazji finału 70. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Było to jego czwarte podium w karierze.

Wyścig o Kryształową Kulę w sezonie 2022/23 ruszy w pierwszy weekend listopada. Skoczkowie zmierzą się w Wiśle, a obiekt będzie przygotowany w trybie hybrydowym. Oznacza to, iż zawodnicy będą najeżdżać na próg po lodowych torach, a następnie lądować na igelicie.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3446) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • KamilG2 początkujący
  @Mucha125

  "płaszczy"?!

 • Arturion weteran
  @alo

  Oczywiście, że odbije się to na jego dyspozycji. Ale zimy nie stracił.

 • Mucha125 weteran
  @alo

  Skakanie na skoczni normalnej według mnie jest bardziej niebezpieczne niż na dużej. Wynika albo z tego że skoczkowie bagatelizują normalne skocznie przez płaszczy zeskok

 • alo profesor

  Niby nic takiego nie było przy lądowaniu a skończyło się taką trochę pół poważną kontuzją. Jednak nie powinno się to odbić na jego dyspozycji

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl